Otomatik ve Merkezi kilit düzgün çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otomatik ve Merkezi kilit düzgün çalışmıyor

İleti burak134 » 19 Eyl 2011, 11:12

Merhabalar

Bir hafta önce 2005 model bir fabia aldım. Otomatik kilit sağ ön kapıyı kilitlemiyordu açtım içini baktım ve aliminyum olan parçanın kilit cubuğu kısmı yırtılmış düzelttim biraz ama olmadı. Merkezi kilit ve kumanda bu kapıyı kilitleyip açmıyor ama el ile o kapıdan kilitleyip açtığımda bütün kapıları kilitleyip açıyor. Ayrıca kapı açınca yanan lamba hiç bir kapıda çalışmıyor. Sesde cızırtı vardı ön kapı kolonları bozulmuş onların değişmesi gerekiyor. Sizin tavsiyeleriniz nedir? Servise gitsem tahminen ne kadar tutar? Forumda yeniyim bu arada herkese tekrardan merhabalar

burak134
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Burak Dalkıran
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia Hatchbag

İleti forman37 » 19 Eyl 2011, 15:16

lambaların yanmamasının sebebıde kapı kılıdınız bozuk değişmesı lazım tamırı ıcın zahmet verene kadar değiştirin
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti diseqc » 19 Eyl 2011, 15:34

senin de ilacın bu link incele cesaret edersen kendin yap yoksa kapı başı 50 tl vereceksin..

secilmis-uygulamalar/kapi-dosemesini-sokme-ve-kilit-switch-tamiri-resimli-anlatim-t22609.html
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti ibrahim » 19 Eyl 2011, 22:40

benım aracta kumandadan kapatınca sorun olmuyo ama araç calısırken kapatıyorum sol arka kapıyı tekrar acıyo kendılıgınden dıgerlerı kılıtlenırken araç yoldayken sol arka kapı hep acık
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Ergin
Nereden: Çankırı
Arabanız: fabia

İleti diseqc » 20 Eyl 2011, 07:36

ibrahim yazdı:benım aracta kumandadan kapatınca sorun olmuyo ama araç calısırken kapatıyorum sol arka kapıyı tekrar acıyo kendılıgınden dıgerlerı kılıtlenırken araç yoldayken sol arka kapı hep acık

klidinde mekanik sıkışma var tam yerine oturmadığın da yapar bunu kildi söküp yağlayıp temizleyip taksan sorun çözülür,içerden klitme ile dışardan klitleme sistemi faklı çalışıyor içerden klitlemede bir sıkıntı var sinyal alamıyor o nedenle tekrar acıyor.

birde bu soruna neyin neden olduğunu paylaşayım arkadaşlar bizim arabalara yıkamacılar kapıları acıp klitlere doğru su tutuyorlar bu su tutma işlemi klitleri maf ediyor klidi sağlam olanlar yada sağlam olan kapılara su tutturmayın yoksa klit sıkıntısı arabayı satmaya kadar götürüyor..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti burak134 » 20 Eyl 2011, 08:40

Pendik sanayide birisi ayak üstü kapat aç yaptı sağ kapı kilidi değişicek, ışıklar beynindeki switchden kaynaklanıyor dedi işcilik hariç 70lira kilit çekti.

Başka bir yere gittim otomatik motoru bozuk kilitle alakası yok dedi.

Işıklar için belki bütün kapıların switchlerini değiştirerek düzeltebilirim o asıl sorun değil ama şimdilik kapı canımı sıkıyor ilk onu halletsem tamamdır.
burak134
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Burak Dalkıran
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia Hatchbag

İleti forman37 » 20 Eyl 2011, 11:59

en kıza zamanda hallolur ınsallah
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti SER53 » 20 Eyl 2011, 12:27

Comfort beyni arızalı olabilir, bence yetkili bi servisde arızayı tam öğren fiyat al, daha sonra dışarda yaptımayı araştır. Parçala gerekirse onlarıda dışardan alırsın daha hesaplı olabilir
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti ibrahim » 26 Eyl 2011, 19:28

diseqc yazdı:
ibrahim yazdı:benım aracta kumandadan kapatınca sorun olmuyo ama araç calısırken kapatıyorum sol arka kapıyı tekrar acıyo kendılıgınden dıgerlerı kılıtlenırken araç yoldayken sol arka kapı hep acık

klidinde mekanik sıkışma var tam yerine oturmadığın da yapar bunu kildi söküp yağlayıp temizleyip taksan sorun çözülür,içerden klitme ile dışardan klitleme sistemi faklı çalışıyor içerden klitlemede bir sıkıntı var sinyal alamıyor o nedenle tekrar acıyor.

birde bu soruna neyin neden olduğunu paylaşayım arkadaşlar bizim arabalara yıkamacılar kapıları acıp klitlere doğru su tutuyorlar bu su tutma işlemi klitleri maf ediyor klidi sağlam olanlar yada sağlam olan kapılara su tutturmayın yoksa klit sıkıntısı arabayı satmaya kadar götürüyor..

eyvallah cok sağol ama ben hiç anlamam kilit sökmekten kolay mıdır uğrasmayı severım ama yapayım derken ıyıce batırmamak lazım yınede sağ ol
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Ergin
Nereden: Çankırı
Arabanız: fabia

İleti efilefil » 04 Arl 2012, 15:22

MErhaba Arkadaşlar,

Kumanda ile yada içerden söför kapısından kilit düğmesine bastığımda bazen sol arka kapı kapanıyor bazen acık kalıyor. Elimle kapattığımda kumanda ile açtığımda açılıyor. İçerdeki düğmedende kapat aç yağtığımda bazen arka kapanıyor bazen kapanmıyor. Birde kapının içinden garip ses geliyor. Hafta sonu içine wd40 sıktım ama bir faydası olmadı. Son bir haftadır yapmaya başladı daha önce böyle bir sorunum yoktu.

Sizce kapıyı söküp kilidi iyice yağlamammı gerekiyor?

Yardımlarınız için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti scania_seat_skoda » 04 Arl 2012, 18:39

kilit mekanizmasının içerisindeki plastik aksam laşkalaşıyor ve mekanizmanın içersindeki 2 adet küçük swiçe tam temas etmeye biliyor bu arıza genel olarak bundan kaynaklanıyor.benimde aynı sıkıntım vardı değiştirdim düzeldi VİKO marka komple kilit mekanizmasını 85 tl ye aldım,ama fabia ile octavia arasında ufakta olsa fiyat farkı olabilir.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir