fabia immobilizer çalışmama sorunu yardım edermisiniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia immobilizer çalışmama sorunu yardım edermisiniz?

İleti bejfabia » 24 Kas 2011, 00:14

Arkadaşlar iyi akşamlar 2005 model fabia 1.4 101hp lpg"li fabiam var.Araç göstergeleri çalısırken durup tekrar çalısmaya başladı.Sanki kontagı kapatıp açarsınız ve tüm uyarı ısıkları tekrar yanıp ve söner ya bunun gibi.Araç çalışmaya devam ediyor hiçbir sorun yok gibi sadece göstergeler gidiyor kilometre yol bilgisayarı motor çalısmaya sinyalizasyon da saglıklı çalısıyordu.Aynı gün içerisinde kontagı takıp çalıstırmak istediğim de hiçbir uyarı ışıgım yanmadı ve sadece marşa basabiliyorum.Elektronikçi arkadaşıma gösterdim immobilizerden olabilir diyor.Gösterge panelini söktü inceliyor.Yardımcı olabilirmisiniz hiç başınıza böyle birşey geldimi ?

bejfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yusuf ünal
Nereden: Çorum
Arabanız: fabia 1.4 101 hp

İleti bejfabia » 24 Kas 2011, 00:48

Gösterge panelini komple sökünce daha öncede onarım yapıldığını gördük fabia için kronik sorun diyorlar daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşım varsa yardımcı olabilir mi?
bejfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti diseqc » 24 Kas 2011, 08:20

uzun süredir bu forumdayım göstergeden şikayet eden bir kişi hatırlıyorum o da faklı bir devir sorunuydu her usta eline aldığı parçaya kronik diyor.... aslı yok fabiaların gösterge ve elektronik sistemlerinde böyle bir sıkıntı yok daha önce tamir gördüyse şaşamamak lazım had geçmiş olsun arızayı bulduğuna şükret belirsiz bir kısa devre olayı olsaydı nerden kısa devre yaptığını bulmak cok zor olabilirdi ( ayrıca usta immobilizer dan yapar derken sallamış konuyla hiç alakası yok belliki immoblizerin nasıl bir sistem olduğunu bile bilmiyor ben olsam ona usta demezdşm.. )
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti bejfabia » 24 Kas 2011, 19:44

Gösterge panelinin altında kilometre kontrol ve immobilizer aynı kart üzerinde aklınızda olsun.Gösterge panelinin sıfırıyla değiştirsek bile immobilizer şifrelemesi gerekecek.Teşekkürler
bejfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir