soruyorum size pireye kızıp yorgan yakılırmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

soruyorum size pireye kızıp yorgan yakılırmı?

İleti gokhangokhan » 30 Tem 2011, 22:57

arkadaslar bnm bir sorunum var ve yaklasık 6 aydır kimseden net bi cvb alamadım ya bizim fabia lar gercekten sorunlu araba yada ben olabilecek en kötü sorunla başbaşayım.bu konuyu daha oncede dile getirdim ama buradanda farklı cvblar aldım

Sorunumuza gelecek olursak 2001 fabia 1.4 mpi aracımda rolantide titreme,sallantı mevcut aracımda boğaz kelebeği temiz adaptasyonu yaklasık 5 kez ayrı ayrı yerlerde yapıldı arıza tesbiti için makinaya baglandı hiç bir sorun vermiyor hava akısmetre dahil hiç bir arıza tesbit edilemiyor.bujiler yeni değişti ayrıca ateşleme bobini yenisi ile test edldi ve hala sorunum dewam ediyor.titremenin bana sürüş anında hiçbir zararı yok fakat lanet olsunki 1 aydır lpg taktıramıyorum bayi bu sekilde lpg de daha fazla sorun cıkacagını söylüyor ve bu sorun cözülmeden montajın dogru olmayacagını yasadıgı tecrubelere dayanarak anlatıyor.

şimdi ben pireye kızıp yorganı yaksam yani araca kızıp satsam ustune skodayada binmemek uzere veda etsem inanın haksız sayılmam herhalde...

gokhangokhan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia

İleti yabani » 30 Tem 2011, 23:56

Yazabilecek/tahminde bulunabilecek pek birşey yok aslında, ancak aklıma ihtimal olarak hararet müşürü geldi, kablosundan yada kendisinden kaynaklı, anlık olarak hatalı ölçüm yapıyor ve hemen normale dönüyorsa bu rölantiye etki edebilir. 20-30 TL civarı bir bedeli olması lazım.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti mustklc » 30 Tem 2011, 23:59

arkadaşım sat gitsin ne başını ağrıtıyorsun. hayat güzel yaşamaya devam.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti BaTeRRiiSStt » 31 Tem 2011, 10:31

benım aracım lpglı benzıne calsıınca rolantı gidip gelıyor aşşağı yukarı ama lpgye gecınce hıc oynama yapmıyor aracı sureklı lpgde kullandıgım ıcın onemsemıyorum (fabia 1,4 16v)
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti abdullah » 31 Tem 2011, 11:08

evet hararet müşürü olabilir bende bi keresinde aracın rolanti devri yüksekte çalışıyordu inmiyordu hararet müşürü arızalı oldugu için yanlış komut veriyormuş degişti sorun halloldu
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti skodahastası » 31 Tem 2011, 12:41

Abi öncelikle arabana kızma bende arkadaşlar gibi hararet müşürü olabilir diyorum .Ama hala olmazsa sat arabayı başka bir skoda yada vw al bu markada degil senin araban da bazı fabia lar çok problem çıkarıyor ama bazı fabia lar hiç problem çıkarmıyor adam bakımını yaptırıyor yagına suyuna bakıyor geçiyor.Bence git bir yetkili servise orjinal parçalar kullanarak ve uzman egitimli sevis elamları tarafından yaptır
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti gokhangokhan » 31 Tem 2011, 20:07

hararet müşürüm bozuktu 6 ay önce değiştirdim arıza gösteriyodu bilg baglandıgı zaman ama su anda yok böyle bi sorunum.dur bakalım bide onu yenisiyle deneyeyim(bu gidişle butun parcaları test edicem)bir kac usta ust kapak falan acılcak diye bişeyler söyledi ama ondada kesin bişey diyen yok hadi diyelim acıldı ust kapak yapıldı taktık dewam ediyo problem noldu uctu bizim 500 lira anadolu yakasının en iyi skoda servisini bilen duyan varsa söylesin arkadaslar...
gokhangokhan
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir