Tavanda çizik, Ne yapmalıyım?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tavanda çizik, Ne yapmalıyım?

İleti ilkerkilic » 26 Tem 2007, 01:24

Merhaba arkadaşlar 0 km aldığım 2006 fabia 1.4 75HB arabamla aranızda
yeniyim.Benim de bir yıldır kullandığım (12000 km) arabamda çeşitli
nedenlerden dolayı ufak çizikler oluştu bunların bir kısmını boşverdim
bir kısmını kendi aldığım boyayla rütüş yaptım.

Fakat
dün gece (izmiti bilenler bilir) çingene mahalesinden geçerken arabaya
kocaman bir taş attılar ve tavanda 4 cm2 lik küşük bir çökük ve çizik
oluştu.İçim ezildi anlatamam sabaha kadar etmediğim küfür kalmadı

Ne yapayım bilmiyorum kaskodan tüm tavanı boyatsammı yoksa dokunmasam mı ?

Ayrıca İzmit'de kaporta işinde iyi olduğu bilinen AUTO KING diye bir yer var oraya mı gitsem yoksa SERVİS' e mi?
Lütfen bir akıl verin....

ilkerkilic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 26 Tem 2007, 09:58

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti engint » 26 Tem 2007, 16:09

Arkadaslar,
Bundan onceki Octavia arabamda (inanmasi guc ama) bir karganin attigi bir tas nedeniyle ufak bir gocuk olustu... Ben de Oto Sanayi'de ufak bir operasyonla duzelttirdim... Sizin de ufak duzeltmeleriniz, dikkat edin daha sonralari basiniza is acmasin... Cunku benim basima is acti...
Ne zaman mi??? Arabayi satarken... Aracinizda agir bir carpma, vuruk olmadan, siyriklar icin cekic, boya yaptirmanizi onermem... Zira her alici simdi cebinde "boya kalinligi olcer" aletle gelip tum kaportayi kontrol ediyor... Tabii ki bu elden gecen yerler (fabrika hassasiyetinde olmadigi icin) hemen sinyal veriyor... Araciniz vuruk, devrik, tavani elden gecmis muamelesi gorur... Oncelikle satis fiyatini etkileyen en onemli etkendir... Zira her satici nasil aracini en ust fiyata satmak istiyorsa, alici da tam tersi en dusuk fiyat icin ugrasiyor... O nedenle milletin eline koz vermeyin...
Cokuk tavanla, siyrik icinde dolasmak hos degil ama, satarken ah, vah demeyin...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 26 Tem 2007, 16:12

Kimisinin içine sinmez çizik ya da göçükle gezmek! Boyanmadan önce foto çeker saklarsınız, bir göçükten dolayı takla muamelesi görmez o zaman araba.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aykuttasdelen » 26 Tem 2007, 18:42

takla atan ya da atmayan arabayı amatör olmayan bir göz hemen teşhis eder korkmayın ama bugünlerde macun boya rötuş operasyonları arabanın orjinalliğini bozduğu için kaçınılan işlemler oldu
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 27 Tem 2007, 02:11

ya bu olay tamamen galericilerin fiyat düşürmek için çıkarttığı birşey,eskiden yok 2 parça boya 3parça boya muhabbetimi vardı???araba bu tabiki sürtülebilir,çizilebilir ve tabi boyanabilir ne olacakki??? araba taklalı değilse, şase yamuk değilse yani büyük kaza ve hasar almamışsa problem yokki?çamurluk değişse kapı boyansa ne olur???

bide başımıza bu çıktı hemen aleti getiriyorlar cırt cırt ne bu yaaa???

ne motora bakıyolar ne yürüyene anca kaporta !!!!
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 27 Tem 2007, 10:04

Astar hasar görmemişse keyfe kederdir boya işi. Ama sac görünüyorsa zaten çaren yok, boya şart!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 27 Tem 2007, 10:35

Bazı boya firmaları yapılan işlemleri kameraya çekip cd olarak veriyorlar.. en azından öyle birşey yaptırırsan satmak istediğinde elinde bşiler olur araba taklalı muamelesi görmesin en azından.

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 27 Tem 2007, 13:39

Sevgili Togah,
Ben bunca yildir bu dedigin sekilde CDye cekip de eline veren ne bir servise , ne de kaporta boyaciya rastladim... Ne Audi servislerinde, ne Skoda'da... Bu anca kasko sirketleri icin gereken birkac hasar fotosu olarak kaliyor...
Boyle bir servis varsa bilelim de, en azindan bundan sonra derdimizi oralarda hallederiz...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir