2005 fabia special yakıt tasarrufu öneri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 fabia special yakıt tasarrufu öneri

İleti cineration » 05 Arl 2011, 13:05

tüpe sıcak bakmanı öneririm
yaklaşık 10000km de amorti edersin
tüpü 10-12 taksitle takıyorlar araca
böylece bir yılda yaptığınız km değişmez otogaza ve tüpe verdiğiniz paranın toplamı benzin parasına denk gelir
ama sonrasında hem tüplü bir aracınız olur hemde daha ucuza seyahat etmiş olursunuz
otoparklar da çok sıkıntı değil heryerde açık otopark bulunuyor (İBB sağolsun deprem yollarını otopark yaptı)

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti mataramasukoy » 05 Arl 2011, 13:15

cineration yazdı:tüpe sıcak bakmanı öneririm
böylece bir yılda yaptığınız km değişmez otogaza ve tüpe verdiğiniz paranın toplamı benzin parasına denk gelir
ama sonrasında hem tüplü bir aracınız olur hemde daha ucuza seyahat etmiş olursunuz
otoparklar da çok sıkıntı değil heryerde açık otopark bulunuyor (İBB sağolsun deprem yollarını otopark yaptı)

tasarruf kısmı oylede ben zaten bu aracı aldım 1500 tl masrafını yapcam bide 1500 tl tüp için vermek istemiyorum.. arabanın maliyeti 25 bin tl yi bulacak öyle :D zaten niyetim 1-2 sene binip satmak aracı otomatik bir araba lazım bana o yüzden pek istemiyorum otogaz motor için çok sorunlu bide onun çıkartacagı masrafı düşünürsek maaşı arabaya yatırırırım ben :D
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AD
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia special

İleti 1903karakartal » 05 Arl 2011, 14:42

mataramasukoy yazdı:
cineration yazdı:tüpe sıcak bakmanı öneririm

tasarruf kısmı oylede ben zaten bu aracı aldım 1500 tl masrafını yapcam bide 1500 tl tüp için vermek istemiyorum.. arabanın maliyeti 25 bin tl yi bulacak öyle :D zaten niyetim 1-2 sene binip satmak aracı otomatik bir araba lazım bana o yüzden pek istemiyorum otogaz motor için çok sorunlu bide onun çıkartacagı masrafı düşünürsek maaşı arabaya yatırırırım ben :D

Aracı şimdi satın ? :D
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir