BOYASIZ KAPORTA ÇEKTİRME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BOYASIZ KAPORTA ÇEKTİRME

İleti jamesdean » 15 Eyl 2011, 16:03

Arkadaşlar, aracın tavanında 25-30 cm2 lik göçük var. Bir maçta takım otobüsünün peşinden korna çala çala giderken arka camdan tavana abanan 85 kiloluk arkadaşın dirsek göçükleri !
Boyasız çektirme işlemi yaptıran ve iyi/kötü sonuçlar alan var mı?
Bursa'da temiz iş yapabilecek servis veya usta tanıyan var mı?

Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti zurna1788 » 15 Eyl 2011, 17:12

kaporta çekim işlemi yapan kaportacılar mevcut. tabi o ne ya diyen kendini karpotacı sanan insanlarda var. hiç olmadı benim yöntemim olan içten yumruklama yöntemidir :D
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti onurson » 15 Eyl 2011, 17:38

Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti felicia042 » 15 Eyl 2011, 17:43

onurson yazdı:http://www.hepsiburada.com/Liste/pops-a-dent-kaporta-gocuk-tamir-edici-kisisel-set-09c008/ProductDetails.aspx?productId=otm09c008&categoryId=20024947&SKU=OTM09C008

arkadaşım bu ürünü öneririm..

bu üründeki yapışkan malzeme ne acaba nasıl tutuyor kaportayı eğer tutma işlemi başarılı olursa çekmesi kolay olur.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti dominik » 15 Eyl 2011, 19:49

Sıcak silikon ile tutar kaportaya zarari yok ben denedim :)
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti dominik » 15 Eyl 2011, 19:57

35 tl vermeye gerek yok (sayet elinde imkan yoksa alina bilir)ben benzer bi düzenegi şirkette yapmistim sicak silikon ile vida somun kullanmistim birde ortasi delik cam vantuzu bulup yapmistim bi futbol topu gocugunu yapmistim basarili oluyoo fakat kaporta kosesi ezigim vardi orayi cok kastirdim olmamisti :)
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dominik » 15 Eyl 2011, 20:23

Yurtdisinda cok yaygin bu uygulamalari youtube den oldukca izlemistim gecen ay ikitelli sanayine gitmistim kaporta tamir yapan ustaya bole bole anlattim adam tınmadi bile megerse konustukca adamin butun detaylari bildigini anlamistim usta dediki eger ben oyle yaparsam para kazanamam simdi hic olmazsa kaziyor macun astar boya cila yapiyorum musteriden para talep ettimi ikilemiyo bende dedim ki ona adam aracinin orjinalligi bozulmamasi icin daha fazla para bile verir ki ben oyle yaparim sonucta işi yapan o ama hic yenilikci degiller dedesinden ogrendigini uygulamayi yapmaya yeminliler bizde kucuk bi ezik duzeltmek icin aracimiz yamali bohca gibi gezip duralim degerinde daha asagiya alip satalim araclarimizi...
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erginbkr » 15 Eyl 2011, 22:00

zurna1788 yazdı:kaporta çekim işlemi yapan kaportacılar mevcut. tabi o ne ya diyen kendini karpotacı sanan insanlarda var. hiç olmadı benim yöntemim olan içten yumruklama yöntemidir :D

çok güldürdün beni...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Bluedays » 16 Eyl 2011, 08:43

Yalnız farkındaysanız artık herseyin bir çözümü mevcut. Yakında sanayilere kilit vurulur gibi :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti felicia042 » 16 Eyl 2011, 09:50

dominik yazdı:Yurtdisinda cok yaygin bu uygulamalari youtube den oldukca izlemistim gecen ay ikitelli sanayine gitmistim kaporta tamir yapan ustaya bole bole anlattim adam tınmadi bile megerse konustukca adamin butun detaylari bildigini anlamistim usta dediki eger ben oyle yaparsam para kazanamam simdi hic olmazsa kaziyor macun astar boya cila yapiyorum musteriden para talep ettimi ikilemiyo bende dedim ki ona adam aracinin orjinalligi bozulmamasi icin daha fazla para bile verir ki ben oyle yaparim sonucta işi yapan o ama hic yenilikci degiller dedesinden ogrendigini uygulamayi yapmaya yeminliler bizde kucuk bi ezik duzeltmek icin aracimiz yamali bohca gibi gezip duralim degerinde daha asagiya alip satalim araclarimizi...

youtube 2-3 tane bu konuyla ilgili film izledim hepsinde %100 başarı yok. Bana göre genel anlamda bakacak olursak başarı oranı %50 gibi. düz ve köşesiz göçüklerde başarılı olabilir sadece.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir