aracım dizelmi benzinlimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aracım dizelmi benzinlimi

İleti faruk0135 » 12 Ağu 2011, 11:01

şu verdiğiniz cevaplara bakılırsa sizde çok bilmiyorsunuz. bilmişlik yapıp konuyu alaya çevirmektense gerçekten yardımcı olmak daha mantıklı değilmi arkadaşlar. bilmiyorum ve bu bir ayıp değil ama sizin yaptığınız ayıp

faruk0135
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ayşe aydın
Nereden: İzmir
Arabanız: 1.6 fabia elegans

İleti elemsi » 12 Ağu 2011, 11:07

faruk0135 yazdı:şu verdiğiniz cevaplara bakılırsa sizde çok bilmiyorsunuz. bilmişlik yapıp konuyu alaya çevirmektense gerçekten yardımcı olmak daha mantıklı değilmi arkadaşlar. bilmiyorum ve bu bir ayıp değil ama sizin yaptığınız ayıp

tamam insan bilmez ama insan alırken sormaz mı bu dizel mi benzinli mi diye ? nasıl aldınız bu arabayı az buzda değil ki fiyatı ?
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti yabani » 12 Ağu 2011, 14:33

Motor kaputunu açtığınızda karşınıza çıkan siyah büyük plastiğin üzerinde TDI yazıyorsa dizeldir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti hetepe » 12 Ağu 2011, 14:38

Kardeşim, senin arabanın dizel olduğunu biz zaten biliyoruz da ''sen neden bilmiyorsun''dayız...
bugün dizel arabaya 80 liralık benzin koyacan, yarın, öbürgün fren yerine gaza basıp bi otobüs durağına dalacan bisürü insanı öldürecen, ''Aaaa ben bilmiyodum onun gaz pedalı olduğunu'' diyecen....ben bunun derdindeyim... :x
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti unlztrk » 12 Ağu 2011, 14:45

chemist_bjk yazdı:dizelle benzini karıştır koy:P harbi dizelli bir araca benzın koysak veya benzınlı bı araca dızel koysak nolur? arac calışır mı??

Çalışırda "keyfi masraf" olur.
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti fıratt » 12 Ağu 2011, 15:51

birkaç otomobil forumunda da daha paylaştım bu durumunu millet krize girdi,orda yazılanları gorsen skodam.com camiasına hayran kalırsın..
aman yolda izde karşılaşmayalım allah bilir arac kullanma konusundada acemisindir,insan canı onemli varsın sen aracta kullanma..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti gokhangokhan » 12 Ağu 2011, 15:59

arkadaslar bunlara cvb verme geregi bile duymamamız lazım sitenin kalitesini düşürmeye hiç gerek yok arabayı yeni almıs sormamıs diyelim ama benzinliğe gidince dizel koy demiyoz kimseye cekiyosun pompaya adam koyuyor benzini mazotu pompacıdamı salak afedersiniz keklemeyin milleti kardesim azcık seviyeli bizide bilgilendirici sorular cvb lar lütfen
gokhangokhan
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: fabia

İleti erginbkr » 12 Ağu 2011, 16:02

gokhangokhan yazdı:arkadaslar bunlara cvb verme geregi bile duymamamız lazım sitenin kalitesini düşürmeye hiç gerek yok arabayı yeni almıs sormamıs diyelim ama benzinliğe gidince dizel koy demiyoz kimseye cekiyosun pompaya adam koyuyor benzini mazotu pompacıdamı salak afedersiniz keklemeyin milleti kardesim azcık seviyeli bizide bilgilendirici sorular cvb lar lütfen

+ 1
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti alpino » 12 Ağu 2011, 16:06

depo kapağı içerisinde ne tür yakıt yaktığı yazar. o yazı için de servise götür aracını menü dilini ingilizce yapsın. ne yazdığını ileride de anlaman kolay olur.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti cobweb » 12 Ağu 2011, 16:54

:D Gülmemek elde değil.Git bi skoda servisine, sanayiye, ustaya sor ne bu motor diye.Aldığın adamda mı bilmiyordu benzinli mi dizel mi olduğunu :D

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti srkndnc » 12 Ağu 2011, 17:23

faruk0135 nickli arkadaşın ben yaşını çok merak ettim doğrusu... 8-) hani etrafa baktım kamerada yok ki :D :D
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti aekaragoz » 12 Ağu 2011, 20:04

Şakamı acaba.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Superb

İleti unknown1 » 12 Ağu 2011, 21:32

Ayıp be size.

Tamam durum tuhaf hatta belki komik bir tebessümle hatta sırıtan bir afede ile geçerek ısrarla birşey öğrenmek isteyen adama karşı kalkıp abuk subuk şeyler yazıyorsunuz. Aferim be size. Asıl siz çok komiksiniz.Çok bilmişler.

Faruk kadeşim bak tdi nin açılımı bildiğim kadarıyla turbo dizel enjeksiyon anlamına geliyor.

Yani araban bence dizel.Ayrıntısını bilmiyorum. Oraya o ifadeyi yazıp yakıt türüne benzin yazan adam burda senle dalga geçenden pekte akıllı değil bence.

Dizel arabana içinde yeterince mazot var iken benzin koyarsan gürültülü ve hatta riskli olarak çalışsada fark etmeyebilirsin. Bence aldığın adam sor yada resmini çek koy buraya motorun en olmadı arabanın ruhsatındaki araç modeli kısmındaki kodu tamamen yaz örn : fiat dobla 1,3 multijet tdi crdi mpi gibi gibi
Eskilerde araçların benzinli motorları sonradan dizele çevrilmesi oluyordu diye biliyorum.

Şunları denersen bence sonuç alırsın.

Benzinli araba gaz pedalına basmadn düz yolda çok titreyerek kalkar hatta stop eder.
Dizel araba düz yolda az titreyerek ve stop etmeden kalkar (motor soğuk değilse ve ayağını debriyajdan hızlı çekmezsen)
Dizel araba daha gürültülü çalışır.Ama bazı benzinliler gördüm traktör daha sesli çalışıyor.Bilen adam anlar.Öreğin git benzinciye yada yakındaki bir tamirciye dalga geçmesini istemiyorsan. Abi sanki motorda titreme var gürültülü çalışıyor gibi geldi dersin. Adam şöyle bir bakar sana kaba saba fikirler atar O arada sence buna ne yakıt koymalıyım de hani şu yeni çıkanlardan euro mu yoksa başka birşeymi adam hemen dökülür işte euro dizel daha iyi yok gti daha iyi yok bilmem ne anlarsın.
En olmadı sor abi kusra bakamda bu araba benzinli mi dersin olay biter.

Şurda senle dalga geçen avankalar tdi ve benzinli yazısını birlikte yazanlardan farklı değil.
Eğerki fabrika çıkışı öyle ise koca fabrika avanklardan ibaret demektir o arabadan zaten hayır gelmez sat :)

Hadi kolay gelsin.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti elemsi » 12 Ağu 2011, 21:58

umitcan yazdı:Ayıp be size.

Tamam durum tuhaf hatta belki komik bir tebessümle hatta sırıtan bir afede ile geçerek ısrarla birşey öğrenmek isteyen adama karşı kalkıp abuk subuk şeyler yazıyorsunuz. Aferim be size. Asıl siz çok komiksiniz.Çok bilmişler.

Faruk kadeşim bak tdi nin açılımı bildiğim kadarıyla turbo dizel enjeksiyon anlamına geliyor.

Yani araban bence dizel.Ayrıntısını bilmiyorum. Oraya o ifadeyi yazıp yakıt türüne benzin yazan adam burda senle dalga geçenden pekte akıllı değil bence.

Dizel arabana içinde yeterince mazot var iken benzin koyarsan gürültülü ve hatta riskli olarak çalışsada fark etmeyebilirsin. Bence aldığın adam sor yada resmini çek koy buraya motorun en olmadı arabanın ruhsatındaki araç modeli kısmındaki kodu tamamen yaz örn : fiat dobla 1,3 multijet tdi crdi mpi gibi gibi
Eskilerde araçların benzinli motorları sonradan dizele çevrilmesi oluyordu diye biliyorum.

Şunları denersen bence sonuç alırsın.

Benzinli araba gaz pedalına basmadn düz yolda çok titreyerek kalkar hatta stop eder.
Dizel araba düz yolda az titreyerek ve stop etmeden kalkar (motor soğuk değilse ve ayağını debriyajdan hızlı çekmezsen)
Dizel araba daha gürültülü çalışır.Ama bazı benzinliler gördüm traktör daha sesli çalışıyor.Bilen adam anlar.Öreğin git benzinciye yada yakındaki bir tamirciye dalga geçmesini istemiyorsan. Abi sanki motorda titreme var gürültülü çalışıyor gibi geldi dersin. Adam şöyle bir bakar sana kaba saba fikirler atar O arada sence buna ne yakıt koymalıyım de hani şu yeni çıkanlardan euro mu yoksa başka birşeymi adam hemen dökülür işte euro dizel daha iyi yok gti daha iyi yok bilmem ne anlarsın.
En olmadı sor abi kusra bakamda bu araba benzinli mi dersin olay biter.

Şurda senle dalga geçen avankalar tdi ve benzinli yazısını birlikte yazanlardan farklı değil.
Eğerki fabrika çıkışı öyle ise koca fabrika avanklardan ibaret demektir o arabadan zaten hayır gelmez sat :)

Hadi kolay gelsin.

ii de arkadaşım öyle diyon da ...insan araba alınca merak etmez mi bu neyle çalışıyor diye...hiç olmadı depo kapağında koskoca yazı olur...yeni araçlar da zannımca bu arkadaşımız arabayı sıfır almış...ya hiç mi sormadı bu araba neyle çalışıyo diye...bu ne gamsızlık o zaman...?mıllet ona gülüyo...benim 8 yaşındaki yeğenım bile arabalarının neyle çalıştığını bilirken biraz garip gelimiyo mu ?

bilmemek ayıp değil ama açıp bakmamak ayıp..fabiası olan arkadaşlar bu arabanın depo kapağında ne yakıt alcağı yazmıyor mu? hiç bilmiyon benzincıye sor arkadaş buna ne konuyor dizel mı benzin mi gaz mı su mu nedir dersin adam bakar söyler...yanlış mıyım ...bilmememk tabiiki ayıp değil ama bu durumda kötü yani...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti unknown1 » 13 Ağu 2011, 12:37

Herkes kaldırıma park ediyor diye sende etmek zorunda değilsin sonuçta.

Öyle veya böyle adam birşey soruyor. Espirisini yaparsın geçersin admada anlatırsın konu cevap vermekten ziyade dalga geçmeye gitmiş.Bence bu daha büyük ayıp
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti yonetici » 13 Ağu 2011, 18:21

Aracınız dizelse depo kapağında buna benzer bir sticker olur ve "Diesel" ibaresini görürsünüz.

077.jpg
Dizel Fabia Depo Kapağı
077.jpg (68.72 KiB) 2257 defa görüntülendi

Aracınız benzinli ise depo kapağında buna benzer bir sticker olur ve tavsiye edilen benzin oktan sayısını 91/95/98 gibi görebilirsiniz.

30761.jpg
Benzinli Fabia Depo Kapağı 1

SNC00078.jpg
Benzinli Fabia Depo Kapağı 2
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 13 Ağu 2011, 21:28

hakanerdogan