Fabia Arka Silecek Tam Silmiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Arka Silecek Tam Silmiyor

İleti felicia042 » 26 Kas 2011, 22:06

Arka sileceğim tam silmiyor, silme işleminden sonra orta kısımda silinmemiş kısım kalıyor. Malum sileceğin yenisi pek bulunmuyor, bulunsada orijinal olmuyor bu yüzden sadece lastiğini değiştirdim. Ne yaptıysam olmadı ortada 2-3 cm lik bir yer cama temas etmiyor. Ön silecekler de ses yapıyordu lastik değiştirmeme rağmen ses devam ettimişti çözüm buldum, ama arka sileceğe çözüm bulamadım.

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti erginbkr » 26 Kas 2011, 22:55

servisten orjinal silecek alabilirsiniz çok pahalı bişey değil...15-20 tl civarıdır...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti felicia042 » 27 Kas 2011, 07:29

Servis dışında başka bir yedek parçacıda 35 TL dediler komplesinin fiyatına ve yan sanayi üründü. Serviste orijinalinin pahalı olacağını düşündüm. İlk fırsatta soracağım.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti can.tasan » 27 Kas 2011, 20:13

Ben bosch marka 40 cm lik silecegi takiyorum biraz zorlayinca uyuyor.. ilk taktigimda iyi silmiyordu dediginiz gibi orta kismi, ama ikinci takisimda duzeldi. simdi iyi siliyor.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti hetepe » 28 Kas 2011, 08:22

Ben de sadece lastiğini değiştiriyorum, sorun yaşamadım.
Ama sizin lastik değiştirilirken bir hata yapıldıysa lastik cama eşit basmıyor ve ortalar az siliyor olabilir.
Çözüm bir defalığına orjinal silecek alıp, sonrasında düzgün çalışma ile yine lastiğini senede bir değiştirmek olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti felicia042 » 28 Kas 2011, 11:24

özel servisi aradım biraz önce orijinali yokmuş olsaydı 70 lira gibi fiyatı var dedi :(
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 28 Kas 2011, 17:31

Evet 70 lira doğrudur bizde Fabia.yı aldığımızda kol kırıktı orj. bulamadık yan sanayi 35 tl idi taktılar ne yaptılarsa uymadı suyun üstünden geçiyorda 1 gram sıyırmıyor görseniz inanamazsınız Felicia.nınki uysaydı ondan takacaktık.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti felicia042 » 28 Kas 2011, 17:56

serhat_a89 yazdı:Evet 70 lira doğrudur bizde Fabia.yı aldığımızda kol kırıktı orj. bulamadık yan sanayi 35 tl idi taktılar ne yaptılarsa uymadı suyun üstünden geçiyorda 1 gram sıyırmıyor görseniz inanamazsınız Felicia.nınki uysaydı ondan takacaktık.

Mesele şurada kırık mırık yok lastiği değiştirdim 2 kez yine aynı orta kısmı silmiyor.. ama görünüşte sanki yıpranmış gibi duruyor yarın bir kez bakıyım belki bu sefer olur :)
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 28 Kas 2011, 19:37

benim tavsiyem de muz silecek alın hepsiburada dan aldım gayet te başarılı ben memnunum sizin araca uygun ölçüsünde alırsanız sorun çözülür sanırım ve sudan ucuz. denemekten zarar gelmez bence. ben ön sileceklerimi de buradan alıyorum hiç okadar paralar vermeye değmez. arkadaşlarıma da tavsiye ettim birisi fiat marea ya diğeri peguot 206 ya aldılar ve çok memnunlar. newstar, rbw bunlardan memnunuz. vette de iyi ama fiyatı yüksek diğer markaları da inceleyin!!!
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti hetepe » 29 Kas 2011, 08:38

phenomx3 yazdı:benim tavsiyem de muz silecek alın hepsiburada dan aldım gayet te başarılı ben memnunum sizin araca uygun ölçüsünde alırsanız sorun çözülür sanırım ve sudan ucuz. denemekten zarar gelmez bence. ben ön sileceklerimi de buradan alıyorum hiç okadar paralar vermeye değmez. arkadaşlarıma da tavsiye ettim birisi fiat marea ya diğeri peguot 206 ya aldılar ve çok memnunlar. newstar, rbw bunlardan memnunuz. vette de iyi ama fiyatı yüksek diğer markaları da inceleyin!!!

Rica ederim, bilip bilmeden, arabayı tanımadan, ''laf olsun'' diye, ''yorum yapmış olmak için'' yorum yapmayın...
Siz hiç Fabia arka sileceğini gördünüz mü? nasıl birşey olduğunu biliyor musunuz ki, o ''muz :) '' dediğiniz -aero twin- sileceği öneriyorsunuz? O Oraya olmaz...!
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti phenomx3 » 09 Arl 2011, 22:43

ben muz silecek aldım ve taktım ürünü yanlış seçip yazmış olabilirim. zaten sonradan farkettim ürünü yanlış seçtiğimi düzeltme yapmayı unutmuşum. ama bu ''laf olsun'' diye, ''yorum yapmış olmak için'' ibaresi hiç hoş değil. herkes hata yapabilir o sitede uygun fiyata her çeşit silecek var ben bu bilgiyi paylaşmak istedim bay çok bilmiş. isteyen zahmet edip bakar istemeyen de bakmaz. Ben bu forumdaki herkesin fikrine düşüncesine saygı duyarım bazı arkadaşların hatalı bilgilerini kibar bi şekilde düzeltenleri çok gördüm ama sizinki çok yakışıksız geldi bana. bu da seviye farkı diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ceza-61 » 09 Arl 2011, 23:23

arkadaşlar benimde ön silecekte aynı sorun var yeni değiştim şimdi tekrar değişeyim mi yardımcı olabilirmisiniz..
Kullanıcı avatarı
ceza-61
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: adem altunbaş
Nereden: Trabzon
Arabanız: fabıa comfort 1.4

İleti serhat_a89 » 11 Arl 2011, 15:15

ceza-61 yazdı:arkadaşlar benimde ön silecekte aynı sorun var yeni değiştim şimdi tekrar değişeyim mi yardımcı olabilirmisiniz..

Sanırım bu çubuklar yaylardan dolayı tam basmıyor skoda bu konuda sınıfta kalmış birde muz deneyin olmazsa kökten değiştirin
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti hetepe » 12 Arl 2011, 08:43

phenomx3 yazdı:ben muz silecek aldım ve taktım ürünü yanlış seçip yazmış olabilirim. zaten sonradan farkettim ürünü yanlış seçtiğimi düzeltme yapmayı unutmuşum. ama bu ''laf olsun'' diye, ''yorum yapmış olmak için'' ibaresi hiç hoş değil. herkes hata yapabilir o sitede uygun fiyata her çeşit silecek var ben bu bilgiyi paylaşmak istedim bay çok bilmiş. isteyen zahmet edip bakar istemeyen de bakmaz. Ben bu forumdaki herkesin fikrine düşüncesine saygı duyarım bazı arkadaşların hatalı bilgilerini kibar bi şekilde düzeltenleri çok gördüm ama sizinki çok yakışıksız geldi bana. bu da seviye farkı diye düşünüyorum.

Çok alınganmışsın, duyan da küfür ettik sanar.
Burada yapılan yorumlara göre, soruyu soran kişiler zaman emek ve para harcıyor, bu sorumluluğu taşıyarak yorum yapmanı öneririm, senin tavsiyene uyup adam ''muz'' alsa arabasına takabilecek mi? Sonra iade edebilecek mi? İade edebilse bile seni iyi anacak mı?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti phenomx3 » 12 Arl 2011, 21:08

Senin de atladığın şey şu kardeşim; o yorumda bu sitede silecek fiyatları uygun, her ölçüde silecek var, aracınıza uygun ölçüde seçebilirsiniz ibareleri ve verilen bir kaç marka ismi var. Yani kısaca belki bu siteden aradığını bulabilirsin demek istedim çünkü sitede yüzlerce çeşit silecek var ve rasgele bi ürün seçip sitenin adresini kopyaladım. bundan sonrası kişi isterse; sitedeki markaları, ürün ve ürün bilgilerini inceleyip aracında kullandığıyla aynı olanı istediği fiyat aralığında seçip alabilir. hatta orada araca özel silecekler de var bunu incelemeyi kişi kendi yapacak ve kararı kendisi verecek tabii ki. Yani bu alternatifi değerlendirin dedik, belki işini görür dedik te bu yüzden ''laf olsun'' diye, ''yorum yapmış olmak için'' yorum yapmış mı olduk. :?: İnsanlara aradığını bulabileceği adresi göstermek böyle algılanıyosa başka sözüm yok tepkim buna idi. Saygılar.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mataramasukoy » 12 Arl 2011, 21:58

arkadaşlar benimde ön silecekler silerken ilk 5 sn buğulu gibi oluyor geçiyor normalmi
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AD
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia special

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir