Aracımdaki Uyarı İşaretleri ve Arıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracımdaki Uyarı İşaretleri ve Arıza

İleti Batuhan455 » 14 Ağu 2011, 19:47

İyi Akşamlar Arkadaşlar Benim 2004 Model Skoda Fabia'm var. Araç Yokuş yukarı yolda bazen çekişten düşüyor ve arada hareket Halindeyken aşağıdaki resimdeki uyarılar aynı anda yanıyor.Stop ettikten 10Dk sonra sönüyor. Bu resimdeki uyarılar neden kaynaklanır, nasıl çözülür?
Not:Aldığım benzin her zaman kullandığım temiz benzin.

Batuhan455
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Manisa
Arabanız: Skoda Fabia

İleti erginbkr » 14 Ağu 2011, 20:19

benzinle ilgisi yok bu işaretlerin kitapçığı bulup bakıyım söylerim size ne anlama geldiklerini...ama tahminen fren sistemiyle alakalı...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Batuhan455 » 14 Ağu 2011, 22:09

Teşekkürler erginbkr Bulup yazarsanız sevinirim.Bende kitapçıgı yok İnternetten indirdim bir tane onda da bulamadım ABS uyarısını buldum ama o diger işareti bulamadım.Bu arada yavaş bir hızla trafik ışıklarına yaklaşırken yumuşak bir fren yapmama rağmen abs devreye girdi sonraki frenlemelerimde girmedi.En kısa sürede baktırcam artık Servise ama önceden ne oldugu öğrenmek lazım.
Batuhan455
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Fabia

İleti sabo45 » 14 Ağu 2011, 23:18

Yanan ışıklar abs ve asr (antipatinaj) sisteminin ışıkları. Abs de sorun var gösteriyor ve haliyle abs de sorun olunca abs ile devrede olan asr (antipatinaj) de sorun gösteriyor. Frene bastığında abs çalışıyosa sigortasal bir sorun vardır yada akü kaynaklı göstergeler sapıtabiliyormuş (hiç bşıma gelmedi okuduklarımdan ötürü yazdım). Evet baktırmakta yarar var.
Kullanıcı avatarı
sabo45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Arabanız: Fabia Elegance 101 hb

İleti elemsi » 14 Ağu 2011, 23:24

sabo45 yazdı:Yanan ışıklar abs ve asr (antipatinaj) sisteminin ışıkları. Abs de sorun var gösteriyor ve haliyle abs de sorun olunca abs ile devrede olan asr (antipatinaj) de sorun gösteriyor. Frene bastığında abs çalışıyosa sigortasal bir sorun vardır yada akü kaynaklı göstergeler sapıtabiliyormuş (hiç bşıma gelmedi okuduklarımdan ötürü yazdım). Evet baktırmakta yarar var.

fren hidrolik seviyesiyle ilgili bir sıkıntı olabilir mi? yeterli seviye de mi?
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 15 Ağu 2011, 00:50

işaretler abs ve asr işaretleri...belki fren müşürü arıza yapmıştır...eğer öyleyse 25-30 lira bişey tutar...geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti barutoglu » 15 Ağu 2011, 04:07

Arkadaşım, benim araçta da aynı durum söz konusu olmuştu. Akünün üstünde demir sigortalar var 6.sı kopmuştu. onu tamir ettim. ışıklar söndü. sizinki de aynı sorun olabilir. öncelikle bu sigortalara bak eğer çözüm orada değilse bir bilene gösterirsin. bazı aklı evvel usta kılıklıların "abs beyni bozulmuş değişecek falan filan" gibi sözlerine hemen kanma. Birkaç ustaya göster. Allah kolaylık versin. (yukarıdaki ışıkların sebebi fren müşiri olmayabilir. çünkü fren müşiri arıza yapınca epc ışığı yanıyor. fren müşiri arıza yaparsa ayrıca fren ışıkları da yanmıyor. geçenlerde bu arıza da başıma geldiği için biliyorum fren müşiri arızalı ise 1-gidip 20 tlye orjinal fren müşiri alıyorsun elin yatkınsa direksiyonun altını söküyorsun frenpedalının üstündeki müşiri değiştiriyorsun. 2-elin yatkın değilse hiç uğraşma bi 20 tl daha ver elektrikçiler senin için değiştirsin. (bu çözümü tavsiye ederim.) ama dediğim gibi senin ışıkların sebebinin fren müşiri olduğunu sanmıyorum)
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti enginka » 15 Ağu 2011, 18:30

bu ısıgın yanmasının sebebı abs okuyucusunun bozulmasıdır arkdaslar bendede aynı sorun vardı ön sol abs okuyucu bozulmustu 60 tl dır bu parcada takılması cok basıt
enginka
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin ka
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia special 2005

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir