fabia performans

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia performans

İleti tayel » 02 Eyl 2007, 18:58

bafradan selamlar

tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 02 Eyl 2007, 22:19

Arkadaşlar,
Baştan belirteyim niyetim ne tartışmak ne karşılıklı polimiklere girmek , ben sadece skoda da kendi gücü ve sınıfındaki araçlardan farklı ve bir artı olarak gördüğüm iki konuyu sizlerle paylaşmak istedim. ( Birincisi yüksek devirde inanılmaz güç ve sürate çıkması, ikincisi yüksek viteslerde olması gerekenin çok altındaki hızlarda bile aracın silkelemeden rahatlıkla gidebilmesi ve yakıtın 4lt/100 km seviyelerine inmesi.
Ama konu biraz yön değiştirip olur olmaz ekseninde tartışılıyor. Ben yaşadıklarımı yazdım, bazı arkadaşlar sadece olmaz kabilinden varsayımlarla yorum yapıyor. Bir kişi ben denedim oldu yada olmadı diyen yok. Mesela AV-2006 kardeşim 5. vitesde araç 50-60 km ile gitmez zorlanır demiş. Denedin mi? Skodayı kullanıncaya kadar bende avnı düşüncede idim. 5. vitesde rahat araç kullandığım en düşük sürat 80-90 km civarları idi. bu araba bunlara müsaade ediyorsa ben ne yapayım.Benim aracım 1.4 16 Valf 101 bg.2005 model Fabia choıce aynı arabadan türkiyede belirli sayıda olduğundan foruma katılanlar arasında yoksa bile,101 bg. aracı olanlar vardır ( Aralarındaki fark Choıce lerin lastikleri 195X50X15 ) 3. vites olayı riskli olabilir,o karar tabiki kendilerine ait ama 5 vites olayını uzun yolda araç motoru sıcak iken denesinler; görecekler ki 50-60 km civarında ( Ben deniz kenarında Alanyada Kullandığım için belki siz sahil memleketi dışında denerseniz Rakım'dan dolayı 5-10 kilometre fark edermi bilmem ama )bu araç hiç zorlanmadan o süratlerde yol alacak.
Ben bunları yazarken ( 3. vites ) siz de deneyin düşüncesi ile yazmadım bunun doğru bir olay olduğunu da savunuyor değilim.30 yıldır dikkatli ve kurallara uygun araba kullanmaya çalışırım. Trafikte en büyük düşmanın aşırı hız ve kuralları hiçe sayma olduğunu bilen ve sizlerede kurallara uygun araç kullanmanızı naçizane tavsiye eden bir insanım. Deneyenler olursa sonuçları bende merak ediyorum.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti firarim19 » 02 Eyl 2007, 23:18

[quote="fabialife"]Arkadaşlar,
Baştan belirteyim niyetim ne tartışmak ne karşılıklı polimiklere girmek , ben sadece skoda da kendi gücü ve sınıfındaki araçlardan farklı ve bir artı olarak gördüğüm iki konuyu sizlerle paylaşmak istedim. ( Birincisi yüksek devirde inanılmaz güç ve sürate çıkması, ikincisi yüksek viteslerde olması gerekenin çok altındaki hızlarda bile aracın silkelemeden rahatlıkla gidebilmesi ve yakıtın 4lt/100 km seviyelerine inmesi.
Ama konu biraz yön değiştirip olur olmaz ekseninde tartışılıyor. Ben yaşadıklarımı yazdım, bazı arkadaşlar sadece olmaz kabilinden varsayımlarla yorum yapıyor. Bir kişi ben denedim oldu yada olmadı diyen yok. Mesela AV-2006 kardeşim 5. vitesde araç 50-60 km ile gitmez zorlanır demiş. Denedin mi? Skodayı kullanıncaya kadar bende avnı düşüncede idim. 5. vitesde rahat araç kullandığım en düşük sürat 80-90 km civarları idi. bu araba bunlara müsaade ediyorsa ben ne yapayım.Benim aracım 1.4 16 Valf 101 bg.2005 model Fabia choıce aynı arabadan türkiyede belirli sayıda olduğundan foruma katılanlar arasında yoksa bile,101 bg. aracı olanlar vardır ( Aralarındaki fark Choıce lerin lastikleri 195X50X15 ) 3. vites olayı riskli olabilir,o karar tabiki kendilerine ait ama 5 vites olayını uzun yolda araç motoru sıcak iken denesinler; görecekler ki 50-60 km civarında ( Ben deniz kenarında Alanyada Kullandığım için belki siz sahil memleketi dışında denerseniz Rakım'dan dolayı 5-10 kilometre fark edermi bilmem ama )bu araç hiç zorlanmadan o süratlerde yol alacak.
Ben bunları yazarken ( 3. vites ) siz de deneyin düşüncesi ile yazmadım bunun doğru bir olay olduğunu da savunuyor değilim.30 yıldır dikkatli ve kurallara uygun araba kullanmaya çalışırım. Trafikte en büyük düşmanın aşırı hız ve kuralları hiçe sayma olduğunu bilen ve sizlerede kurallara uygun araç kullanmanızı naçizane tavsiye eden bir insanım. Deneyenler olursa sonuçları bende merak ediyorum.[/QUOTE]

kardeş yanlış anlama sen de,

bakın bir tecrübem,

ben diğer clubte daha aktifim, buluşmamızda zülfikar beyin aracını kısa süre de olsa kullandım , benim 93 favoritim var,

Ben favorittin devirden kaynaklanan zorlanmasını motorun çıkardıgı garip ugultu ve tireşimdne anlıyorum, yani 4 de hız 40 ise ve ben gaza yüklenmişsem , garip tireşimle birlikta arabanın karoser ugultusu oluyor, vites küçültüyorum, vitesi küçültmesem motor devirlenip bir süre sonra kendini topluyor ve ugultu ve titreşim kayboluyor,

Fabia yı kullanırken resmen sağırdım, motor sesi içeriye gelmiyor, aynı şekilde motor  zorlansa bunu sizin araç içinde farketmeniz neredeyse imkansız, düz yolda 60 da 5. viteste benim aracımı sürmem imkansız çünkü ugultu yapar zorlandıgını belli eder. sanıyorum ki fabia da bunu siz anlayamıyorsunuz. bu gayet dogal.

Benim söylemek istediğim aşırı devir ne kadar zararlıysa çok düşük devir de o derece zararlıdır, zaten düşük devirde  kullanın hararet yükselecekir, yakıt tüketimi artacaktır ( motorunu zorlandıgı devirlerden bahsediyorum)

5 de  60 la ben gitmem.

Bu arada bafralı kardeşe de selam olsun. 55 LL 079 görürseniz yollarda selamı esirgemeyin.

saygılarımla.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti irfant » 03 Eyl 2007, 00:19

5. viteste 50 km  DeadDeadDead
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti acer1610 » 03 Eyl 2007, 00:32

ben bu akşam denedim 3. viteste 6000 devir 140 a cıktı 5. viteste 40 la bile gidiyo ama bence cok zararlı
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 03 Eyl 2007, 11:01

EVET ARKADAŞLAR,
 OLAY BU KADAR BASİT DEMEK Kİ BU ARABA İÇİN YAZILANLARA DOĞRUYMUŞ. İSTEYEN ARABASINI İSTEDİĞİ GİBİ KULLANIR HERKESİN KENDİ TERCİHİDİR.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 03 Eyl 2007, 12:53

[quote="fabialife"]EVET ARKADAŞLAR,
 OLAY BU KADAR BASİT DEMEK Kİ BU ARABA İÇİN YAZILANLARA DOĞRUYMUŞ. İSTEYEN ARABASINI İSTEDİĞİ GİBİ KULLANIR HERKESİN KENDİ TERCİHİDİR.
[/QUOTE]

Kendi adıma söyliyeyim, ben bu tür bir iddia ortaya atıldığında, hele ki kendi deneyimini dile getiren birine karşı, sabit fikirle "öyle şey olmaz" şeklinde bir polemiğe girmem. Sadece kendi bildiklerimle sınırlı omak kaydıyla fiziksel ve teknik yorumumu yaparım. Yani genel konuşurum. Diğer taraftan iddia sahibinin söylediklerini kesinlikle dikkate alırım. Nitekim bu başlık altında yazdıklarımda herhalde direkt olarak aksi bir ifadem olmamıştır. Eğer o şekilde algılanabilecek bir ifadem olmuşsa da özür dilerim, kimseyi rencide etmek niyetim yoktur. Herkese saygılar.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 03 Eyl 2007, 12:57

[quote="tayel"]bafradan selamlar[/QUOTE]

Selam. Memlekete pek sık gidemiyorum ama yolum düşerse buradan ilan edeceğim. Artık misafir edersiniz Smile
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 03 Eyl 2007, 14:44

[quote="suppiluliuma"][quote="fabialife"]EVET ARKADAŞLAR,
[/QUOTE]

Kendi adıma söyliyeyim, ben bu tür bir iddia ortaya atıldığında, hele ki kendi deneyimini dile getiren birine karşı, sabit fikirle "öyle şey olmaz" şeklinde bir polemiğe girmem. Sadece kendi bildiklerimle sınırlı omak kaydıyla fiziksel ve teknik yorumumu yaparım. Yani genel konuşurum. Diğer taraftan iddia sahibinin söylediklerini kesinlikle dikkate alırım. Nitekim bu başlık altında yazdıklarımda herhalde direkt olarak aksi bir ifadem olmamıştır. Eğer o şekilde algılanabilecek bir ifadem olmuşsa da özür dilerim, kimseyi rencide etmek niyetim yoktur. Herkese saygılar.
[/QUOTE]
 TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM, OLAYI ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞŞSIN, İNSANLARA SAYGINDAN DOLAYI AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM. BAŞKA ARABLARDAN FARKLI OLAN İKİ KONUNUYU PAYLAŞALIM DEDİK.HERKESİN KAFASINDAN YAZMADIĞI KALMADI, İLK OLARAK DENEYEREK YORUM YAPAN SEN OLDUN. AYRICA KOSKOCA ADAM BÖYLE BİR FORUMA ÜSTELİKTE BEN BUNLARI DEFALARCA YAŞADIM DİYEREK BİR ŞEYLER YAZMIŞ ACABA OLABİLİRMİ.? DİYE DÜŞÜNME ZAHMETİNE GİRMEDEN DALGA GEÇENLER BİLE OLDU.ONLARIN ÇOĞUNUN YAŞI KADAR BENİM ŞÖFÖRLÜK VE ARAÇ TECRÜBEM VAR ODA NEYSE. ARKADAŞLAR HER ŞEYİN BİR İLKİ HER, HER TABUNUN YIKILDIĞI BİR AN VARDIR. DEMEKKİ PEŞİN HÜKÜMLÜ OLMAK YERİNE ACABA DİYE DÜŞÜNMEKTE FAYDA VARMIŞ.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustafa_mvk » 03 Eyl 2007, 17:12

ya arkadaşlar hız insana hoş geliyor ama sonuçları çok kötü oluyor.
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lsevinc » 10 Ağu 2010, 13:28

210 KM/H hıza ulaştım...ama 210 u geçince direksyon titremeye başlıyor..
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 14:27

toGah yazdı:1.4 101HP SON 220 YE ÇIKTIM

180 :(
ya benim araba neden gitmiyo böle :(
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti mustklc » 10 Ağu 2010, 19:44

ben de tdi mtor var. 120den sonra ne kadar basarsam basayım aracın iflahı kesiliyor, bu hızları nasıl yapıyorsunuz anlamadım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti skodaizm » 10 Ağu 2010, 20:05

mustklc yazdı:ben de tdi mtor var. 120den sonra ne kadar basarsam basayım aracın iflahı kesiliyor, bu hızları nasıl yapıyorsunuz anlamadım

Arkadaşıma sıfır 2006 Fabia Ambiante 1.4 TDI aldırtmıştım. Çok memnun ve 4 yaşında olmasına rağmen rahatlıkla 170 km/h hızı görmekte ve kalkışta da oldukca atak. Benim 101 hp 16V ye kafa tutabiliyor.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti mustklc » 10 Ağu 2010, 21:20

aracım 35 bin kmde. en son serviste yağı ve hava filtresi değişti. 170 görmem imkansız, 120den sonra hız kesiyor sanki ıı -ıh. diğer başlıkta adam dertleniyordu motorum sağır mı diye, acaba benim motor da mı sağır :lol:
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki