Debriyaj Sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Debriyaj Sesi

İleti erdemguner35 » 04 Haz 2011, 18:22

Selam skodaşlar. yaklaşık 15 gündür dikkatimi çekiyor boştayken vitese takmak için debriyaja bastığımda gıırrrçç diye bi ses geliyor arabanın altından... Bu normalmidir sizce yoksa bi felaketin habercisi olabilirmi??

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti C@GL@R » 04 Haz 2011, 18:38

şanzuman ve vites kutusu yağlarına baktır. yada koltuğunu biraz daha öne çekip debriyaja tam bas ;)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti taner_octavia » 05 Haz 2011, 01:06

cok sessiz ortamda bende farketmistim fabiamda .gece bosta iken debriyaja bastıgımızda .pedal basılı kaldıkca cok hafif bi ses farkı oluyodu.baskalarındada oluyomus normal sanırım.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti erdemguner35 » 05 Haz 2011, 09:08

yok basılı tutarken değil benim ses o bastığın anda pedalın aşağıya inerken çıkardığı bir ses. sonrasında yok. kapıyı açar kapatırken çıkar ya bazen onun gibi bişey.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Haz 2011, 12:41

O ses yazın sıcaklarda artar kışın azalır debrıyaj ın perde ayaklarından gelıyor onemlı bır sırun deıl. ayarlanması lazım ama ben senelerce o sekılde bındım en son debrıyaj setını deıstırınce ses kesıldi.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir