sirkülasyon düğmesi kapatmama rağmen kendi açılıyor ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sirkülasyon düğmesi kapatmama rağmen kendi açılıyor ?

İleti fezuab » 09 Haz 2011, 13:01

2005 model fabia 1.4 tdı ambiente aldım. ilk defa araç içi hava sirkülasyon düğmesini kullandım kapattım kendi kendine tekrar açıyor. Bunu her tekrarlamamda kapattım kendi açtı, acaba bu araçta arıza mı? yoksa bir özellik mi? bilgilendirirseniz memnun olurum.

fezuab
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Trabzon

İleti mbarman » 09 Haz 2011, 15:37

içerideki oksijen seviyesi düşmemesi için bellirli bir süre sonra kendiliğinden açılır
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti diseqc » 09 Haz 2011, 16:16

acıyor derken devreye giriyor üstündeki ışık yanıyorsa geri vitese taktığında oto olarak egsoz gazı içeri girmesin diye iç hava yı acar.. aynı şekilde cok uzun süre acık kalırsa oksijen azalıp şöförü bayıtmasın diye devre dışı kalır bunun haricinde arızalı olabilir..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti cineration » 14 Haz 2011, 11:09

Sirkülasyon düğmesi araç içindeki oksijen seviyesine göre çalışır
fan'ı "0" sıfır konumuna alırsam hemen devre dışına çıkar
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Eldivanli18 » 29 Ekm 2014, 18:17

Konuyu tekrar açtım ama bendede aynı sorun var Manuel olarak kapattığımda 1-2 saniye içinde geri açılıyor. 0 konumda hala sirkülasyon düğme ışığı yanmaya devam ediyor. Normalde 0 konumda veya havayı cama verdiğimde kapanması gerekiyor ama kapanmıyor. Şimdiden teşekkürler. Kazasız sürümler.
Eldivanli18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ALİ YILDIRIM
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia TDİ SPEC.

İleti mavisel my » 30 Ekm 2014, 11:21

Eldivanli18 yazdı:Konuyu tekrar açtım ama bendede aynı sorun var Manuel olarak kapattığımda 1-2 saniye içinde geri açılıyor. 0 konumda hala sirkülasyon düğme ışığı yanmaya devam ediyor. Normalde 0 konumda veya havayı cama verdiğimde kapanması gerekiyor ama kapanmıyor. Şimdiden teşekkürler. Kazasız sürümler.

Arkadaşım aynı sorun bu aralar bende de var hatta ayrı bi konu açmıştım buradanda bakabilirsin dedigin gibi iç sirkülasyon dügmesine ne kadar basarsam basıyım fark etmiyor ayrıyetten benim aracımda klimayıda çalıştırıyor açıtıgım konuda daha detaylı anlattım inşallah başına gelen veya bu olayı bilen arkadaşlar yardımcı olur
fabia-6y/fabia-klima-yardim-t33476.html" rel="nofollow
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti Eldivanli18 » 09 Kas 2014, 21:10

arkadaşlar klepe de sıkıntı varmış usta temizledi ve şu an normal çalışıyor. ilginize tşk.
Eldivanli18
CLASSIC
CLASSIC

İleti mavisel my » 09 Kas 2014, 23:13

Eldivanli18 yazdı:arkadaşlar klepe de sıkıntı varmış usta temizledi ve şu an normal çalışıyor. ilginize tşk.

Kardeşim aynı olay bendede var ben kapatıyım o açılıyor sen nerede yaptırdın maliyeti ne oldu? Yapılışı kolay mıdır? Göğüs fln söküldümü yoksa basit bir yerdemi?
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

İleti Eldivanli18 » 10 Kas 2014, 20:34

mavisel my yazdı:
Eldivanli18 yazdı:arkadaşlar klepe de sıkıntı varmış usta temizledi ve şu an normal çalışıyor. ilginize tşk.

Kardeşim aynı olay bendede var ben kapatıyım o açılıyor sen nerede yaptırdın maliyeti ne oldu? Yapılışı kolay mıdır? Göğüs fln söküldümü yoksa basit bir yerdemi?

öncelikle geçmiş olsun. şaşmazda oto elektrikçiye gittim torpidoyu söktü torpidonun arkasındaki iç dış hava ayırımı yapan klepe iç sirkülasyonda takılı kalmış temizledi yağladı falan ve şu anda normal çalışıyor eğer klepe çalışsaydı klima paneliyle ilgili sorun olabilir dedi tabii o biraz daha masraflı imiş inşaAllah sende ufak bir tamirle kurtarırsın. 50 tl işçilik verdim. tabi arızayı bulana kadar biraz uğraştı. eğer değişmesi gerekseydi yıldız sanayinde çıkmacılarda 75 tl ye bulmuştum. değiştirmen gerekirse parçayı alda git bazılarının giriş soketleri farklı. kolay gelsin.
Eldivanli18
CLASSIC
CLASSIC

İleti mavisel my » 10 Kas 2014, 23:18

Eldivanli18 yazdı:
mavisel my yazdı:

öncelikle geçmiş olsun. şaşmazda oto elektrikçiye gittim torpidoyu söktü torpidonun arkasındaki iç dış hava ayırımı yapan klepe iç sirkülasyonda takılı kalmış temizledi yağladı falan ve şu anda normal çalışıyor eğer klepe çalışsaydı klima paneliyle ilgili sorun olabilir dedi tabii o biraz daha masraflı imiş inşaAllah sende ufak bir tamirle kurtarırsın. 50 tl işçilik verdim. tabi arızayı bulana kadar biraz uğraştı. eğer değişmesi gerekseydi yıldız sanayinde çıkmacılarda 75 tl ye bulmuştum. değiştirmen gerekirse parçayı alda git bazılarının giriş soketleri farklı. kolay gelsin.

Çok sagol perşembe gününe servise randevu almıştım eğer uygun olmazsa dışardan özel serviste halledecem senin gittiğin servisin adresi dükkanın adını verebilrmsn? Seninkini sökmüş yapmış sıkıntı aynı gibi %90 fazla uğraşmadan halleder gidersem eger
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir