Fabia Far Parlatma?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Far Parlatma?

İleti Bluedays » 16 Haz 2011, 14:53

Arkadaşlar,
Ankara'da uygun fiyata güzel bir şekilde far parlatma işi yapan bir yer var mı?
Benim farlar çok kötü oldu. Pütür pütür oldular resmen.
Bu işi halletmek istiyorum artık.
Önerilerinizi bekliyorum.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti diseqc » 16 Haz 2011, 16:01

kendin yap kısmında seçilmiş uygulamalarda var kendin yapmayı dene baya zevkli oluyor...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Bluedays » 16 Haz 2011, 16:05

Arayıp, sordum hemen hemen 100 TL'den aşağı yapan yok zaten. Kendim yapmayı düşünüyorum düşünmesine de polish makinam yok. Elle yapsam, yine aynı etkiyi yaratabilir miyim? Nette zaten zımpara setleri var bu iş için kullanılan birde plastix aldıkmı 40 TL'ye bu iş tamam gibi görünüyor. :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 16 Haz 2011, 16:10

elle oluyor kolun baya yoruluyor ama oluyor ben arabama gecen hafta komple pasta cila ettım herkez makina lazım dedi ama arabayı öyle bir ovdum ki neticeyi görenlerde şaşırdı kendin yap olmadı öncamı söküp içindeki aynalarıda yıkayanlar var dışarıya uygula tatmin etmezse içinide sökersin..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti onurson » 16 Haz 2011, 16:16

ben yaptım. ayna gibi oldu ama 3 ay sonra daha kötü oldu. gittim sıfır far aldım
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti Bluedays » 16 Haz 2011, 16:26

onurson yazdı:ben yaptım. ayna gibi oldu ama 3 ay sonra daha kötü oldu. gittim sıfır far aldım

Genelde sitelerden araştırdım ama bu şekilde hiç şikayet duymadım. Neden öyle oldu acaba?
Çok mu aşındırdın? Ne kullanmıştın malzeme olarak dostum? Bizlere tecrübe olması açısından?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti LiLPlayya » 16 Haz 2011, 16:46

Fırça kullanınca oluyor. Ben polish makinasıyla yaptım fena olmadı. Biraz ehlileşmek lazım
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 17 Haz 2011, 08:42

Zaten en güzeli polish makinasıyla bu işi yapmak. Elle ne kadar yaparsan yap onun kadar güzel olmayacağına eminim. Pasta cila konusunda da polish baya iş görüyor. Bu sebeple uzun vadede polish makinesi almayı düşünüyorum. En büyük sıkıntı müstakil bir ev olmaması. Binada olduğumuzdan elektrik kablosunu takabileceğim bir yer yok. Şarjlı alsak, o da ne kadar verim sağlar bilmiyorum.
Var mı şarjlı polish kullanan? Yada bu hususta tavsiyesi olan?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 21 Haz 2011, 14:09

ben de farlarıma bir güzellik düşünüyorum
ama sadece görüntüsünü değiştirmek için
aydınlatma yönünden farlarımdan şikayetci değilim
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti HTP » 21 Haz 2011, 16:26

Benim arabaya yaptırdım. Yeni gibi oldu. Meguiars'da çalışan genç bir arkadaş kendisi farları söküp temizliyor ve hava almayacak şekilde silikonluyor ben gayet memnunum. 100 tl vermiştim daha ucuza bulamadım.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir