LPG hakkında sorular

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG hakkında sorular

İleti yzigci » 20 Tem 2007, 15:31

Sevgili Arkadaşlar,
101 bg 2001 model Fabia'ma LPG dönüşümü yaptırmanın arefesindeyim ancak bazı konuları merak ediyorum. Kullananlardan yardım beklemekteyim:
1- Arkadan çarpmalara karşı LPG'li aracın tehlike riski nedir; hangi tip depo bu anlamda daha güvenlidir?
2- LPG ile kullanımda yol bilgisayarı devrede midir?
3- ASR vb. sistemler LPG'den etkilenir mi?
4- Anldaığım kadarı ile LPG sisteminde de bir elektronik beyin kullanılıyor, araçtaki mevcut beyin ile bu cihaz arasında bir çakışma sözkonusu olabilir mi?
5- Gaziantep çevresinde LPG sistemi taktıran  varsa, önerebileceği yer var mıdır?

yzigci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Tem 2007, 17:17

1) LPG deposuna zarar verecek kadar sert bir arkadan çarpma oldukça ciddi bir kaza neticesinde olabilir böyle bir durumdada arabada LPG den daha riskli bir çok şey vardır.

2) LPG de yol bilgisayarı yakıt tüketim değerlerini hatalı göstermektedir.

3) ASR nin LPG ile zerre kadar alakası yoktur hiçbir şekilde etkilenmez.

4) LPG ve araç ECU'su birbiri ile uyumlu çalışması için LPG ECU'sunda araca uygun yeni parametrik değerleri girilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yzigci » 20 Tem 2007, 17:49

[quote="?"]

4) LPG ve araç ECU'su birbiri ile uyumlu çalışması için LPG ECU'sunda araca uygun yeni parametrik değerleri girilir.
[/QUOTE]

Bu işlem herhalde biraz ustalık gerektiriyor...İşin en kritik kısmı bu ise aynı zamanda LPG sisteminin yazılımı da usta kadar önemli.
Bu durumda, hangi marka, diye sorsam.??Embarrassed
yzigci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Tem 2007, 22:06

LPG tecrübem yok bu yüzden kendi deneyimlerimden yola çıkarak bir marka söyliyemiycem. Ama piyasada yeni nesil araçlar için BRC, Tartarini, Lavato, Landi Renzo gibi italyan markaları tercih ediliyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti skodacı » 20 Tem 2007, 22:26

italyan markaları bu işin hakkını en iyi verenlerdir...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yzigci » 22 Tem 2007, 15:20

[quote="skodacı"]italyan markaları bu işin hakkını en iyi verenlerdir...[/QUOTE]

Bunların doğru düzgün web sitesi olanı yok mudur??
yzigci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Tem 2007, 01:12

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti Maximus » 08 Eyl 2007, 01:30

Ben   landi Renzo kullanıyorum   hiçbir sorun yok  (maşallah) :)
13000 Km oldu .  LPG ile  Otobanda 200 KM/h  bile gördüm  yani çekiş fena değil .

35 Lt ile  yaklaşık 400 Km  gidiyorum .
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 10 Eyl 2007, 15:47

[quote="?"]LPG tecrübem yok bu yüzden kendi deneyimlerimden yola çıkarak bir marka söyliyemiycem. Ama piyasada yeni nesil araçlar için BRC, Tartarini, Lavato, Landi Renzo gibi italyan markaları tercih ediliyor.[/QUOTE]
tanıdıklarımdan en çok memnuniyet  belirtenler brc ve lavato kullananlar olmuşlardır. atikeri de övenler vardı. tabii lpg de marka kadar usta da çok önemli.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti don q » 15 Eyl 2007, 18:03

Arkdaşlar,bende fabia ma atiker taktırmaya gittim fakat bu konuda uzman mühendis,senin araban hassas,atiker in milisaniye değeri yüksek (sanırsam 2,5) falan motor ayar sorunu yaşar dedi,o yüzden milisaniye (yada monosaniye) değeri düşük (1,5-2 arası) olan markaları tercih edelim gibi birşeyler söyledi.(o da italyan markaları ve birde sanrıım yarı türk yarı ithal Baykan diye bir marka önerdi.)Bende bunun üzerine Tartarini yada Lovatoyu düşünüyorum.Sizce nedir bu milisaniye ayar durumu?
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zugor » 16 Eyl 2007, 00:32

hocam ben 3-4 aydır kullanıyorum 4000 km oldu hiçbir sorunla karşılaşmadım montaj sonrası olanları saymıyorum çünkü her markada oluyor ve ayarla giderilebiliyor.baykan markasını da hiç duymadım bence o muhendis arkadaş o markayı satmak için böyle bişey söylemiş olabilir çünkü fabia dan daha karmaşık daha hassas araçlara taktıranlar var golf,passat,ben taktırıken birisi 2005 opel zafira ya taktırıyodu.yine sen bilirsin başka yerlerede sor bence.
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir