2006 Fabia 1.4 ambienta araçtan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2006 Fabia 1.4 ambienta araçtan gelen ses

İleti Guney » 28 Ağu 2011, 11:21

Skoda fabia 1.4 ambienta aracim var, aracimin 90. bin bakımını yaptırdım arac belli bir km den sonra tıkır tıkır ses geliyor ben baskı balatasının orda olan bilyeden diye düşünüyorum, acaba belli bir devirden sonra mı cıkarıyor sesi anlamış değilim ve şu var debriyaja bastığımda ses gidiyor debriyajdan ayağımı kaldırdığımda ses geri geliyor anlamıs değilim sizce nedendir? Aracıda alalı 5 ay oldu birde, cok yukarda kavrıyor nedendir? yeni değişmesine ragmen teşekkürler simdiden..

Guney
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Güney Gündeşli
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Ambienta

İleti forman37 » 28 Ağu 2011, 11:25

eğer balatada sorun yoksa debrıajın havasını tam almamıslardır .bı baktır tekar havasını aldır bı kullan eğer yıne aynısını yaparsa baskı balata değişicek o tıkırtı sesıde debrıaj bılyasından gelıyodur dedığını gıbı debrıaja basınca kesılıyosa ..farkında olmadan bı rampada falan balatayı zorlamış olabılırsın balata zarar gormus olabılır. yenı değiştiğindede yukarda kavrıyomuydu ?
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Guney » 28 Ağu 2011, 12:11

arac : 85 bindeyi şu anda 89 binde baskı balata ve triger seti komple değiştim. Değişirkende biraz bitmişti balata yukarda kavrıyodu gene değiştrdik gene aynı yukarda kavrıyor anlamıs değilim ve ilk calistiğinde tıkırtı yok sonradan oluyor atiyorum, 30 km lik bir yere gidiyorum diyelim durdugumda ses gelmiş oluyor. anlamıs değilim..
Guney
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti forman37 » 28 Ağu 2011, 12:40

30 km ıcınde bılya ısınıyo ses kesılır ..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti Guney » 28 Ağu 2011, 12:49

yani hocam ? 30 km sonra ses geliyor debriyaja basınca kesiliyo boştayken tıkır tıkır ses var .. Önerin?
Guney
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti forman37 » 28 Ağu 2011, 12:55

sana ılk onerım sanzuman yağını kontrol ettır kesınlıkle !! çunkı yağ eksılme yapınca .arac çalışırken vıtes bosta ayağını debrıahdan çekınce tıkırtı ses gelır bunun sebebı sanzumandakı prızdırek bılyasıdır yağ eksılınce yeterı kadar yağ o bılyayay gıtmıyo ses yapıo. ılk yağını tamamlattır. bı dene yıne yaparsa debrıaj bılyasından olabılır. debrıajda yukarda kavrıyo dıyosun rampalarda kaçırma varmı ? eğer debrıaj bılyasıda sağlamsa .. yağ eksıklığınden dolayı prızdırek bılyası bozulmustur.. onun yapılması ıcınde sanzumanın dağıtılması gerekıyo ...
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Fabia

Kimler çevrimiçi