fabia elektrikli cam sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia elektrikli cam sorunu

İleti abdullah » 11 Kas 2011, 23:28

arkadaşlar benim fabianın sol ön camı kalkarken sona dayanınca çat diye ses geldi ve cam aşagı indi elimle zorla kaldırıp kenarına karton sıkıştırdım o şekilde duruyor motoru çalışıyor ama kaldırma indirme yok pazartesi özel servise gidecegim ne degişmesi gerekiyor ve kaç tl gider acaba selamlar

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti bozdagbulent » 11 Kas 2011, 23:42

ben de camdan dertliyim sol camı açarken sıkıntı yok kapatırken tıkırdama oluyor
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti sabo45 » 11 Kas 2011, 23:46

camı tutan kaldırma teline bağlı plastik bir parça var o kırılmıştır, kırılmaya müsait narin parçalardır onlar, kapıları kapatırken camın kapalı olmasına dikkat edin, yada yavaş kapatın :D geçmiş olsun ne kadar tl bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
sabo45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Manisa
Arabanız: Fabia Elegance 101 hb

İleti Bluedays » 11 Kas 2011, 23:49

Dostum fabialarımızın kronik sorunlarından birisi başına gelmiş. 10 TL tutarındaki bir parça kırılıyor. Servise gidersen komple mekanizmayı değiştiriyorlar. 350 TL tutuyor. Sana tavsiyem oto kilitçileri oluyor, onlara git. Onlar tamir ediyor. 50 TL'ye hallediyorlar. Bu fiyatın üstünde bir yere yaptırma. Maaliyeti bu kadarı geçmiyor. Haberin ola.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti osman25 » 12 Kas 2011, 00:14

Hocam Olan Şu,

Aynı olay benimde başıma geldi, Camı otomatik tekrar kaldıramadı.
Aracın kapı içerisinde camı otomatik ile kaldıran ve indiren çelik teller var, bu çelik teller makaralara bağlı, makarayı kapı içinde küçük bir motor çalıştırıyor. Zaman içerisinde makaralara bağlı bu ince çelik tellerin ucları ya da başka bir yeri şaç teli gibi açılarak makaranın dışına çıkıyor ve otomatik kapıyı ne indiriyor ne de yukarı çıkartıyor.

Kronik sorunlardan,
Yapılan iş çok başit, iç kapı dösemesi vidalarından açılıyor, sonra çelik bir iç saç bariyer cıkıyor oda yerinden sökülüyor, daha sonra makara tertibatı, teller, pencere ve motor vs sökülüyor.

Usta için çok basit, servise gitme, sanayide yaptır, maksimum 100 tl isyerler ne kadar az vereisen o kadar iyi.

Son olarak uyarım kapı tekrar yerine takılırken ustaya kapı içlerinde olan fiş, siğorta vs iyice yerine sokmasını söyle. Aksi taktirde kapı kenarında yanan o kırmızı ışık yanmıyor.
Kolay gelsin.
osman25
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman atı
Nereden: Erzincan
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Comfort

İleti poirot » 12 Kas 2011, 02:33

volkswagen'in özellikle 2000 sonrası fabia ile birlikte yedek parçadan para kazanmak için parçaları miyatlı yapması nedeniyle bu tür durumlar oluşmaktadır.İçeride arkadaşların dediği gibi camı tutan parça kırılmıştır.
poirot
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullah » 12 Kas 2011, 20:31

özel serviste yaptırdım kirikosu tornacıya tamire gitti işçilik parça hepsi 100 tl ye bitti
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti birtanyildiz » 12 Kas 2011, 21:14

aynen ben de 100 tl ye yaptırmıştım.
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC