Fabiam ,lpg belası, Uzman oto deneyimim:

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabiam ,lpg belası, Uzman oto deneyimim:

İleti mcicek79 » 26 May 2011, 23:54

Arkadaşlar merhaba, uzun süredir fabiamın başına gelenler ve yapılanları sizinle paylaşmak istiyorum. 2004 model 101 hp spesiyal model fabiam var. 2 yıldır bende ve voltran lpg kiti aldığımda üstündeydi. araç lpg li olduğu süre içinde hep sıkıntı çıkardı; birgün arıza ışığı yanıyor,bir gün lpg gaz borusu patlıyor, rolantisi düzensizleşiyor, ışıklarda kendi kendine duruyor vs...

Lpg kiti çok dandik olduğundan kesinlikle randıman alamıyordum, en son lpg su borusundan su kaçırıp beni yolda bırakınca iyice bıkkınlık gelip bir lpg ustasına gidip malzemelerin onun olması karşılığında ücretsiz söktürdüm. Yalnız manifolda giten lpg borularının uçlarını kapatıp bıraktılar ve ben bunu nasıl yaparım diye düşünmeye başladım.
Skodam sayfasından adresini aldığım Atatürk sanayi sitesindeki (istanbul, avrupa yakası) Uzman otoyu aradım. Erdem bey çıktı ve aracımla ilgileneceklerini söyledi. (Erdem bey skodam sayfasında sanal servis açan ve carbon clean kampanyası yapan usta)
Neyse çok uzattım,sadede geleyim: aracımı Uzman otoya götürdüm, yapılanlar:

*manifolddaki eski ,pis boruları söküp civata ve sağlam bir sıvı tutucuyla kapattılar.

*aracın check up'ı yapıldı,ve aracımın hareket edince kapılarının otomatik kapanması ve
durunca otomatik açılması ayarlandı. yalnız durunca araç sadece şöför tarafı otomatik açılıyor, diğerleri açılmıyor.

*carbon clean yapıldı ve enjektörleri gördüm hakikaten pasparlak olmuş uçları.

*tüm arızalar vs, silinip benzin ayarı yapıldı.

*araç lifte kaldırılıp altına ve tüm aksamına bakılıp arıza varmı tesbit edildi.

Neyse çok ilgili ve skoda konusunda çok bilgili olan bu arkadaşlar bu işlemler sonunda benden yalnız 50 (elli) tl aldılar. aracın çekişinin ne kadar değiştiğini ve egzostan çıkan kurumu görmüş oldum, sizlere deneyimlerimi anlatmak istedim ,sabırla okuyanlara ve Uzman otoya teşekkürler.

(buarada vag com cihazında alarım var görünüyor ama ses yok,bilginiz varmı bu modellerde alarım var mı?)

FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti mcicek79 » 26 May 2011, 23:57

Fotoğraf0060.jpg
kendi diktiğim direksiyon kılıfı, yöntemi burada bir arkadaştan ögrendim.
Fotoğraf0061.jpg
fabiş.JPG
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti Burzum0765 » 28 May 2011, 13:46

LPG bazen mutluluk bazen ise ömür törpüsü gerçekten. Ben de eski aracımda söküp kurtulayım demiştim ama işli LPG'yi söktürünce de ruhsata tekrar işletmek gerek, muayene de sıkıntı çıkıyor dediler ve bende hiç dokunmadan benzinde kullandım bir müddet sonra da bir arkadaş niyetlendi sattım kurtuldum. Oda kiti değiştirip kullanıyor şu an sorun yok. Şans mı desem ne desem :D
Kullanıcı avatarı
Burzum0765
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: K.YILMAZ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia II Ambiente Dinamik 1.2 HTP

İleti eminoglu » 28 May 2011, 20:17

Paylaşımın için teşekkür ederim. Uzun soluklu olsa da bazen okurum böyle paylaşımları :) Eğer istanbula gitme fırsatımız olursa octiyi bir gösterek bakalım baksınlar bir sıkıntısı var mı :)

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti eminoglu » 28 May 2011, 20:21

Birde bu uzman otonun web adresi telefonu açık adresi varsa yazarsan sevinerim.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti mcicek79 » 28 May 2011, 23:14

Uzman Oto Skoda Özel Servisi
Erdem Şahin
Tel 0 212 485 50 24
Cep 0 543 906 41 78
Adres : İ.O.S.B. Atatürk oto san. sit 10.Sok No:291 İkitelli/
Başakşehir/istanbulUzman oto skoda özel servisi
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti mcicek79 » 31 May 2011, 02:05

Arabam kafayı yediiii. Sesi gitti mübareğin, ne oldu anlamadım, rölantisindeki titreşim gitti, gaza basıca sesi daha az geliyor, ve daha önce çıkarken zorlandığım yerde 2. 3. viteste çok rahat çıkıyorum. benim araçta çok ,işe yaradı...:lol:
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir