fabia ile citroen i takas edecem ne dersiniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia ile citroen i takas edecem ne dersiniz

İleti kadir » 14 Ekm 2011, 09:33

arkadaşlar kendi fabia ilanim

http://www.araba.com/4236149/Skoda%20Fabia

alacagım citroen linki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 140/detay/

ne dersiniz bu aracı kulanan varmıdır takas edeyimmmi bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekürler ..

kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

İleti mustklc » 14 Ekm 2011, 10:37

xsara citroenin en sorunsuz kasası derler. ama gösterdiğin araba sanki boyalı gibi.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti fıratt » 14 Ekm 2011, 10:55

parça fiyatlarını parça satan kişilere git sor ve fabia ile citroen fiyat farkını anlarsın karar senin sonra :D
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti yabani » 14 Ekm 2011, 10:59

En doğru cevabı siz biliyorsunuz, karşılaştırılacak araçların segmentleri farklı, ben fransız arabası tercih etmezdim fakat bunun sebepleri sadece "bence" diye başlayacağından tarafsız bir yorum olamayacaktır.

Herne hikmetse 2. elde alınan her aracın bir debriyaj balatası, sonra triger seti değişir, sonrasında da hiç akla gelmeyecek bir arızası çıkar. eldeki 2004 modeli satıp daha düşük model fakat daha yüksek hacimde bir araç bakıyorsanız, eh yedek parça fiyatını da citroen'e göre düşünürsek; bence honda-toyota-nissan olarak bakmanız daha evladır. Nissan hernekadar renault tarafından satın alındıysa da, henüz satın alınmadığı döneme ait üretimler oldukça kaliteli durumda.

Belki gülenler çıkabilir fakat ben bir arabanın sağlamlığını, kayınpederimin o aracı ne kadar kullanabildiğine bakarak belirliyorum, ki gülen kişiler için aşağıya hatırladığım kadarıyla birkaç arabanın kayınpeder sürelerini yazıyorum.
Renault Megane 1 : 6 ay (sonrasında motor hışır)
Renault Megane 2: 2 ay (her hafta elektronikten arıza çıkardı 2 ay sonrasında motor hışır)
Renault Megane 3: 2 ay (megane 2'de olduğu gibi her hafta elektronikten arıza çıkardı, sonra motor hışır)
Volskwagen Transporter 2 : 6 ay sonra araç satıldı ama fazla ömrünün kaldığını sanmıyorum, fakat 6 ay boyunca sorun çıkarmadı.
Nissan Primera (1999 model) : 2 yıl , sonrasında araç satıldı, araçta 2 yıl boyunca hiç sorun çıkmadı.
Peugeout Tepee : 1. ayın sonunda şanzıman patladı, 3. ayda motor hışır oldu.
Mercedes B150 : 1 yılı biraz geçkin bir süre sonra hışırdı.

Diyeceksiniz ki bu adam nasıl araba kullanıyor; ben arabamı ona vermiyorum, insan o kadar araba kullanıp hala nasıl bu şekilde kullanmaya devam edebilir orasını bende anlamıyorum. Fakat adamın elinde en uzun süre giden araç nissan'dı, toyota-honda'da benzer kalitelerde olduğundan, madem araç değiştireceksiniz bence bu tip araçlara yönelin, keseniz rahat etsin.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti SER53 » 14 Ekm 2011, 11:02

İhtiyaçtan satılık deyip, kafa kafaya takaslamak nasıl oluyo :) Bu arada kaza boya değişen bilgisi yazılmamış ama ben olsam takaslamam, üzerine 2-3 bin koymaya çalışıp daha piyasa arabası almaya çalışırım..
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti jamesdean » 14 Ekm 2011, 11:11

2001 model aynı Km'de bir araçla (ikisi de 160 Bin'de ) 2004 Model aracınızı takas mı edeceksiniz?

Pek akıl kârı değil bence. Tavsiye etmem. Paranı çöpe atma..

Herkes model yükseltir,siz düşürüyorsunuz. Aracınızda çözülemeyen büyük bir problem mi var ?

Hadi diyeceğim ki, 2004 Fabiamı satıp, Polo,Corolla,Megane alırsın düşük model anlarım. En azından satarken kolay alıcı bulur, minimum zarar edersin .... de, bahsettiğin arabanın esamesini çoğu kişi okuyamaz...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti xMEGANx » 14 Ekm 2011, 11:36

şu yorum atan arkadaşlardan kaçtanesi xsara ya bindi ? kim uzun süre koltuğunda oturdu ? kim o araçla virajlara girdi ? kim o aracın konforundan haberdar ? Fabia dediğimiz araç bildiğiniz 4 gen bir buzdolabından 10 CM daha büyük araç içi oldukça dar,yol gürültüsü ve motor seside cabası. Citroene 1 hafta binin kendi aracınıza binmekten korkmazsanız ben arabadan anlamıyorum arkadaş.... Bu da Citroen'i kötülemek isteyenler içindir. üyelerden birisi parça fiyatları yüksek demiş. Citroende bir parça kalitesi ile skoda nın kalitesini bir mi tutuyorsunuz ? Citroende 1 parça değiştikten sonra o parçayı en az 5 sene kullanmadan yenilemiyorsunuz.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti jamesdean » 14 Ekm 2011, 12:20

xMEGANx yazdı:şu yorum atan arkadaşlardan kaçtanesi xsara ya bindi ? kim uzun süre koltuğunda oturdu ? kim o araçla virajlara girdi ? kim o aracın konforundan haberdar ? Fabia dediğimiz araç bildiğiniz 4 gen bir buzdolabından 10 CM daha büyük araç içi oldukça dar,yol gürültüsü ve motor seside cabası. Citroene 1 hafta binin kendi aracınıza binmekten korkmazsanız ben arabadan anlamıyorum arkadaş.... Bu da Citroen'i kötülemek isteyenler içindir. üyelerden birisi parça fiyatları yüksek demiş. Citroende bir parça kalitesi ile skoda nın kalitesini bir mi tutuyorsunuz ? Citroende 1 parça değiştikten sonra o parçayı en az 5 sene kullanmadan yenilemiyorsunuz.

Sorun da burda Megan.

Kaç kişi xsara'ya bindi ?
Kaç kişi koltuğuna oturdu?
Kim virajlara girdi?

Satarken de daha önce xsara'ya binmiş, koltuğuna oturmuş, virajlara girmiş kişiler başvurur ilana : )

2004 model aracı, markası extrem olmadığı müddetçe 2001 yapmanın ( Paraya ihtiyacın falan yoksa ) çok doğru olmaz..

Herkesin kendi görüşü, alır veya almaz kendisi karar versin sonuçta. Arkadaş fikir edinmek istemiş yorumlara saygı duymak zorundayız.

Bu arada Citroende 1 parça değiştikten sonra o parçayı 5 sene kullanırsın , Skoda da kullanamazsın diye bir durum varsa,

O zaman söyle : Citroenin hangi parçasından bahsediyorsun ? : ) Skoda da değil, herhangi bir araçla kıyaslayalım.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 14 Ekm 2011, 12:33

jamesdean yazdı:
xMEGANx yazdı:şu yorum atan arkadaşlardan kaçtanesi xsara ya bindi ? kim uzun süre koltuğunda oturdu ? kim o araçla virajlara girdi ? kim o aracın konforundan haberdar ? Fabia dediğimiz araç bildiğiniz 4 gen bir buzdolabından 10 CM daha büyük araç içi oldukça dar,yol gürültüsü ve motor seside cabası. Citroene 1 hafta binin kendi aracınıza binmekten korkmazsanız ben arabadan anlamıyorum arkadaş.... Bu da Citroen'i kötülemek isteyenler içindir. üyelerden birisi parça fiyatları yüksek demiş. Citroende bir parça kalitesi ile skoda nın kalitesini bir mi tutuyorsunuz ? Citroende 1 parça değiştikten sonra o parçayı en az 5 sene kullanmadan yenilemiyorsunuz.

Sorun da burda Megan.

Kaç kişi xsara'ya bindi ?
Kaç kişi koltuğuna oturdu?
Kim virajlara girdi?

Satarken de daha önce xsara'ya binmiş, koltuğuna oturmuş, virajlara girmiş kişiler başvurur ilana : )

2004 model aracı, markası extrem olmadığı müddetçe 2001 yapmanın ( Paraya ihtiyacın falan yoksa ) çok doğru olmaz..

Herkesin kendi görüşü, alır veya almaz kendisi karar versin sonuçta. Arkadaş fikir edinmek istemiş yorumlara saygı duymak zorundayız.

Bu arada Citroende 1 parça değiştikten sonra o parçayı 5 sene kullanırsın , Skoda da kullanamazsın diye bir durum varsa,

O zaman söyle : Citroenin hangi parçasından bahsediyorsun ? : ) Skoda da değil, herhangi bir araçla kıyaslayalım.

Tartışmak istemiyorum bu başlıkta tartışma ortamı açıpta davet ederseniz ozaman dahil olurum benim burda anlatmak istediğim Fabia yı Xsara ile kıyaslarsanız Xsara Fabia yı 5 e katlayacaktır. Yol tutuş,ses izalasyonu,motor gücü ve ömrü,Metalik yapısı,Motorun yakıt teknolojisi.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti onurson » 14 Ekm 2011, 12:34

ben fabiamı almadan önce xara seçeneklerimdne biriydi. lakin temiz bulamadım. gerçekten inanılmaz seri ve kuvvetli bir araba. kullananlardan hep olumlu yorumlar okumuştum. şimdi babamda citroen berlingo aldı tepe olandan. artık bir daha araba alırsam o citroen olur diyor. fabia 2004 model ama xara daha sınıf bence. iç hacim vs daha büyük.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti ayhani » 14 Ekm 2011, 12:48

xMEGANx yazdı:Citroene 1 hafta binin kendi aracınıza binmekten korkmazsanız ben arabadan anlamıyorum arkadaş....

İşte bilmeden atmada sınır tanınama buna derim

Kaç kişi ksaraya bindi demiş vallahi ben 3-4 ay arkadaşın citroeni ile beraber işe giderken bindim( günde 60+60 km). AKLI OLAN FABİAYI VERİP XSARA ALMAZ.

Bakın forumdaki mesajlarıma ilk defa yemin ediyorum. Allah şahidim bindiğim en konforsuz araba! Normalde bir aracın ön koltuğu en rahat yeridir değilmi? XSARA için değil! Ön koltuk minderi o dakar kısaki sadece 60 km yol gitmeme rağmen bacaklarım baldırlarımdan kesilmiş gibi hissederdim. Ayrıca hangi gerizekalı tasarladıysa ön yolcu koltuğunun zemini o kadar eğimliki bacaklarınız karnınıza değiyor(Boyum 1.80). Ayak bilekleriniz düz durmadığı sürekli yukarı eğimli durduğunuz için bilkeleriniz ağrıyor. Arka koltuklar dahada berbat!
Arabanın her tarafından ses gelmesi en ufak çukurda bel kemiğinizin kırılacak gibi olması, en ufak çukurda tak diye gelen amortisörün kabine gireceğini zannettiğinim garip sesleri saymaya bile gerek yok! Kabin dersen ufacık.
Vallahi eski arabam BROADWAY çok daha rahattı.

Bu arada bu yorumları yazarken daha önce citroen hiçbir araca binmediğimi olumlu olumsuz hiçbir fikrimin olmadığını belirtmek isterim.

Tip dersen bi halta benzemiyor. Burada sanki araba XSARA değilde MERCEDES'ten bahsedilmiş gibi.

Burada XSARA iyi araç diyen dahada arabadan anlıyorum demesin!

Bakın citroen demiyorum özellikle XSARA modelini diyorum. C4, C5'lere hiç binmedim.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 14 Ekm 2011, 13:02

Megancım,

1998 Model Xsara EURO NCUP'tan 20 Puan 3 yıldız alırken,
2000 Model Fabia aynı testten 26 Puan 4 Yıldız almış..

Aynı kasaya ve yıldıza sahip 2001 Model Xsara'dan ve 2004 Fabia'dan bahsediyoruz...

Video görüntülerine bakınca aradaki fark çıkıyor.. Citroen Xsara akordiyon gibi maşallah...Dediğin gibi 5 kat daha kaliteli Fabiadan..

Citroen kötü araçtır anlamına mı geliyor, Hayır. EURO NCUP'ta 5 yıldız alan birçok aracı vardır...Bu modelin esamesi maalesef okunmuyor artık. C1-C2-C3-C4 falan olsa tamam, muhakeme yapalım ama Xsara bu...

Bence Mercedes 302 otobüsler 403'lerden daha konforluydu..Ama gel gör ki teknoloji öyle söylemiyor.. Oturduğun koltuğun rahatlığına bakmaz bu işler sadece... Amortisman durumu: Yani araç yaşlandıkça maddesel ve parasal değer kaybeder ! Hiç kullanmadığıın bir lastiğin ömrü bile 4 ya da 5 yıldır...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti trgskaan » 14 Ekm 2011, 13:28

fabia ile xsara yı değişmek hata olurdu eğerki fabianın ciddi bir ağrızası yoksa bu arada skoda ile citroen'i karşılaştırma konusu gülüyorum sadece burası skoda forum veya arbamın skoda olduğu için değil skodanın kalite farkı açıkher zaman derim bir alman arabasıyla fransız arbası asla karşılaştırılamaz ama citroen'de wrc'de gayet başarılı bu araçtanmı Sebastian Loeb'tenmi tartışılır
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti xMEGANx » 14 Ekm 2011, 13:30

nasıl sa forumdayız sallayın anasını satım :D iyi iyi dediğiniz gibi olsun bi halde benzemez Xsara almayın abicim dünyanın en dandik firmasının en dandik aracıdır.. ;) eyv forumcak :) hele ki boyuma koltuk yetmiyor diyipte ardından BROADWAY daha rahattı sallamasını gerçekleştiren üyemizi ayrıca bir alkışlıyorum... ben susuyorum bu konuda artık diyecek söz kalmadı heeemmmen bir başka markayı kötüleyin sakın ılımlı yaklaşmayın oldumu hemenn kötüleyin heeemmeenn ;) bu sizi yüceltir .
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti trgskaan » 14 Ekm 2011, 13:34

Hiçbirimiz skodaya yüceltince veya citroeni kötüleyince para vermiyorlar sadece doğrular bu ben citroenin yeni çıkan birçok aracını test ettim ama gerçekten alman kalitesi hiçbirinde yok malesef
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti jamesdean » 14 Ekm 2011, 13:41

Ne sallaması .

Euro Ncap Citroen Xsara(1998) 20 Puan
Euro Ncap Skoda Fabia (2000) 26 Puan

Sen çıkmış Xsara Fabia'dan 5 kat kaliteli diyorsun ??? Xsara Fabia'dan 5 kat kaliteliyse Peugeota 10 basar ...

Bu ne, perhiz;bu ne lahana turşusu ....

Euro NCap' a itimatın yoksa gidelim Cheery alalım o zaman : )
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 14 Ekm 2011, 14:23

jamesdean yazdı:Ne sallaması .

Euro Ncap Citroen Xsara(1998) 20 Puan
Euro Ncap Skoda Fabia (2000) 26 Puan

Sen çıkmış Xsara Fabia'dan 5 kat kaliteli diyorsun ??? Xsara Fabia'dan 5 kat kaliteliyse Peugeota 10 basar ...

Bu ne, perhiz;bu ne lahana turşusu ....

Euro NCap' a itimatın yoksa gidelim Cheery alalım o zaman : )

O değilde;Bu düşünse sistemiyle el arabasını bile övmeye açık bir düşünce sistemi görüyorum.Ferrari ile Fabia kıyaslanması ise an meselesi. Bu ne,perhiz;bu ne lahana turşusu diyorsunuz Peugeot'u nereden çıkarttınız ? Buradan anlaşıldığı gibi sizin amacınız arabalar değil;sizin amacınız karşınızdaki insanları küçük düşürüp kendinizi ve yaptığınız araç tercihini yüceltmek. Bu durumda sizinle tartışmamın bir anlamı kalmadı,iyi günler.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti unlztrk » 14 Ekm 2011, 14:37

:) Muhabbete bak!
Almanın jantına, Fransızın arabasını değişmem! Skodanı verirde o fransızı alırsan, sonradan görürsün farkı... !
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir