EPC, ASR PROBLEMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EPC, ASR PROBLEMİ

İleti marasakkaya » 13 May 2011, 14:18

selam, arkadaşlar arabama 4 ay öncesi lpg taktırdım bu zamana kadar bir sorun yoktu ama son zamanlarda araba boştayken stop etmeye başladı, bende haliyle ustaya gösterdim, usta boğaz kelebeğini temizletmemi istedi. temizletmeye götürdüm ama motor sıcak olduğu için 3 saat beklememi söyledi okadar vaktim yoktu. ben temizleyebilirmiyim dedim ve araba soğuduktan sonra başına geçtim, sökmeden dıştan temizledim, okadar kirlenmişki resmen zift bağlamış. ama arabayı çalıştırdıktan sonra epc ve asr ışıgı yanık kaldı ve rolantisi bozuldu gaz yememeye başladı devir 10 nun üzerine çıkıyor ve gaz yemiyor ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali akkaya
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda fabia 2005 101 hp

İleti tivoli » 13 May 2011, 14:22

bir keresinde trafikte benimde başıma gelmişti devir 1000 devir üstüne çıkmıyordu, kontağı kapatıp 5 dakika bekleyip çalıştırdıktan sonra normale döndü.. istersen cihaza bağlatıp bir kontrol ettir ;)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti marasakkaya » 13 May 2011, 14:28

tivoli yazdı:bir keresinde trafikte benimde başıma gelmişti devir 1000 devir üstüne çıkmıyordu, kontağı kapatıp 5 dakika bekleyip çalıştırdıktan sonra normale döndü.. istersen cihaza bağlatıp bir kontrol ettir ;)

araba soğukken 1,2 km sorunsuz gidiyorum ama araba ısındıktan sonra sapıtmaya başlıyor, servisle evimin arası bayağı mesafe var oraya kadar götürebileceğimi zannetmiyorum. çaresiz ustayı getireceğim galiba
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 13 May 2011, 14:43

eğer yakınında bir sanayi sitesi varsa bilgisayara bağlattırabilirsin arızayı görebilmek için.. ateşleme bobin arızası olabilir diyeceğim ama şu an bunu sadece tahmin olarak söyleyebilirim
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti taner_octavia » 13 May 2011, 15:22

atesleme bobinide yandıgında gaza yemiyormus arac. sorunu merak ettim bende.sonucunu yazarsanız bizde tecrube edinmis oluruz.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti pusu » 14 May 2011, 21:55

boğaz kelebeliği ile uğraştıysan kesinlikle aracı vagcom a bağlatıp adaptasyon yaptırman gerek. 20-30 tl arası bişey alırlar. genelde adaptasyon kelebek sökülüp takılınca yapılıyor ama bazen dışarıdan yapılan temizleme ilede ayar bozulabiliyor. aracında bence arıza yok tek sıkıntın temizlikten sonra adaptasyon yaptırmaman. geçmiş olsun
pusu
CLASSIC
CLASSIC

İleti marasakkaya » 15 May 2011, 14:36

arızayı buldum arkadaşlar, benden kaynaklanan sorunmuş, motorun tam üstünde, plastik kısmın altında 3'lü soketi çıkarıp takmıştım, ama tam takamamışım soket tam oturmadığı için motorun sallatısında devre kesiliyordu galiba, çok şükür halloldu, şimdi canavar gibi, arkadaşlar bu arada lpg sorunumda çözüldü artık stop etmiyor, sorun gaz kelebeğinin kirlenmesiymiş. çok uzun zamandan beri biniyorsanız muhakkak gaz kelebeğini temizlettirin. yakıtı ve çekişi etkiliyormuş benden tavsiye. ustaya gitmeden sizde temizleyebilirsiniz, youtube da bayağı bir video var bu gaz kelebeği ile alakalı, bende zaten ordan öğrenmiştim :D
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 15 May 2011, 14:46

Allah iyiliğini versin ne diyeyim :D geçmiş olsun şükür masraf çıkarmadan hallolmuş bari ;) usta işini nasıl hallettin? servise uzaktın çünkü
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti marasakkaya » 15 May 2011, 14:52

ustaya gerek kalmadı çok şükür ben hallettim, usta diyorumda ben daha arabadan anlayan dört dörtlük usta bulamadım, resmen araç sahiplerini deneme tahtası olarak kullanıyorlar , o yüzden sanayiye gitmekten nefret ediyorum :)
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 15 May 2011, 19:42

marasakkaya yazdı:ustaya gerek kalmadı çok şükür ben hallettim, usta diyorumda ben daha arabadan anlayan dört dörtlük usta bulamadım, resmen araç sahiplerini deneme tahtası olarak kullanıyorlar , o yüzden sanayiye gitmekten nefret ediyorum :)

al bendende o kadar.. 10 parmağın 10 u bir değil tabi ama piyasada da kendisine usta diyen 10 tanesinden ancak 1 tanesine itimat edebiliyorsun. en doğrusu yetkili servisler aslında.. belki fiyatları biraz pahalı ama yola çıktığımda aklım arabada kalmıyor, takılan parçaya garanti veriyorlar.. ee bununda bir karşılığı olmalı elbette ;)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti marasakkaya » 17 May 2011, 10:11

tivoli yazdı:
marasakkaya yazdı:ustaya gerek kalmadı çok şükür ben hallettim, usta diyorumda ben daha arabadan anlayan dört dörtlük usta bulamadım, resmen araç sahiplerini deneme tahtası olarak kullanıyorlar , o yüzden sanayiye gitmekten nefret ediyorum :)

al bendende o kadar.. 10 parmağın 10 u bir değil tabi ama piyasada da kendisine usta diyen 10 tanesinden ancak 1 tanesine itimat edebiliyorsun. en doğrusu yetkili servisler aslında.. belki fiyatları biraz pahalı ama yola çıktığımda aklım arabada kalmıyor, takılan parçaya garanti veriyorlar.. ee bununda bir karşılığı olmalı elbette ;)[/q

valla kardeş ben daha o ustayı bulamadım, o itimat edilecek ustadan bir tane numune olarak bırakır insan
buradaki sanayide ya arabadan anlamıyorlar yada gelen müşteriyi yolmaya çalışıyorlar, artık bıktım sanayiye yolunmaktan, birde servise gidim birazcıkta servis yolsun
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

İleti tamam40 » 25 May 2011, 15:38

gaz kelebegine baktır bendede oluyordu hemde sürekli temizlettim sorun gitti
tamam40
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tarık
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda fabia 2004 elegance

İleti marasakkaya » 26 May 2011, 13:13

tamam40 yazdı:gaz kelebegine baktır bendede oluyordu hemde sürekli temizlettim sorun gitti

boğaz kelebeğini kendim temizledim arıza düzeldi derken bir kaç gün sonra tekrar başladı stop etmeye, özellikle depoda gaz azaldığı zaman daha sık yapıyordu, kaliteli gaz diye aygazdan alıyordum, şimdi değiştirdim bp den alıyorum çok şükür 2. depo oldu hala stop etmedi
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir