Yeni Lastiklerim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Lastiklerim

İleti erdemguner35 » 28 May 2011, 21:43

Selam skodaşlar. Yeni lastiklerim bugün geldi taktırdım hemen ve şöyle bi gezintiye çıktık hanımla.Nokian lastikleri gerçekten sessiz yol gürültüsünü minimuma indirdi. iyiki taktırmışım. Ama şimdi bi sorunum var ; 100 km yi geçince araba titreme yapıyor nedendir acaba? Bi rot balansa mı sokturayım aracı? yada fazlamı hava basmış acaba lastikçi? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti octaviaman » 28 May 2011, 22:04

Balans..... Lastikleri takan yer balans yapmadı mı?
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti erdemguner35 » 28 May 2011, 22:08

Pazartesi bi rot balansçıya gideyim olmadı. taktırdığım yer öyle teferruatlı bir yer değildi sadece lastik işi ile uğraşıyodu. teşekkürler.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 28 May 2011, 22:18

lastiğe balans olacak. havası da fazla olabilir. lastik başı 5 tlden 20 tl ye yaptırdım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti alpino » 28 May 2011, 22:20

yeni lastikleriniz hayırlı olsun. ben de önümüzdeki yıl arabayı değiştirmezsem nokian lastik almayı planlıyorum. hangi modelini aldınız bir de nereden aldınız?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti önder38 » 28 May 2011, 23:17

taktığı lastiğe balans yapmayan ve hatta bunu gereksiz gören lastikçinin insanlığından bile şüphe duyarım...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti tivoli » 29 May 2011, 01:06

lastikçiniz mutlaka yeni lastikleri taktıktan sonra balans ayarı yapmıştır diye düşünüyorum bunun aksini düşünmek bile istemem :( ancak büyük ihtimal iyi ayar tutturamadı lastiğin biri veya birkaçında... hazır girmişken rot ayarınızıda bir kontrol eetirmenizde fayda var en azından kafanızda en ufak bir soru işareti kalmaz, rot ayarının bozuk olduğunu lastikler aşırı aşındıktan sonra çok geç farketme olasılığınız var çünkü
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti erdemguner35 » 29 May 2011, 09:12

alpino yazdı:yeni lastikleriniz hayırlı olsun. ben de önümüzdeki yıl arabayı değiştirmezsem nokian lastik almayı planlıyorum. hangi modelini aldınız bir de nereden aldınız?

175/65/14 82H Modelinden aldım işte linki burada;
http://www.hepsiburada.com/Liste/nokian ... yId=259720
2 günde elime ulaştı. lastik gerçekten çok şahane.

Lastiği teslim aldığım kargo firması Sanayi nin içindeydi. ben genelde bütün sanayilik işlerimi memleketim de yaptırıyorum.buranın sanayisine yabancıyım o yüzden sordum kargocu ya kime taktırabilirim lastikleri diye o da bir yer tarif etti gittim ona taktırdım. ne rot ne balans hiç bişi olmadı. sordum hatta yaptırayımmı diye araba sağa sola çekerse yaptır dedi ama bişey farketmezse yaptırma dedi. ama bişey farketti demekki sizin de belirttiğiniz gibi mutlaka yaptırılması gerekiyormuş. bugün pazar bilmiyorum açık dükkan varmıdır ama bir denicem şansımı. fikirlerini belirten herkese teşekkür ederim.

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 29 May 2011, 09:59

teşekkürler hocam. ben de hepsiburada'dan almayı düşünüyorum.

rot-balans işine gelince, kış ve yaz lastikleri için ayrı jant kullanıyorum. geçen hafta yaz lastiklerine geçtim. lastikçi jant sökülmediği için balans bozulmaz gerek yok balans kontrolüne dedi. ben de olsun gene yap dedim. 4 lastikten sadece 1 tanesinin balansı güzel çıktı. diğerlerine hep ayar yapması gerekti.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xXx » 29 May 2011, 12:47

Umarım lastiğin üretim tarihine dikkat etmişsinizdir.(Üzerinde yazar) Çünkü lastiğin ömrü 6 sene hiç kullanmasan bile rafta bile dursa 6 yıl sonra özelliğini kaybediyormuş...

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 03 Haz 2011, 18:05

en sonunda fırsatını bulup bugün bir rot balansçıya gittim. bayağı büyük bir yer idi. hep aletler bilgisayarlı filan. adam gibi herşeyini yaptı. jantları söktü tek tek bi alete bağladı ayrıyetten jantlara bişeyler çaktı filan. araba ip gibi gidiyor şimdi :)
Bu arada belirteyim lastikler gerçekten çok sessiz. hissedilir derecede azaldı asfalt sesi. lastik alacaklar bu markayı bi araştırmalı bence.

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SER53 » 17 Haz 2011, 11:23

Kış lastiklerinde lastik ömrü 2 yıl diyolar, hiç kullanılmasa bile vakumlar özelliğini kaybediyomuş bilgisi olan varmı???
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti Abdülkadir » 17 Haz 2011, 11:32

Rot balans ayarı yapılmalı,lastikler takılırken yapılmış olması gerekir
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti onurson » 17 Haz 2011, 12:42

Kış lastiklerini 3 yıl rahat 4 yılı bile kullanırsın.. Bu Nokian lastikleri hoşuma gitti. goodyear alıcam diyordum ama Nokiana dönerim sanırım
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir