ARABANIN BELLİ BİR DEVİRDEN SONRA HIZDAN KESMESİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABANIN BELLİ BİR DEVİRDEN SONRA HIZDAN KESMESİ

İleti murat58 » 11 May 2011, 21:50

arkadaşlar ben 2005 model fabıa aldım aracımda bir sorun oluştu sorun ise araçla 5.viteste 120 ile giderken araç birden bire sanki hız sabitleyici varmış gibi araç devirden düşüyor ve 80 km hızın üstüne çıkmıyor çok sıkılarsam arıza lambasını yakıyor gösterdigim servislerde arıza kodu vermiyor ustalar ise çogu turbodan oldugnu kimi turbo ya hava basıncı az geldigni söylüyor kimi usta hava sensöründen diyor ama şöyle birşey var arıza lambasını yaktıgı zaman aracı akşama kadar 3 5 sefer çalıştırıp istop edildigi zaman arıza lambası karalıyor şöyle birşey daha var arıza lambası yanıp yani 80 km hıza düştügü zaman aracı park edip 5 veya 10 dk beklendigi zamna araç eski halini alıyor ama en fazla 15 20 km gidiyor ve eski halini alıyor bununla ilgili sorun yaşayan arkadaşların paylaşımlarını beklerim

murat58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat akkaya
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005 FABIA 1.4 DIZEL

İleti erginbkr » 11 May 2011, 22:17

çok ilginç bir problem... bende merak ettim şimdi..
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti hetepe » 12 May 2011, 07:34

Arıza lambası da arasıra yanıp söndüğüne göre önce hava ile ilgili sensörler, sonra da bunun tetiklediği turbo şüpheli.Bilen birine baktırmalısınız.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti murat58 » 12 Tem 2011, 21:34

turboyu değiştirdim sağ hava bakım sen sörğnünü değiş tirdim baskı balatayı değiştirdim arabam 1 hafta çok güzeldi şimdi ise arabam daki sorun rampa yuukarı sanki araba şekiyormuş gibi şoför ark bunu bilir rampa yukarı çek tiği aracın sanki frene dokunur gibi ken dini geriye çekiyo ve bu hızı duşürüyo ne zaman ki araba yı istop edip 3 5 dk istop edip çalış tırdımız zaman araba normal haline geeri dönüyo beli bi süre sonra tekrar yapıyo ilgilenen veya başın dan geşen ark mesaj rıca ederim
murat58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat akkaya
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005 FABIA 1.4 DIZEL

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir