acemiye yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

acemiye yardım

İleti monoküler » 02 Ağu 2007, 22:11

Sn. Forum üyeleri bende 2 ay önce hem ehliyet hemde 2005 model 101 bg olan hb fabia aldım.Aracı arkadaşımdan aldığım için çok temiz 15.000 km'de
bu araçla ilgili birkaç sorum olacak;

1) sağ ön otomatik camları iki taraftanda son 1 haftadır çalışmıyor. bazıları sigortadan olmuş diyorlar yanlız sigorta tablosunu araçta bulamıyorlar. sigorta tablosu nerede ve nasıl açılır yada başka bir sıkıntı olabilirmi.servise götürsem bi dünya para alıcak şimdi.

2)Yan aynaların ayarlama düğmesi her zaman orta (rezinstans) konumdamı bekletilecek

şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür eder saygılar sunarım.

monoküler
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Ağu 2007, 22:23

sol ön kapıyı aç ön göüsün kapı açılınca meydana çıkan o düzlük varya(kapı kapalıyken hoparlörün üstü) orda olması lazım.

ayna zımbırtısını ortada bırakma ısıtır. kendi söner çok ısınınca ama olsun sen bırakma.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabiamania » 02 Ağu 2007, 22:25

sigorta tablosu şoför kapısının göğüsle birleştiği yerde, yani göğüsün sol tarafında. sigortanın atmış olması ilk akla gelen tabi
ayna anahtarını kışın rezistansta bırakmana lüzum yok, left yada right  pozisyonuna al.

fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 02 Ağu 2007, 23:21

Öncelikle hayırlı olsun.anladığım kadarıyla cam kumanda panellerinden ön sağ cam ne indiriliyor nede kaldırılıyor...bu sorunun sebebi siğorta dan ziyade cam motoru veya cam kumanda panellerinden de kaynaklanabilir.bu arada bu durum aracınızın yıkanmasından sonra mı oldu demeden geçemeyecem.dış dikiz aynalarının ıstma bölümünde tutma.o bölümde sadece dış dikiz ayna kar v.b şeylerle kaplı ise tutarsın...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 02 Ağu 2007, 23:40

ben şöyle bir açıklama yapma gereği duyuyorum benim arabanında bir otomatik cam problemi var motordan kaynaklandığını düşündüm ve kapı içini sökerek motora baktım ama motor çok iyi seviyede çalışır durumdaydı ancak camı hareket ettridiğimde cam lastiklerinde zorlandığını farkettim ANLAYACAĞIN YAZIN SICAKTA GENLEŞEN CAM LASTİKLERİ CAMIN YUKARI KALKMASINA VE YA AŞŞĞIYA İNMESİNE ENGEL OLABİLİYOR parmağımın ucuyla çok hafif bir şekilde yağ sürerek bu işi çözdüm ama arabanın içi sıcağıda yiyince bir süre yağ kokuyor haberin olsun ...
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti monoküler » 03 Ağu 2007, 10:15

Sn forum arkadaşlarım verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.
Sn Skodacı aracı hiç yıkatmadım yanlız sn. silverline93 belirttiği gibi araç güneşin altında günlerce beklemişti öyle bir ısınmışki metal yerleri bez yardımıyla tuttum.
monoküler
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir