İlginç Bir Ses??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İlginç Bir Ses??

İleti LiLPlayya » 16 Haz 2011, 21:36

Debriyaja bastığınızda da ses kesiliyor mu?

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 16 Haz 2011, 21:43

kesilmekten ziyade değişiyor. daha tok bir ses oluyor. yada normalleşiyormu diyelim?

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti LiLPlayya » 16 Haz 2011, 21:54

Ağır bakımda baskı balata seti yenilendi mi?
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 16 Haz 2011, 21:59

kastettiğiniz debriyaj seti mi?o bozulunca değişir diye biliyorum. baskı balata her yağ değişiminde kontrol ediliyo debriyajla ilgili herangi bir sorun yaşamadım ama dediğinizi dikkate alacağım. tekrar bi debriyaj balatasına baktırayım.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti LiLPlayya » 16 Haz 2011, 23:41

Evet debriyaj seti olarak ta geçiyor fakat her yağ değişiminde kontrol edilmesi pek mümkün değil. Zira baskı balata seti değişim işlemi 4 saat civarında tamamlanır. Sanırım her 90.000 km de değiştirilir

Eğer o ses debriyaja bastığınızda kesiliyor ise bilye deforme olmuştur. Kısa vadede herhangi bir sorun çıkarmaz.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 17 Haz 2011, 06:36

kontrol ediliyo derken öyle açılıp bakılma değil canım. şanzıman yağıdır işte ne bileyim el freni çekik halde aracı hareket ettirmeye çalışmak yokuşlarda kaydırıp kaydırmama olayları gibi direksiyon başındaki kontroller. 2000 km sonra yağdır filtrelerdir değişecek olmazsa şanzıman yağını değiştirip içine MOTOR SILK şanzıman katkısı koydurmayı düşünüyorum. http://www.hepsiburada.com/Liste/motor- ... =OTM092048

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cineration » 21 Haz 2011, 14:17

erdemguner35 yazdı:kontrol ediliyo derken öyle açılıp bakılma değil canım. şanzıman yağıdır işte ne bileyim el freni çekik halde aracı hareket ettirmeye çalışmak yokuşlarda kaydırıp kaydırmama olayları gibi direksiyon başındaki kontroller. 2000 km sonra yağdır filtrelerdir değişecek olmazsa şanzıman yağını değiştirip içine MOTOR SILK şanzıman katkısı koydurmayı düşünüyorum. http://www.hepsiburada.com/Liste/motor- ... =OTM092048

Yağa katkı malzemesi koymamanı tavsiye ederim.
Genel olarak düşünürsek "Madem katkı malzemeleri bu kadar iyi Neden sıfır araçlara konulmasını tavsiye etmiyorlar?"
çünki yağın özelliğinin değişmesine sebep oluyorlar
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Haz 2011, 14:53

valla bende bor katkı maddesınden sıparıs verdım . 100bını devırmıs araclar ıcın hep olumlu yorumlar var yetkılı servıstede satıyolardı aldım ama kararsızım acıkcası.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti marasakkaya » 21 Haz 2011, 15:02

erdemguner35 yazdı:Selam arkadaşlar... yaklaşık iki aydır filan dikkatimi çekmeye başladı.Motor çalışırken genelde rolantideyken göstergelerin arkasından zannedersem böyle motorun çalışma ritmiyle aynı; böyle sanki "onun kadar olmasa da çıngırağı çok hafif sallarsınız ya çıkır çıkır diye bir ses "kulağıma gelmeye başladı... kaputu kaldırıyom motora filan veriyom kulağımı ses yok. ama içeride var. ne olaki bu arkadaşlar? 90000 de triger seti filan komple ağır bakımlarını yaptırdım.. arıza marıza ışığı filanda yanmıyor.nedir ne değildir anlamadım.

arkadaşım birde şunu kontrol etmeni tavsiye ederim http://www.skodam.com/fabia/on-kaputtan-gelen-ses-t25239.html
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali akkaya
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda fabia 2005 101 hp

İleti erdemguner35 » 21 Haz 2011, 16:09

Teşekkürler... o başlığı görmüştüm. ama yağlamadım ben slikon sprey sıkmıştım. şimdi o plastiği yağlayayım. değdiği demir kısma da bant çekeyim bi bakalım nasıl olacak.

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 22 Haz 2011, 22:59

mustklc yazdı:arkadaşım aynı ses bende de var. TDI araçta. yetkili servis yağ pompası sesi dedi. arıza değilmiş. için rahat olsun

Arkadaş bu mesajı attığından beri içime kurt düştü yağ ile ilgili... her yağ değişiminde 4 ltre yağ koyduruyodum. usta hani çok önemli değil ama yarım litreden biraz daha kat istersen diyordu. malum yağ eksiltme olayları da var... aracın teknik tablosuna baktığımda yağ hacmi 4,2 ltre olarak verilmiş. bende bugün sabahtan bi yağı ölçeyim dedim.. cubukta C seviyesinde çıktı... yani mutlaka yağ eklemelisiniz seviyesi.... aynı cins yağ aradım koca manisada bulamadım bi tane buldum 1 ltre yağa 40 tl fiyat çektiler h.sktr dedim içimden... neyse yağı her zaman aldığım siteden 1ltre sipariş verdim yarın elime ulaşır eklerim bakalım o zaman ses kesilecekmi???

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 23 Haz 2011, 00:16

gülü susuz, arabayı yağsız bırakma kardeş ;)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki