klimam soğuk üflemiyor yardım lütfen

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

klimam soğuk üflemiyor yardım lütfen

İleti egedeniz » 08 Ağu 2007, 16:41

herkese merhaba benim bi sorum olucak bizim skoda fabia 1.2 classic arabamız var kliması nedense soğuk üflemiyor normal hava üflüor.bunu biz tamirciye gidip sorduk fakat tamirci bize 1 milyar masraf çıkardı eğer parçayı bulursan 100-200 ytl dedi.sizce neden olabilir.sigortası falan varsa o yanmış olabilirmi?cvplarınızı bekliorum

egedeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 08 Ağu 2007, 17:21

tamirci gazı bitmiş, yahut gaz kaçıran klimayı size büyük bir arızaymış gibi göstermiyodur inşallah... bi araştırın hemen karar vermeyin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti don q » 08 Ağu 2007, 18:06

arkadasım hiç korkma,sadece klima müşürün arızalı.o da şöyle kalem gibi bir parça,servisde 30 ytl sanırım,işçilik de 10 ytl alırlar.FAkat sakın başka şeylere aldanma,o müşür torpidonun altında gıcık bir yerde,bazı servisler o yüzden tüm torpidoyu sökücez 3-5 saat sürecek işçilk 50 ytl diyebilir (aynen başıma gelmiştir) sakın aldanma,git işini bilen bir usta 10 dakkada direksiyonun altından ustalıkla takar.
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 08 Ağu 2007, 19:31

[quote="egedeniz"]

herkese merhaba benim bi sorum olucak bizim skoda fabia 1.2 classic arabamız var kliması nedense soğuk üflemiyor normal hava üflüor.bunu biz tamirciye gidip sorduk fakat tamirci bize 1 milyar masraf çıkardı eğer parçayı bulursan 100-200 ytl dedi.sizce neden olabilir.sigortası falan varsa o yanmış olabilirmi?cvplarınızı bekliorum

[/QUOTE]

yuhhh yeni klimamı takıyor 1 milyara??? %90 gaz bitmiştir 50-60 ytl ye halledersin kardeş meraklanma.
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BLACK RAM » 08 Ağu 2007, 20:43

selam çukura veya bir yere düşüp arabanın altını vurmadığından emin misin çünkü normal ratyatör ün altında klima ratyatörü var hasar görüp gazı boşalmış olabilir benim başıma gelmişti
BLACK RAM
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 08 Ağu 2007, 22:42

arakadaşlar,klima sensörü işçiliğinin ne derece zahmetli olduğunu belirtmek isterim...ön konsol tamamen sökülüyor çünkü,o parçaya varmak için...ben mekanikçi değilde,elektrikçi olmuş olsaydım  o parçanın işiçiliği için en az 50 ytl alırdım...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 08 Ağu 2007, 23:09

[quote="don q"]arkadasım hiç korkma,sadece klima müşürün arızalı.o da şöyle kalem gibi bir parça,servisde 30 ytl sanırım,işçilik de 10 ytl alırlar.FAkat sakın başka şeylere aldanma,o müşür torpidonun altında gıcık bir yerde,bazı servisler o yüzden tüm torpidoyu sökücez 3-5 saat sürecek işçilk 50 ytl diyebilir (aynen başıma gelmiştir) sakın aldanma,git işini bilen bir usta 10 dakkada direksiyonun altından ustalıkla takar.[/QUOTE]

dışarda arama aramızda bile var bunu yapanLOL
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 09 Ağu 2007, 01:43

:) evet ahmetva,skodacı ben usta takarken başında bekledim,serviste,dediğin gibi tüm ön konsolu sökmek yerine ön koltugu çekti en geriye,daldı direksiyon altına,ezbere bildiği için yerini iki dakkada uzandı ve taktı müşürü (sanırım klima oksijen müşürü diye geçiyor)...ne konsol söktü,nede başka bişey..iki vidayla bir kapak çıkardı sadece,başka bir iş de vardı o yüzden bundan işçilik bile almadı...
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 09 Ağu 2007, 23:05

arkadaşlar,sanırım aynı parçadan bahsetmiyoruz.bu parçanın montajını yapan oto elektrikçi arkadaşımın tam 3 saat bu parçanın montajı için uğraştığını biliyorum...ve ön konsoluda söktüğünü gördüm...don q
arakadaşımın dediği gibi iki dakikada yapılacak bir iş değil...sanırım don q  arkdaşım fren müşüründen bahsediyor.çünkü bahsettiği yer fren müşürünün yeri.klima sensörünün yeri ora değil...ama yanılıyorsam,bahsettiğin ustanın bir motor ustası olarak ben bu kadar kısa sürede takmasından dolayı takdir eder ve tanımak isterim...

bu arada ahmetva senden benim yazılarıma yorum yapmamanı istiyorum...helede gülerek asla...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 09 Ağu 2007, 23:34

arkadaşım gerçekten klima müşürüydü.(sakarya bülbüller deki elektrik ustası) adını hatırlarsam yazarım.zaten oranın sorumlu ustası kendisi. ama çokda öenmli değil,unutmayınki burası gerçekten yardım etmek isteyen bizlerin sıcak bir ortamı,ara ara takılmaları görmezden gelelim.dalga geçmeyecek boyutta küçük sataşmalar olsun varsın:)
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 09 Ağu 2007, 23:43

senin için çokda önemli değilse,benim içinde öyledir...don q arkadaş,burasının seninde dediğin gibi gerçekten yardım etmek isteyen bizlerin sıcak bir ortamı olduğunu ve bu ortamın inşaasında en büyük tuğlayı koyanlardan birinin ben olduğunu belirtmek isterim.(artık tevazu göstermeyecem,bu tür yorumlardan sonra...)ben bana bu tür takılmaları,sataşmaları görmezden gelecek bir tip değilim.bu yüzden bana saygı duymalısınız.ben birilerine bu sitede birbirlerine takılanlara,sataşanlara bir şey demiş olsaydım o zaman banada bu tür yaklaşımlarda bulunanlara sesimi çıkarmazdım...ama kendime yapılmasını istemediğim şeyi başkasına asla yapmam...bu yüzden saygı...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 10 Ağu 2007, 11:41

yaw klimadan laf açılmışken benım klıma bazen ılk acısta soğuk üflüyor bazen birkaç kılometre gittikten sonra ancak yavaş yavas soguk uflemeye baslıyor ki cok sıcak havalarda camları acıp havalandırmayı 4 e getırıyorum içerideki sıcak hava gitsin dıye ama yınede geç soğutuyor sebebi ne olabılır ?¿?¿
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti bogazıcıskoda » 10 Ağu 2007, 12:34

arkadaşlar o parçanın ismi sensör ısı klima..öle 3-5 saatlik bi işide yok.torpido falanda sökülmüyor..işi bilmeyenler söküyor torpidoyu..direksiyonun alt tarafındaki bakalitler sökülüyor,sensör biraz geride kalıyor ama işi bilen hemn takıyor,bilmeyense torpidoyu komple söküyor..
bogazıcıskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 10 Ağu 2007, 16:23

O zaman görün arkadaşın işini
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemalkoc » 15 Ağu 2007, 02:51

arkadaşlar aynı şey benim başımada gelmişti
klima sıcak üflüyordu
klima gazı tamam olmasına rağmen
bi arkadaşım klimanın hemen yanındaki soketle oynamamı söyledi
anında düzeldi. yani soket gevşemişti
gene ar sıra yapıyor soketle oynuyorum geçiyor. bunu bi dene
umarım düzelir.
kemalkoc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 15 Ağu 2007, 11:19

Klimanın yanındaki hangi soket bu tam olarak yeri nerde?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir