Nasıl insanlar var ya...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Nasıl insanlar var ya...

İleti serqet » 12 Kas 2011, 08:27

Bu sabah işe arabayla gideyim dedim arabanın yanına yaklaştım ve şok oldum arabanın şoför tarafındaki aynası biri yada birileri tarafından kırılmış yanlış anlamayın kırılan ayna camı değil bildiğiniz o siyah komple parça varya ortadan iki ye kırılmış.. çarpma falan değil çünkü sol taraf kaldırım tarafı.. nası bi insanlıktır nası bi anlayıştır varya Allaha havale ediyroum aynen..

Arkadaşlar bu durumda ne yapabilirm ? çok karılık kafam güçlü plastik yapıştırıcılarla yapıştırayım diyorum ama tutarmı tutmazmı onuda bilmiyorum..

serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 special

İleti skodaizm » 12 Kas 2011, 09:14

Geçmiş olsun. Etrafta sizi seven birileri varmış demekki.

Güçlü japon yapıştırıcıları ile ( Pattex plastiği iyi tutar) sorununuz hallolur. Parçaların temiz yağsız ve tozsuz olması için yapışkanı sürmeden temizleyin ve mümkünse alkol veya kolonya ile silip kuruduktan sonra işlem yapın.

http://ensarshop.com/urun/pattex-283540-2k-aktivatorlu-hizli-yapistirici-200-ml-aerosol50-ml-sise-.aspx

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti e144552 » 12 Kas 2011, 09:20

Çok geçmiş olsun, benim bir arkadaşın arabasını da çöp kamyonu soldan komple çizip geçti, güç bela tespit ettiler kimin yaptığını...

Yapıştırın, tutarsa kullanırsınız, olmazsa yenisini taktırırsınız...
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti serqet » 12 Kas 2011, 09:31

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, peki bu yapıştırıcıyı nerden temin edebilirim acaba?
serqet
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 12 Kas 2011, 09:48

serqet yazdı:Bu sabah işe arabayla gideyim dedim arabanın yanına yaklaştım ve şok oldum arabanın şoför tarafındaki aynası biri yada birileri tarafından kırılmış yanlış anlamayın kırılan ayna camı değil bildiğiniz o siyah komple parça varya ortadan iki ye kırılmış.. çarpma falan değil çünkü sol taraf kaldırım tarafı.. nası bi insanlıktır nası bi anlayıştır varya Allaha havale ediyroum aynen..

Arkadaşlar bu durumda ne yapabilirm ? çok karılık kafam güçlü plastik yapıştırıcılarla yapıştırayım diyorum ama tutarmı tutmazmı onuda bilmiyorum..

Geçmiş olsun dostum. Bunlara insan demek insanlığa hakaret olur. Bu arada benimde aynaları ayarlayan elektronik mekanizma varya, o çıkıp duruyor. Tırnağı kırılmış. Kapı açma kolunun yanındaki. Bir kez yapıştırmıştım yine düştü. Bu yapıştırıcı benimde işimi görür sanıyorum. Bulabilirsek tabi. Tahminimce yapı marketlerde bulabiliriz dostum. Koçtaş, praktiker vs.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti serqet » 12 Kas 2011, 09:48

Ulus ta konya sk ta bulabilirmiiyim acaba bu yapıştırıcıyı? birde alarm taktırsam bir faydası olurmu acaba?
serqet
CLASSIC
CLASSIC

İleti serqet » 12 Kas 2011, 09:51

Bluedays yazdı:
serqet yazdı:Bu sabah işe arabayla gideyim dedim arabanın yanına yaklaştım ve şok oldum arabanın şoför tarafındaki aynası biri yada birileri tarafından kırılmış yanlış anlamayın kırılan ayna camı değil bildiğiniz o siyah komple parça varya ortadan iki ye kırılmış.. çarpma falan değil çünkü sol taraf kaldırım tarafı.. nası bi insanlıktır nası bi anlayıştır varya Allaha havale ediyroum aynen..

Geçmiş olsun dostum. Bunlara insan demek insanlığa hakaret olur. Bu arada benimde aynaları ayarlayan elektronik mekanizma varya, o çıkıp duruyor. Tırnağı kırılmış. Kapı açma kolunun yanındaki. Bir kez yapıştırmıştım yine düştü. Bu yapıştırıcı benimde işimi görür sanıyorum. Bulabilirsek tabi. Tahminimce yapı marketlerde bulabiliriz dostum. Koçtaş, praktiker vs.

o parça bendede kırık araya ufak bi kagıt sıkıltırdım görünmüyor içerden ve tutuyor düşmüyor. yapıştırma bence sonra çıkarmak gerekir problem olur
serqet
CLASSIC
CLASSIC

İleti ErTaN06 » 12 Kas 2011, 10:56

Çok geçmiş olsun yapıştırıcıdan ziyade fibercilere gitmenizi öneririm onlar daha sağlam ve kalıcı yapabiliyorlar sağ aynam kırılmıştı benimde ivedikte yaptırmıştım eskisi gibi oldu belli bile olmuyor.
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti serqet » 12 Kas 2011, 10:59

teşekkür ederim öncelikle, ivedikte nerde yaptırdınız tam olarak kaça mal oldu acaba?
serqet
CLASSIC
CLASSIC

İleti tuzsuz » 12 Kas 2011, 11:05

geçmiş olsun. maalesef bu tarz yaratıklar aramızda dolaşıyor. kesinlikle yaparken çok eğlenmişlerdir kendilerince ballandıra ballandıra anlatıyorlardır bir yerlerde haysiyetsiz varlıklar.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti ErTaN06 » 12 Kas 2011, 11:10

İvedikteki yer muhtemelen kapandı bir sefer daha gittim bende bulamadım çünkü şaşmaz oto sanayide de baksanız olur tampon tamiri yapan yerler falanda olur.
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti cineration » 23 Kas 2011, 19:10

ivedik ve şaşmazdaki frp tamircileri yapar
ayna frp sini söküp götürsen insaflı olanlar 20 tl ye tamir ederler ama aynayı topla kapıya tak dersen 150 tl derler
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti skodahastası » 23 Kas 2011, 19:40

Bide kapıları nasıl açıyorlarsa geçenay arabanın o kapı izlerini autoking de sigortadan yaptırdım şimdi arabanın gene belli yerlerinde kapı izleri var.Allah akıl fikir verisin nediyim
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti serqet » 24 Kas 2011, 15:08

aynı sorunu yaşayan olursa cevap yazayım istedim bilgileri olsun, aynanın içindeki demir kırılmış kökünden bende şaşmaza gittim orda aynayı söktüler sonra o parçayı kaynattılar tekrar taktılar falan eski haline döndü neyseki ve 15tl kaynak parası (20 istemişti) 20 tl de ayna parçalama-toplama parası (40 istemişti) toplam 35 e hallettim bilginiz olsun.
serqet
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 05 Arl 2011, 13:20

serqet yazdı:aynı sorunu yaşayan olursa cevap yazayım istedim bilgileri olsun, aynanın içindeki demir kırılmış kökünden bende şaşmaza gittim orda aynayı söktüler sonra o parçayı kaynattılar tekrar taktılar falan eski haline döndü neyseki ve 15tl kaynak parası (20 istemişti) 20 tl de ayna parçalama-toplama parası (40 istemişti) toplam 35 e hallettim bilginiz olsun.

insaflı ustalara denkgelmişin
geçmiş olsun
güle güle kullan
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi