sigorta paneli ve polen filtresi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sigorta paneli ve polen filtresi

İleti muratterzi11 » 04 May 2006, 15:55

selam arkadaşlar yeni aldıgım 2001 fabia elegance aldım arabaya çok yabancıyım sigorta panelini bulamadım ve polen filtresi nerede bulamadım birde orjinal teyp'i 2*20 çıkışlımı beni bu konuda aydınlatırmısınız arabam benzinli 1.4 16 valf kalkışlarda çok zorlanıyorum ayrıca vites değiştirdikten sonra kesiklik yapıyor neden yapabilir yardımcı olduğunuz içn teşekkürler. 

muratterzi11
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 May 2006, 02:08

Fabianın sigorta paneli şöför tarafının kapısını açınca konsolun sol yanında kalır gizlidir ulu orta değildir. Polen filitreside yolcu tarafında konsolun en altındadır sürgülü iki tane menteşe tutar. Sürgüleri içeri getirince açılır dışa itince kapanır. Ama sökmek ve takmak için yerlerde sürünmek gerekiyor yeri biraz ters o yüzden vaktinizin bol olduğu bir gün aydınlık bir vakitte yapın. Kalkışta zorlanmaya gelirsek 1.4 16V 101HP lik motor kalkışta kesinlikle zorlanmaz. Bendede aynı araba var oradan biliyorum 2. viteste gaza basmadan yerinden kalkıp gidebiliyor ne kesiklik yapması ne zorlanması.... Araçta ASR olduğu için patinaj çekmez kalkışlarda çok sert yüklenirseniz ASR araçta titremeye benzer bir tepki yapabilir nazik kaldırın. Vites değiştirirken titremede düşük devirde sert debriyaj pedalı çekme sonucu meydana gelebilir. Diğer bir büyük ihtimalde debriyaj balatanızın ömrünün bitmesidir. Bence aracınızı bir servise gösterin çünkü yaş itibariyle triger kayışlarınızında ömrü bitmiş eğer siz almadan önce değişmedilerse başınıza iş açarlar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti muratterzi11 » 05 May 2006, 11:19

arkadaşım sana çok teşekkür ederim  selamlar
muratterzi11
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muratterzi11 » 05 May 2006, 12:11

bir sorum daha olacak şöför kapısındaki cam arka cam açma kapama ve cam kilitleme dügmeleri çalışmıyor ön camlar çalışıyor kilitlemeler çalışıyor sigortalarda saglam paneli söktüm oda saglam bi türlü çözüm bulamadım önere bileceginiz birşewyler varmı ne yapayım teşekkürler

muratterzi11
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 May 2006, 13:11

Arka cam kaldırma takozları yada motorlarında sorun olabilir bu birinci ihtimal. İkinci ihtimalde çocuk kilidi butonu basılıdır bu durumda arka kapılarda bulunun cam açma-kapama düğmeleri çalışmaz fakat her şekilde sürücü kapısındaki 4 tane butonun çalışması gerekir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti muratterzi11 » 05 May 2006, 14:27

arka camlar arka kapılardan açılıp kapanıyor bir problem olmuyor sadece şöför kapısından çalışmıyor çocuk kilidi butonuda basılı degil birtürlü anlam veremedim nedenini bilemiyorum  teşekkürler.
muratterzi11
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muratterzi11 » 05 May 2006, 14:33

birde daha önce bahsetmiştim 1 ci vitese takıyorum kalkarken kesiklik yapıyor yani bu 2 vitestede yapıyor debriyaj la ilgili oldugunu sanmıyorum araba sogukken çalışınca otomatik jikle çalışıyor ozaman gayet güzel kalkıyor ama  motor ısınınca aynı şeyleri yapıyor bilecikte skoda servisi yok skodadan anlayanda yok fabia sadece 2 tane var o yüzden zorluk çekiyorum
muratterzi11
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 May 2006, 16:02

[quote="muratterzi11"]arka camlar arka kapılardan açılıp kapanıyor bir problem olmuyor sadece şöför kapısından çalışmıyor çocuk kilidi butonuda basılı degil birtürlü anlam veremedim nedenini bilemiyorum  teşekkürler.[/QUOTE]

O zaman sigortalarla ilgili bir sorun yok demektir. Konfor ünitesi diye bir elektronik parça var onun arızasının böyle birşeye sebep olma ihtimali var. Tamamen basit bir elektrik tesisatı arızasıda olabilir bunu anlamak için söküp bakmak lazım butonlara. Bence siz skoda servisi olmasa bile Volkswagen, Seat, Auidi yetkili yada özel servisi bulun aracınızı oraya götürün skoda servisi olması şart değil. Arabanızıda fazla kurcalamayın fabianın elektronik donanımı hassastır.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 05 May 2006, 16:07

[quote="muratterzi11"]birde daha önce bahsetmiştim 1 ci vitese takıyorum kalkarken kesiklik yapıyor yani bu 2 vitestede yapıyor debriyaj la ilgili oldugunu sanmıyorum araba sogukken çalışınca otomatik jikle çalışıyor ozaman gayet güzel kalkıyor ama  motor ısınınca aynı şeyleri yapıyor bilecikte skoda servisi yok skodadan anlayanda yok fabia sadece 2 tane var o yüzden zorluk çekiyorum[/QUOTE]

Bu 101HP'lik motordan kesinlikle beklenmeyecek bir davranış şekli. Bırakın 101HP'lik motoru 1.2 68HP motor bile bu dediklerinizi yapmıyor. Aracınızda işten anlayan bir servise bence kesinlikle ihtiyacı var gerekirse çevre illere gidin. 0212 335 04 66 Skoda Bilgi Hattını arayarak sizin için en yakın servis noktasını önermelerini isteyebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir