FABiA TSI rolantide gelen ses sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABiA TSI rolantide gelen ses sorunu

İleti infragreen » 31 Ekm 2011, 13:11

Merhabalar,

2011 1.2 TSI Ambiante Dynamic aracım yaklaşık 5 aylık ve 1500 km kontrolünden beridir bir sorunla karşı karşıyayım. Araç özellikle sabah ilk çalıştırmalarda 600 devir/dk rolanitde aşırı derecede olmak üzere sağ ön kısımdan traktör gibi ses çıkarmaktadır. Motor ısındığında ses biraz azalsada devam etmektedir. Ses sadece 600 devirde araç rolantideyken gelmektedir ve yeni bir araç için inanılmaz rahatsız edice bir ses. Yaklaşık 1 ay kadar önce servise götürdüm. Sesin yakıt hortumlarından geldiğini ve izolasyon yapılacağını söylediler. İlk yaptıklarında ses gitmiş diye düşündüm ama 2 gün sonra ses tekrar gelmeye başladı. Ses sağ ön kısımdan geliyor ve konsoldan plastik sesiyle birleşek geldiğinde çok sinir bozucu oluyor. Daha önce bu sorunla karşılaşmış yardımcı olabilecek biri var mı?

infragreen
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emre ÖZTÜRK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 2011 1.2 TSI 105 HP Ambiente Dynamic

İleti mygokhan » 31 Ekm 2011, 13:36

Aracın kaputunu açın köşede bir yerde borunun çarpması iile oluşan bir ses olabilir.Kroniktir.Daha önce bu sorunu yaşayan gördüm..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti infragreen » 31 Ekm 2011, 13:57

mygokhan yazdı:Aracın kaputunu açın köşede bir yerde borunun çarpması iile oluşan bir ses olabilir.Kroniktir.Daha önce bu sorunu yaşayan gördüm..

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim anlamadığım bunu servis yetkilisi göremiyor mu? Bir de neden 1500 km kontrolünden sonra gelmeye başladı. Kafamı kurcalayan bu. Yani eğer boru çarpma sesiyse gerçekten kontrol sırasında bir şeyin gevşek bırakılmış olması pek olası değil gibi.
infragreen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti f_conq » 31 Ekm 2011, 19:04

Ben de başka bir forumda tsi motor bulunan araçlarda yakıt hortumundan bu sesi yaptığını duymuştum. İzolasyon sayesinde bu sesten kurtulduklarından bahsediyorlardı.
Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

İleti infragreen » 01 Kas 2011, 22:32

f_conq yazdı:Ben de başka bir forumda tsi motor bulunan araçlarda yakıt hortumundan bu sesi yaptığını duymuştum. İzolasyon sayesinde bu sesten kurtulduklarından bahsediyorlardı.

Ben kurtulamadim iste kardes. Servise goturecegim bir ara. Insallah hallederler bu sefer.
infragreen
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir