2005 fabia special 40 bin bakımı yapılmıştır

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 fabia special 40 bin bakımı yapılmıştır

İleti mataramasukoy » 02 Arl 2011, 17:27

aracı artık sonnunda bir boş günü bulup 40 bin bakımına sokturdk.. ek masraflar olarak triger ve salıncak değişimi önerdiler ama bin tl yi buldugu için şimdilik sadece bakım yaptırdım 250 tl yi verdik.. artık kampanya zamanında büyük masrafları yaptırcam.. acaba ne zman bi bakım kampanyası çıkar subattan önce olrmu .. aylık bin km en fazla yaptıgım için fazla ertelemek istemiyorum trigeri.. bide bu kampanyalarda bi yüzde 30 filan indirim olurmu

mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AD
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia special

İleti Bluedays » 02 Arl 2011, 18:32

mataramasukoy yazdı:aracı artık sonnunda bir boş günü bulup 40 bin bakımına sokturdk.. ek masraflar olarak triger ve salıncak değişimi önerdiler ama bin tl yi buldugu için şimdilik sadece bakım yaptırdım 250 tl yi verdik.. artık kampanya zamanında büyük masrafları yaptırcam.. acaba ne zman bi bakım kampanyası çıkar subattan önce olrmu .. aylık bin km en fazla yaptıgım için fazla ertelemek istemiyorum trigeri.. bide bu kampanyalarda bi yüzde 30 filan indirim olurmu

Triger değişimi önerdiler öylemi 40.000 deki araca.
Helal olsun!
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mataramasukoy » 02 Arl 2011, 23:05

Bluedays yazdı:
mataramasukoy yazdı:aracı artık sonnunda bir boş günü bulup 40 bin bakımına sokturdk.. ek masraflar olarak triger ve salıncak değişimi önerdiler ama bin tl yi buldugu için şimdilik sadece bakım yaptırdım 250 tl yi verdik.. artık kampanya zamanında büyük masrafları yaptırcam.. acaba ne zman bi bakım kampanyası çıkar subattan önce olrmu .. aylık bin km en fazla yaptıgım için fazla ertelemek istemiyorum trigeri.. bide bu kampanyalarda bi yüzde 30 filan indirim olurmu

Helal olsun!

km den değilde 6 yasında oldugu için araba
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 03 Arl 2011, 10:10

mataramasukoy yazdı:
Bluedays yazdı:

Helal olsun!

Ya yemişim yaşını ne alakası var yaşla? Ticari amaçla ortaya atılan bir safsata bu. 4 yılda değişmesi gerekir(miş!) Hikaye. 15 yıllık servis sahibi var tanıdığım, 11 yıllık aracın trigerini değiştirdiğimi biliyorum diyor.
90.000 km'ye kadar güvenle bin aracına. Tabi paran çoksa, bilemem. Değiştirip, 80.000 de tekrar değiştirebilirsin.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti izmirliii » 03 Arl 2011, 13:48

servis indirimi ekimde olduğunda yüzde 30du arkadaşım ama nedense bazı parçalara zam geldikten sonra indirim konusu geçiyor serviste,hani ben cam motur tamir ettircektim indirimden önce 420 liraydı,sonra indirim için aradım 540 olmuş hani topu topu 20 lira filn oynadı =)sorduğum zamanda temmuzdu hani 2-3 ay geçti
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: 1.4 TDİ FABİA AMBİANTE

İleti mataramasukoy » 04 Arl 2011, 22:30

izmirliii yazdı:servis indirimi ekimde olduğunda yüzde 30du arkadaşım ama nedense bazı parçalara zam geldikten sonra indirim konusu geçiyor serviste,hani ben cam motur tamir ettircektim indirimden önce 420 liraydı,sonra indirim için aradım 540 olmuş hani topu topu 20 lira filn oynadı =)sorduğum zamanda temmuzdu hani 2-3 ay geçti

valla orasını bilmem artık :)) ama zaten şimdi yaptırmamaın nedeni biraz sıkışık olmam.. öyle yada böyle o para çıkcak napalım.. mesela klimanın yeri sökülmüş daha önce tam oturmamış yerine adamlar buna bakmak için ön konsolu sökmemiz lazım dedi eger bozuksa 700 tll diyolar ama sadece yerine oturmamışsa 100 tl ye filan kurtulur dediler.. bunlarda az para değil mecburen indirim zamanı artık aciliyetine göre biyerlerden baslıcaz yaptırmaya. öncelik triger ve salıncaklarda
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti mataramasukoy » 04 Arl 2011, 22:33

Bluedays yazdı:
mataramasukoy yazdı:
Bluedays yazdı:

Helal olsun!

Ya yemişim yaşını ne alakası var yaşla? Ticari amaçla ortaya atılan bir safsata bu. 4 yılda değişmesi gerekir(miş!) Hikaye. 15 yıllık servis sahibi var tanıdığım, 11 yıllık aracın trigerini değiştirdiğimi biliyorum diyor.
90.000 km'ye kadar güvenle bin aracına. Tabi paran çoksa, bilemem. Değiştirip, 80.000 de tekrar değiştirebilirsin.

ordaki ustada zaten yüzde yüz değişmesi lazım diye diretmedi ben 8-9 yıllık trigerlerin kopup buraya geldiğini bilirim seninki daha 6 yıllık ama risk var ben söylerim yaptırmak sana kalmış dedi adam bi yerde haklı .. benim arabanın lastikleride 2005 yılına aitti arkalar iyi durmasına ragmen yıldan dolayı hep çatlak içindeydi.. sonuçta bi ömrü oluyor malesef..
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 05 Arl 2011, 09:38

Lastik olayı ile triger çok farklı dostum. Lastik zamanla sertleşiyor, düz yolda fren yapsan kayıyor. Triger öyle değil. Hakanerdoğan yazmıştı, araçtan çıkan trigeri kamyon assan tutar diye. Düşün gerisini.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutgiray » 05 Arl 2011, 12:03

[.[/quote]

ordaki ustada zaten yüzde yüz değişmesi lazım diye diretmedi ben 8-9 yıllık trigerlerin kopup buraya geldiğini bilirim seninki daha 6 yıllık ama risk var ben söylerim yaptırmak sana kalmış dedi adam bi yerde haklı .. benim arabanın lastikleride 2005 yılına aitti arkalar iyi durmasına ragmen yıldan dolayı hep çatlak içindeydi.. sonuçta bi ömrü oluyor malesef..[/quote]

hani ben aklına şüpheyi sokuyum ama yinede sana hoş görüneyim güven sağlayayım şeklinde tipik satıcı muhabbeti çekmiş usta.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti mataramasukoy » 05 Arl 2011, 12:53

umutgiray yazdı:[.

ordaki ustada zaten yüzde yüz değişmesi lazım diye diretmedi ben 8-9 yıllık trigerlerin kopup buraya geldiğini bilirim seninki daha 6 yıllık ama risk var ben söylerim yaptırmak sana kalmış dedi adam bi yerde haklı .. benim arabanın lastikleride 2005 yılına aitti arkalar iyi durmasına ragmen yıldan dolayı hep çatlak içindeydi.. sonuçta bi ömrü oluyor malesef..[/quote]

hani ben aklına şüpheyi sokuyum ama yinede sana hoş görüneyim güven sağlayayım şeklinde tipik satıcı muhabbeti çekmiş usta.[/quote]

doğru diyon... biraz o biraz da kendini kurtarmak için tabiki .. ben zaten arabayı alırken triger değişimini bilerek aldım.. bana sadece salıncaklar filan masrafı ek olarak çıktı işte..
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir