katalitik konverktör hakkinda yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

katalitik konverktör hakkinda yardım

İleti rnabs » 27 Ekm 2011, 15:54

merhaba 2001 model 68hp skoda fabia var arkadaşlar. arkadaşlar geçen gün servise gittim birkaç işlem yaptırmak için arabayı ilk çalıştırırken sanki patlak egzos olur ses gelir ya öyle bir ses geliyor dedim orta kısımdan. life kaldırdılar. egzosun orda bir siyahlık vardı abi burdan kaçıyor olabilir dedi bir egzoscuya göster dedi servisten çıktım. egzoscuya gittim egzoscu baktı katalik konverktör arızalı dedi içinde seramik gibi mi dedi tuğla mı dedi anlamadım ama birşey vardır onlar kırılmış dedi. peki ne yapacaz dedim değişmesi lazım dedi fiyat ne olacak dedim çin mali 200tl dedi birde universal dedi ona da 300 tl dedi. aradaki 100tlik fark çok değil aslında ama bu universal dediği malzeme bizim araclara olur mu? durduk yere farklı bir malzeme kullanıp sıkıntı almak istemiyorum. Sizinde böyle bir tecrübeniz oldu mu bir de bu katalik konverktör yakıtı etkiler mi arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim bayram gelmeden çözümünü bulup yaptırayım hemen diye düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
rnabs
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Rifat
Nereden: Kayseri
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 68hp

İleti diseqc » 28 Ekm 2011, 07:27

çin malı olanı sakın alma ben aldım arıza lambasını yaktı sonra gittim senin araba euro 4 normlarına göre ondan takacaz dedi e dedim zamanında niye demedin neyse bir sürü kavga gürültü 200 daha vermek zorunda kaldım sana tavsiyem ne universal ne çin malı euro4 normlarına garanti veren bir konvektör almandır ve arıza lambası konusunda garanti al yada bir başka öneri var olan konvektörün içini boşalttır ve araka sensöre bir aparat takıyorlar lamba yanmasın diye somun gibi bişey sensörü egzostan biraz daha uzaklaştırıyor o da sana 50 tl ye patlar..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti cemko » 31 Ekm 2011, 12:50

valla arkadaşım çinle falan uğraşma git orjinal çıkmasını araştır onlar daha güzel benimkide arıza yapmıştı orjinal çıkmasını taktırdım 1000 km oldu hala bi sorun yok orjinal olmayanlar illa arıza ışık lambasını yakıyo yinede sen bilirsin benim tavsiyem bu kolay gelsin hemen hemen aynı fiyata geliyo zaten ama orjinal.
cemko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celilonen
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.2 clASS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir