Benzin Verileri ile ilgili

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin Verileri ile ilgili

İleti rnabs » 14 Haz 2011, 09:45

Arkadaşlar merhaba 1.4 mpi 2001 model skodam fabiam var. Üzerinde Atiker LPG Sıralı Sistem var. Lpg ayarını yaparken usta pc'ye bağladıktan sonra benzin verilerinin 5'in üzerinde 5.1 , 5.4 , 5.6 veriler geliyor bunun 2 civarında seyretmesi lazım diyor. Sizce ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim. Sizlerinde başına böyle bir olay geldi mi? :shock:

Kullanıcı avatarı
rnabs
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Rifat
Nereden: Kayseri
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 68hp

İleti rnabs » 14 Haz 2011, 13:24

yok mu yorum yapan arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
rnabs
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 14 Haz 2011, 15:09

Rölantide çalışan fabia'nın tüketim değeri 0.5 ile 1.2 (klima çalışırken 1.2) arasında olmalı.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti rnabs » 14 Haz 2011, 19:15

hetepe yazdı:Rölantide çalışan fabia'nın tüketim değeri 0.5 ile 1.2 (klima çalışırken 1.2) arasında olmalı.

hetepe hocam demek istediğim o değil aslında. Lpg ayarı yaparken bilgisayara bağlantı yapıyorlar ya o ekranda benzin ve lpg verileri orada ki benzin verilerini kastetmiştim ben
Kullanıcı avatarı
rnabs
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 14 Haz 2011, 19:29

lpg taktırmadan önce aracın ateşleme sistemlerini komple elden geçirmek gerekiyor. ben oyle yaptım hiç sorun yaşamadım.
gelelim soruna, muhtemelen ateşleme siteminde sorun var. bujiler-bobinler ve buji kabloları aynı zamanda boğaz kelebeği ve egr valfide kirli olabilir. bunları bir kontrol ettir. daha sonra lpg ayarı yap. yoksa lpg de düzgün ayar yapılamaz. çünkü lpg ayarları benzin ayarlarına göre yapılmak zorundadır. aksi durumda lpg yakıtın çook fazla olur.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti rnabs » 15 Haz 2011, 07:17

grey_wolf yazdı:lpg taktırmadan önce aracın ateşleme sistemlerini komple elden geçirmek gerekiyor. ben oyle yaptım hiç sorun yaşamadım.
gelelim soruna, muhtemelen ateşleme siteminde sorun var. bujiler-bobinler ve buji kabloları aynı zamanda boğaz kelebeği ve egr valfide kirli olabilir. bunları bir kontrol ettir. daha sonra lpg ayarı yap. yoksa lpg de düzgün ayar yapılamaz. çünkü lpg ayarları benzin ayarlarına göre yapılmak zorundadır. aksi durumda lpg yakıtın çook fazla olur.

Hocam bujileri yeni değiştirdim sadece ama diğer dediklerinize hiç baktırmadım. Aslında motorcu ile lpg arasında mekik dokumuştum ama nedense kimsenin aklıma gelmemiş. Lpg'ci ayar yaptığını sanıp, sandırıp aldığı paraya bakıyor. Hafta sonu baktırabillirim o zaman dediklerinize paylaşımınız için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
rnabs
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir