fabia ile citroen i takas edecem ne dersiniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia ile citroen i takas edecem ne dersiniz

İleti kadir » 14 Ekm 2011, 15:33

arkadaşlar bu araç ile takas etmein en önemil konusu yakıt sarfiyatı fabia 1,2 motor 12 V olmasına ragmen yakıtı fazla cıktı ortalama km de 0,35 krş aracımda lpg yok lpg masrafı yapmadan degiştreyim diye düşünmüştüm acaba lpg taktıgımdada yakıtı 1,2 motor olunca cok yakar dediler 12 motor fabiyayı lpg de kulanan varmı ? ve nekdar yakıyor

kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

İleti xMEGANx » 14 Ekm 2011, 15:40

bunun lpg ile alakası yok motorun da kalitesiyle alakası var.. Mercedes firmasının söylediği gibi AZ YAKAN MOTOR KALİTELİDİR. :) emisyonunda hayır olmayan motor gerekli patlamayı yaratamadığından haliyle benzinden yakıyor. alın o citroeni aradaki farkı kendiniz görün milletin sözüyle yola çıkılmaz abicim. Pişman olmayacağınız kesindir.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti ykorkmaz » 14 Ekm 2011, 16:01

Bir araba hakkında bilgi almak istersem ilk olarak Euroncap test sonuçlarına bakarım ama Xsara test sonuçları 1998 model araca ait 2001-2002 yılları sonrası malzeme teknolojisi değiştiği için bunu kıstas almıyorum. Xsara kullanmadım öncelikle onu belirteyim.

- Xsara 4 tekerlek disk (resimde yanlış görmediysem), Fabia arka tekerlek frenleri kampana
- Xsara bagaj hacmi daha iyi 408lt, Fabia bagaj hacmi 250lt
- Xsara 109hp, Fabia 65hp,
- Xsara 1.6cc 16V, Fabia 1.2cc 12V (sanırım sizinki 12V),
- Xsara 1141kg, Fabia yaklaşık 1100kg (sizin modelin ağırlığını bulamadım)
- Xsara biraz daha fazla yakıyor sizin Fabia'nıza göre,
- Son olarak Xsara 2001 model malzeme teknolojisi sizin aracınıza göre eski. Bu yorumum yanlış anlaşılmasın yeni nesil araçların önemli parçaları titanyum alaşımlı malzemeden üretir.

Resimlerden gördüğüm kadarıyla Xsara ön konsol tasarımı hoş değil (Fabia'nın ön konsolunu çok beğeniyorum bunu belirteyim), Xsara direksiyon kontrollerinden gördüğüm kadarıyla radyo-teyp kontrollerini yapabiliyorsunuz galiba camı da buradan kontrol ediyorsunuz çünkü sürücü kapısı üzerinde kontrolü göremedim, Xsara'nın kasa tasarımı biraz daha agrefis kendi adıma söylemek gerekirse önden bakıldığında Xsara daha göze hoş görünüyor.

Son olarak ben Clio-2 ve Fabia arasında kalmıştım (Xsara'yı ise C3 kullanan bir arkadaşım yedek parçasının pahalı olduğunu söylediği için vazgeçmiştim) ve bu 2 aracın forumlarında bayağı dolaştım size tavsiyem en kolay bilgiyi kullanıcı yorumlarıyla bulabilirisiniz. Hatta bu forumlardan genel arızaların nerelerden olduğunu da bulabilirisniz.

Son olarak ben bu şekilde bir takasa girmem hele kafa kafaya hiç girmem.

Not: Teknik bilgilerde hatam varsa üzerinde konuşabiliriz çünkü kullanıcı el kitapçığında çok sitelerde rastladığım bilgileri kullandım.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti SER53 » 14 Ekm 2011, 16:10

kadir yazdı:arkadaşlar bu araç ile takas etmein en önemil konusu yakıt sarfiyatı fabia 1,2 motor 12 V olmasına ragmen yakıtı fazla cıktı ortalama km de 0,35 krş aracımda lpg yok lpg masrafı yapmadan degiştreyim diye düşünmüştüm acaba lpg taktıgımdada yakıtı 1,2 motor olunca cok yakar dediler 12 motor fabiyayı lpg de kulanan varmı ? ve nekdar yakıyor

1.2'de lpg kullanan çok, forumdan T.T. ve Hetepe'de de aynı araç var hem onlar daha bilgili bu konuda, ama ben kendi tecrübemi anlatayım benimde benzin değerlerim 37krş civarıydı temmuzda lovato taktırdım şuan 23-24 krş civarı, bence yaklaşık %40 tasarrufun olur lpg de oda 21-22 krş'a denk gelir, tabi 1.500 1.600 civarıda masrafın olur işletme muayne emniyet derken lovatolar 1.290 şuan 10 taksit. Arabayı satmam daha 3-4 sene binerim dersen taktır, ama değiştirmeyi düşünüyosan tabi hiç masraf etme, sonuçta ikinci elde de araç arayanlar arasında lpg takılmamış arayanlar oluyo sen bilirsin. Citroen le takasa gelince kesin iyi bi baktırmak gerekir sonuçta 10 yıllık araç lpg li ama onunda ne yaktığını bilmiyosun, resimlerde araç toplu ama kaza,boya, değişen yazılmamış. Şimdi sonuçta senin aracıda diğer aracıda çok iyi bilmiyoruz bilmedende kesin takasla yada takaslama denemez. Tabi bunlar benim fikirlerim.
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti jamesdean » 14 Ekm 2011, 16:24

xMEGANx yazdı:bunun lpg ile alakası yok motorun da kalitesiyle alakası var.. Mercedes firmasının söylediği gibi AZ YAKAN MOTOR KALİTELİDİR. :) emisyonunda hayır olmayan motor gerekli patlamayı yaratamadığından haliyle benzinden yakıyor. alın o citroeni aradaki farkı kendiniz görün milletin sözüyle yola çıkılmaz abicim. Pişman olmayacağınız kesindir.

O zaman benim aracın motoru dünyanın en kaliteli motorudur :) Varsayıma bak...

Ben bu takasa girecek arkadaşa şunu önereyim :

Sonuçta 1,2 benzinli aracına karşılık 1,6 lpg'li araç düşünüyorsun.

Sat aracını . Misal 15 bin TL'ye...

15-16 bin Tl 'ye de 2006-2007 yine TDI 1,4 , 2.el bir fabia al... İster 68'lik, ister 75'lik, ister 80'lik.. Hem LPG'den daha hesaplı, hem 1,2 aracından daha güçlü..

Acileyetin yoksa tabi. Takas yapmak istediğine göre paraya da ihtiyacın yok sanırım...Tok satıcı tok alıcısın !

Ben senin durumunda olsam böyle yapardım sanırım...Aslında hala düşünmüyor değilim de, fabia 2'nin görüntüsü cazip gelmiyor model yükseltmem için...

Yok ben Fabia'dan soğudum veya memnun değilim dersen de, sana kalmış :)
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti ayhani » 14 Ekm 2011, 21:28

xMEGANx yazdı:nasıl sa forumdayız sallayın

Doğru söze ne denir?

Mesela sizin yorumunuz sınırsız sallamaya bir örnek

xMEGANx yazdı:Citroene 1 hafta binin kendi aracınıza binmekten korkmazsanız ben arabadan anlamıyorum arkadaş....

xMEGANx yazdı:hele ki boyuma koltuk yetmiyor diyipte ardından BROADWAY daha rahattı sallamasını gerçekleştiren üyemizi ayrıca bir alkışlıyorum....

Ben bu arabayal 3-4 ay boyuca her gün 120 km yol yaptım, ne sallaması? Bilmediğim araç hakkında yorum yazmam! Benim bindiğim en berbat konforlu araba XSARA. Konfor vs berbat ötesi ha sürüş dinamiği iyidir ha az yakar bilemem umrumdada değil! İsterse motorsiklet kadar yaksın!

Bimesek sizin şu yorumlara baka ne arabaymış be diyeceğiz.

xMEGANx yazdı:alın o citroeni aradaki farkı kendiniz görün milletin sözüyle yola çıkılmaz abicim. Pişman olmayacağınız kesindir.

Alın alın, aldıktan bir hafta sonra buraya yazında bizde bilelim kim haklı kim haksız!
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti trgskaan » 14 Ekm 2011, 23:40

kadir yazdı:arkadaşlar bu araç ile takas etmein en önemil konusu yakıt sarfiyatı fabia 1,2 motor 12 V olmasına ragmen yakıtı fazla cıktı ortalama km de 0,35 krş aracımda lpg yok lpg masrafı yapmadan degiştreyim diye düşünmüştüm acaba lpg taktıgımdada yakıtı 1,2 motor olunca cok yakar dediler 12 motor fabiyayı lpg de kulanan varmı ? ve nekdar yakıyor

Arkadaşım benim fabiada 1.2 12v benzinle kullanıyorum ve şehir içinde kullanıyorum genelde 23 ile 25 krş arası yakıyor uzun yoldada bu değerler biraz daha düşüyor senin araçta bir sorun olmalı bence çok yakıyor lpg ye gelince uzun yolda 17 krş şehir içindede en fazla 20krş düşer gibime geliyor yinede lpgli kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama bence fazla kullanmıyorsan lpg taktırmay gerek yok çok kullanıyorsan lpg şart eğerki arabamı illaki değiştirecem diyorsan xsara alma bence hem iç tasarım hemde dış tasarımı berbat isterse sıfır yaksın dünyanın en iyisi olsun yinede alınmaz başka arbalar bak bence honda veya nissan olabilir mesela gerek yakıt gerek motorlar gayet iyi
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti erdemguner35 » 15 Ekm 2011, 00:22

Bence de nissan primera 1998-2000 arası tercih edin... babam 8 yıldır kullanıyor bi kere tamir yüzü görmedi..... ve maalesef ki geçen hafta kırmızı ışıkta kaza yaptı yağmurlu havada ve 4 aracı zincirlemeye soktu inanırmısınız sadece far takımını değiştiriyoruz.... tampon kaput doğrulup boyandı... radyatöre hiç birşey olmadı... ucuz yırtıldı anlayacağınız...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti kadir » 22 Ekm 2011, 16:05

arkadaşlar yorumlarınız için teşekür ederim takastan vazgeçtim satmayı düşünüyorumm
kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir