Fabia hararetin hemen yükselmesi normal mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia hararetin hemen yükselmesi normal mi?

İleti murat_mirik » 26 Eyl 2011, 23:43

Merhaba arkadaşlar, aracım Fabia 2003 model 1.4 comfort lpg'li. 1 ay önce satın aldım, şehir içi benzini çok çabuk düşürüyor diye lpg servisine gittim termostata baktır dediler, sivas'ta yetkili bayi olmadığından motor ustasına götürdüm, baktık ki termostatı çıkarmışlar, yeni termostat taktırdım. Ertesi gün iş yerime gittiğimde sorun yoktu öğlen ymeğine giderken ikaz ışığı yandı ve birkaç saat sonra kaputu açtım su azalmış, su ekledim motoru çalıştırdığımda termostattan su fışkırtıyordu, bende akşam ustama götürdüm, termostatın motora bağlandığı o-ringin olduğu yere silikon sürüp geri taktı, ama sonradan gördüm ki hararet ibresi hemen yükseliyor ve tam ortada sanırım 90 derecede sabit kalıyor, su seviyesi normal, biraz çalışıncada fan normal açıyor. Motor tamamen soğuyunca 2 saat kadar sonra tekrar çalıştırdım yaklaşık 3-4 km gittim hemen hararet 90'a çıktı ve sabit kaldı, başkada yükselmedi. Bu durum yani 3-4 km de hemen yükselmesi ve sabit kalması normalmidir?

murat_mirik
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Murat Mirik
Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Fabia

İleti trgskaan » 27 Eyl 2011, 00:07

90da sabit kalması normal 90nı geciyorsa anormal sivasta skodadan anlıyan usta yok bence
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti diseqc » 27 Eyl 2011, 08:15

skodo motorları aliminyum motordur ok cabuk ısınır ve cabuk soğur, cabuk ısınması normal ve iyi birşeydir araba az yakar ve motor sağlıklı çalışır 90 c yi geçmediği sürece sorun yok...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti can.tasan » 27 Eyl 2011, 12:56

Siz daha once termostat olmadigindan cok zor isinmasina alismissiniz bence, su an normal yani.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti ibrahim » 27 Eyl 2011, 17:48

bendede 2003 1.4 var benımkıde lpg lı dedıgın gıbı ıbre 1-2 km sonra 90 oluyo bayramda memlekete gıttım 1000 km yapmısım dondugumde su azaltmıs antıfırız koydurttum malum kıs gelıyo bı de yazın normal su koysak olurmu uzerınde G12 yazıyo ama farkı varmıdır
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Ergin
Nereden: Çankırı
Arabanız: fabia

İleti cemko » 27 Eyl 2011, 18:24

skodalarda hararetin bir iki klmetre sonra 90 sana çıkması normaldir onuda bi aksilikolmasa geçmez normaldir yani
cemko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celilonen
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.2 clASS

İleti murat_mirik » 27 Eyl 2011, 22:57

Verdiğiniz bilgilerden çok teşekkür ediyorum :)
murat_mirik
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Murat Mirik
Arabanız: Skoda Fabia

İleti ibrahim » 30 Eyl 2011, 11:28

arkadaslar gecen hafta antıfrız koymustum fabıama sanırım usta fazla koymus arabanın altında sızma var damlatmıs yere bundan bı sorun mu acaba fazlayı kendısı mı atıyo yeterı kadar oldugunda keser mı damlatmayı onu soracaktım
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 30 Eyl 2011, 14:33

fazla antifiriz konulunca araba yedek suluktan atar ama baya fazla olması lazım yani çizginin 1 - 2 cm üstündeyse atmaz ama tam doldurulursa atar ve bir müddet sonra keser ancak atma içi yarıya buhar gibi yapar yani arabanın altında damladığını görecek kadar dışarı çıkarmaz senin sistemde kuvvetle muhtemel kaçak var yada klima sisteminde oluşan nemlenme sistemden dışarı atılırken gördün ayırt etmenin yolu yere damlamayı gördüğünde uzun süreli klima kullanımından sonraysa ve yedek suyu eksilmiyorsa klimadansır ama suyun sürekli gün ve gün eksiliyorsa sistemde kaçak var araban suzuz kalmasın dikka et
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti ibrahim » 01 Ekm 2011, 14:20

sağ olasın col tesekkur ettım
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

İleti ibrahim » 01 Ekm 2011, 14:43

diseqc yazdı:fazla antifiriz konulunca araba yedek suluktan atar ama baya fazla olması lazım yani çizginin 1 - 2 cm üstündeyse atmaz ama tam doldurulursa atar ve bir müddet sonra keser ancak atma içi yarıya buhar gibi yapar yani arabanın altında damladığını görecek kadar dışarı çıkarmaz senin sistemde kuvvetle muhtemel kaçak var yada klima sisteminde oluşan nemlenme sistemden dışarı atılırken gördün ayırt etmenin yolu yere damlamayı gördüğünde uzun süreli klima kullanımından sonraysa ve yedek suyu eksilmiyorsa klimadansır ama suyun sürekli gün ve gün eksiliyorsa sistemde kaçak var araban suzuz kalmasın dikka et

yedek suya nereden bakacaz onu da bılmıyorum ama benım sızııntı antıfırız koyduktan sonra oldu klımadan oldugunu sanmıyorum ilçede yasıyorum burdakı ustalarda da hayır yok kontrol edıyorum suyunu arada zaten eksıltınce uyarı verıyo ıns kesılır
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir