SABAHLARI SOĞUKTA OLUŞAN SES!!!!!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SABAHLARI SOĞUKTA OLUŞAN SES!!!!!!!!!!!

İleti altan38 » 19 Kas 2011, 23:59

SLM AYNI SES BENİM ARAÇTDA OLMUŞTU, GENELDE SALINCAK BURÇLARI YAPIYOR. ISINDIĞINDA SES KESİLİYORSA VİRAJ LASTİKLERİDE OLABİLİR BEN HER 2 SİNİDE DEĞİŞTİRDİM TIK YOK. MALİYETİ ÇOK AZ BURÇLARSA BİRAZ UZUN SÜRER.

altan38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: altan arslan
Nereden: Nevşehir
Arabanız: FABİA

İleti memetboss » 20 Kas 2011, 00:04

ne sorun açacağını bilemiyorum ama kesinlikle sorun açar. usta değiştiriken görünce kendisine sorarsınız ne sorun açacağını. çok çok acil bir iş değil bence, bakımınız yakınsa beraber yaptırırsınız.
memetboss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: memet bostancıoğlu
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

İleti izmirliii » 20 Kas 2011, 13:29

Arkadaşlar bu sorum herkese olacak.Bugün sabahtan beri çukurlardan tümseklerden geçtim baya denedim aracı sadece sabah soğukta bir iki kez hafiften geldim o ses,sonrasında yok hani dönüşlü ve tümsekli bir yer var baya kötü orda da sadece tek seferde ses geldi bir kez oda bende düşündüm hani araç soğuk havalarda bunu yapıyor heralde kalkıp baksanıza normalde yapmıyor tabi biz bu arabaya sürekli izmirde biniyoduk şimdi eskişehirde soğuk havayı görünce böyle oldu :D gidipte sanayide bunu yaptırmamaya karar verdim,olmadı zaten 5-6 ay sonra bakım zamanı gösteririm diyorum şimdi boşu boşuna masrafa gerek yok sizler ne dersiniz bu konuda yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 1.4 TDİ FABİA AMBİANTE

İleti hakanerdogan » 20 Kas 2011, 14:27

:D :D

Ne burcu yav bi sakin olun, kış gelmiş amortisörler ötmeye başlamış millet tutuşmuş :)

Bende de var, ilk harekete geçme esnasında amortisörün içindeki don çözülürken sesli sönümleme yapıyor, çalıştıkça mekanizma donu atıyor ve sesi kesiyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti izmirliii » 22 Kas 2011, 11:36

bugün gidip yaptırcaktım bu sorunu,bi kaç yerden fiyat aldım hep 150 tl üstü bayada kurnaz tiplerdi.Sonra iyi birine denk geldim,bi baktık araca kaldırdı filan meğerse hiç bişi yokmuş!herşey sağlammış,birazcık yağladı o kadar ya hani önceki yerlere bıraksam aracı gitmişti benim paralar=) arada böle iyi insanlara denk gelmek güzel oluyor =)
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

İleti bbygt » 22 Kas 2011, 13:27

arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım. sonra burçların vidalarının gevşek olduğunu fark etti ve ön takım vidalarını sıktı usta ve ses kesildi. parça değişimine gitmeden önce vidaların yeteri kadar sıkı olup olmadığını kontrol ettirin.
bbygt
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti SERHAT ATAÇER » 25 Kas 2011, 10:20

iyi günler aynı soran benim aracımdada ( 2007 fabia) mevcut havaların soğumasıyla oluştu burclat sertleşti diye düşünüyorum bir süre sonra ses kesiliyor
SERHAT ATAÇER
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERHAT ATAÇER
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 2007 1.4 FABİA CLS

İleti izmirliii » 25 Kas 2011, 16:25

aynen öyle,hava soğuduğu zaman sertleşmeden oluyor kafaya takmamak lazım hani ısınınca giden bişi zararı yok yani
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

İleti SERHAT ATAÇER » 28 Kas 2011, 09:21

AYNI SORUNUN BENİM ARACIMDADA OLDOĞUNU YAZMIŞTIM.....
HAFTA SONU SANAYİDE SAMİMİ OLDUĞUM ARKADAŞIMA SORUNDAN BAHSETTİM ARACI LİFTE KALDIRDI VE SALINCAK BURÇLARINA BİR MİKTAR '''SİLİKON SİPREY'''' SIKTI VE SORUN ÇÖZÜLDÜ YANLIZ KRSİNLİKLE YAĞ SIKILMAMASINI SÖYLEDİ. SESİN GELMESİNİN HAVALARIN SOĞUMASIYLA ALAKALI İMİŞ..
SERHAT ATAÇER
CLASSIC
CLASSIC

İleti SERHAT ATAÇER » 27 Şub 2012, 09:32

memetboss yazdı:bir fikri olan yok mu?

arkadaşım aracın 2 adet salıncak burcu var linklerde resimli gösterilenlerin ikiside doğru. bu parcalar aracın salıncakları yerinden söküldükten sonra tornacıda salıncaklardaki yerlerine caktırılıyor ben aracıma hafta sonu taktırdım yaklaşık 2-3 saatlik bir iş 2 adet ön burç 20 tl 2 adet arka burç 50 torna 20 tl ustalık 50 tl rot ayarı da yaptırmak derekiyor oda 20 tl aracın salıncakları söküldükten sonra iki burcunda değiştirilmesini tavsiye ederim.
SERHAT ATAÇER
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir