hangi fabia 1.4 85hp mi 1.2 70hp mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hangi fabia 1.4 85hp mi 1.2 70hp mi?

İleti fabya » 27 Arl 2011, 08:52

fabia 1.4 85 hp ile fabia 1.2 70 hp artıları veya eksileri nelerdir?

düşüncem 1.2 den yana ama tam bir bilgi sahibi değilim. ayrıca renk ve donanım konusunda da önerilerinize açığım, teşekkürler...

fabya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mesut
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti orhanfoto » 27 Arl 2011, 09:40

benim fikrim 1,4 85 hb ben almaya kalsam 1,4 alırım hem daha seri olur hemde yakıtı 1,2 ye göre dahe az olur gibi geliyo tabi bu kullandıgın yol koşullarına göre degişir
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti fabya » 27 Arl 2011, 10:20

%80 ist şehir içi kullanılacağı düşünülürse 1.2 daha ekonomik bir tercih olabilir gibi geliyor, yeni nesil bir motor olması (edindiğim izlenime göre) ayrıca artı puan ama 12v olması da eksi puan. genel olarak iki modelin de yakıt tüketimi ekonomik ama eğer ilerleyen zamanda lpg düşünülürse 1.4 daha uygun olur kanaatindeyim.
fabya
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia042 » 27 Arl 2011, 12:50

fabya yazdı:%80 ist şehir içi kullanılacağı düşünülürse 1.2 daha ekonomik bir tercih olabilir gibi geliyor, yeni nesil bir motor olması (edindiğim izlenime göre) ayrıca artı puan ama 12v olması da eksi puan. genel olarak iki modelin de yakıt tüketimi ekonomik ama eğer ilerleyen zamanda lpg düşünülürse 1.4 daha uygun olur kanaatindeyim.

12 V olması neden eksi anlayamadım bu motorlar 3 silindir! eski sistem olsaydı 6V olacaktı..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti fabya » 27 Arl 2011, 14:17

felicia042 yazdı:

12 V olması neden eksi anlayamadım bu motorlar 3 silindir! eski sistem olsaydı 6V olacaktı..

1.4e kıyasla söyledim ama eksiklik olarak görmüyorum yeterli performansı sunduğu kesin ve benim aradığım verimli, tasarruflu, konforlu bir araç. iç tasarım ve sadeliğini b sınıfındaki hiç bir marka ile değişmem. dış tasarımı konusunda daha çekici modeller olsa da gözüm fabia ya yeni yeni alışmaya başladı. daha almadan beni çekmeye başladı bile. sade olan konforluysa benim için kalitelidir. fabia çok dikkat çekmese de gözü yormayan bir sadeliğe ve konfora sahip bence. çok hareketli bir 2. eli olmasa da sorunsuz uzun yıllar kullanılabilecek bir araç. hem bu sebeple hem de kampanyalı ve düşük faiz oranlı kredisinin olması beni 0 bir fabia sahibi yapmaya çok yakın. renk olarak koyu gri sıcak geliyor. skoda amblemi bu renkte çok ön plana çıkıyor ve daha güzel duruyor. yıl bitmeden almak istiyorum kısmetse bugün yarın bayiye gidip test edecem. araç rengiyle koltuk ve konsol rengi konusunda bayilerde katalogtan farklı bir durumla kısıtlamayla karşılaşır mıyım bilmiyorum.

boya rengi, koltuk döşeme ve ön konsol rengi ve uyumu konusunda öneriniz varsa bekliyorum...
fabya
CLASSIC
CLASSIC

İleti kayayasak » 30 Arl 2011, 08:52

bir arkadaşımda 1,2 vardı yakıtının çok az olduğunu söylüyorlardı.
T.T.K
Kullanıcı avatarı
kayayasak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kaya
Nereden: Eskişehir
Arabanız: 1.4TDI Fabia Sedan

İleti erginbkr » 30 Arl 2011, 10:28

istanbul şehir içinde 1.4 motor 1.2 ye göre daha az yakar...1.2 dur kalklarda daha fazla tüketim oluşturur...bana göre tercihiniz 1.4 olmalı...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Kindred Brujah » 30 Arl 2011, 11:29

bu bilgiyi nereden edindiniz bilmiyorum ama tamamen yanlış. küçük motorlu araçlar dur kalklarda her koşulda daha az yakıt harcar, özellikle şehir içinde küçük motorlu araçlar tercih edilir, dediğinizin tam aksine, uzun yolda 1.4 araç daha az yakarken 1.2 ile daha yüksek bir tüketim değeri yakalarsınız, buda vites oranlarıyla ilgili, siz 1.2 araçta 120 km hızda 3000 devri geçmişken, 1.4-1.6 araçlarda hala 2500 civarı yerlerde seyreder devir, buda yüksek hızlarda büyük motorlu araçların daha ekonomik olmasını sağlar, ama şehir içindede tam aksi durum vardır. sonuçta herhangi bir şehir içinde küçük motorlu araçlar hep daha az yakar. uzun yol yapacaksanız büyük motor şehir içiyse küçük alacaksınız.

erginbkr yazdı:istanbul şehir içinde 1.4 motor 1.2 ye göre daha az yakar...1.2 dur kalklarda daha fazla tüketim oluşturur...bana göre tercihiniz 1.4 olmalı...
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti Kindred Brujah » 30 Arl 2011, 11:38

Aracı nasıl kullanacaksınız kaç kişi hangi koşullarda? %80 şehir içi yazmışsınız sanırım ama nasıl kullandığınızda önemli, sürekli trafiğe girecek misiniz araçta kaç kişi olarak vs.. gibi sorular önem taşıyor. Örnek vermek gerekirse bizde 2007 fabia 1 var, 1.2 motor, bahsettiğiniz gidi 12V ama 3 silindir olduğu için 4 silindirli olup 8V olan ve 1.3 olan feliciadan çok daha performanslı, neyse araç 64 beygir yanlış bilmiyorsam, yazları ben kullanırdım felicia almadan önce, ankarada şehir içinde kullanıyorum, tek kişi, istanbul yolu-anadolu bulvarından sağlıyorum ulaşımımı, trafik olmayınca 70 km sabit hızda gideceğim yere varıyorum, size gördüğüm en düşük yakıt tüketimini söylesem inanır mısınız şüpheliyim, ben yinede söyleyim, odtü'den eryamana dönerken, araçta 2 kişiyiz, birde arkadaşım vardı, trafik yoktu sabir 70 le geldim tüm yolu, fabiaların yol bilgisayarları doğru gösterir ben çok kez ölçtüm tam sonuç veriyor, odtüden çalıştırdım evin önüne geldim, yani bu tüketime 5-6 km kadar ilk 3 vitesin kullanıldığı yer yer yokuş olan kısımda dahil, 100km'de 4.0 litre tüketim değeri gördüm, ki o ay, ara ara sert kullanmama rağmen bir depo benzinle en son 600 km yol yaptım ve benzin lambası daha yeni yanmıştı, 586 km'de resmini çektim aracın, 595-600 de lamba yaktı. ekonomi aracı istiyorsanız 1.2 alacaksınız, şehir içinde 1.2-1.4-1.6 bişey ifade etmez yapacağınız hız max 100 olacağından hepside o hıza ulaştığından küçük motorlusu daha iyidir, yokuş çıkarkende sorununuz olmaz 1.2 fabiada, ben hipodromun önünden batıkente çıkan ışıklarda aracı 4 ten 5 e atmak zorunda kaldım yokuş çıkarken, önceden devrini aldırırsanız hiçbir sorun olmuyor. Ayrıca 1.2 araç vergi olarakta daha ekonomik olacaktır, 1.2 ile 1.4 arasında çok büyük performans farkı olmaz, boş yere fazla vergi vermeyede gerek yok.

fabya yazdı:fabia 1.4 85 hp ile fabia 1.2 70 hp artıları veya eksileri nelerdir?

düşüncem 1.2 den yana ama tam bir bilgi sahibi değilim. ayrıca renk ve donanım konusunda da önerilerinize açığım, teşekkürler...
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti fabya » 30 Arl 2011, 12:15

Fabia 1.2 12V Classic Plus 2004, lpg li ve 95bin km, servis bakımlı, masrafsız, değişeni olmayan bu aracın ederi nedir yardımcı olursanız sevinirim.
fabya
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir