motor arıza lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor arıza lambası

İleti marasakkaya » 02 Oca 2012, 14:50

arkadaşlar arabama zavoli lpg taktırdım, ilk başlarda arada sırada motor arıza lambası yanıyordu, şuan ise devamlı yanmaya başladı. acaba aranızda bu sorunla karşılaşan varmı, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ediyorum şimdiden herkese

Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali akkaya
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda fabia 2005 101 hp

İleti tahsin173 » 17 Oca 2012, 03:26

aynı sorun bende de var lpg kaynaklı denilıyor ama başka araçlara bakıyorum böyle birşey yok.. bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımlarınızı bekliyoruz. iyi sürüşler :D
tahsin173
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tahsin kılıç
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda fabia 2001 elegance

İleti diseqc » 17 Oca 2012, 08:27

iyi montaj yapılmış e kalibrasyonu tam uyum sağlamış lpg arıza lambasını yakmaz ben eski 3 arabama lpg taktırdım (passat,cordaba,xsara) hiç birinde arıza lambası yanmadı eğer yanıyorsa kuvvetle muhtemel kalibrasyon yada montaj hatası vardır ama arızayı bulabilecek bir ustaya denk gelene kadar cok paranız gidebilir, pc ye bağlatın kesin karışım hatası verecektir. montajı yapan arkadaşlar sorunu bulamadığından hemen arabaya camur atıp kurtuluyorlar...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti SARACOGLU » 17 Oca 2012, 10:53

ustadan ötürü:)
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti azmi06 » 18 Oca 2012, 14:25

ustadan ötürü, bende de yılda 1-2 defa yanıyor, benzınde bır muddet kullanınca sonuyo
sıkıntı yok dusuk yogunluk uyarısı o (gaz benzınden daha az yogun oldugundan)
azmi06
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti ayhani » 18 Oca 2012, 14:34

azmi06 yazdı:ustadan ötürü, bende de yılda 1-2 defa yanıyor, benzınde bır muddet kullanınca sonuyo
sıkıntı yok dusuk yogunluk uyarısı o (gaz benzınden daha az yogun oldugundan)

İlk başlarda bende yanınca hemen ustaya koşuyordum söndürüyordum falan filan. Sonra kendi haline bıraktım bu aralar bazen yanıyor bazen sönüyor
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 18 Oca 2012, 16:27

diseqc yazdı:iyi montaj yapılmış e kalibrasyonu tam uyum sağlamış lpg arıza lambasını yakmaz ben eski 3 arabama lpg taktırdım (passat,cordaba,xsara) hiç birinde arıza lambası yanmadı eğer yanıyorsa kuvvetle muhtemel kalibrasyon yada montaj hatası vardır ama arızayı bulabilecek bir ustaya denk gelene kadar cok paranız gidebilir, pc ye bağlatın kesin karışım hatası verecektir. montajı yapan arkadaşlar sorunu bulamadığından hemen arabaya camur atıp kurtuluyorlar...

Montaj esnasında kullandıkları bir parçadan kaynaklanıyor. Ben BRC kitini taktırırken, usta bana uzun uzadıya konuyu anlatmıştı. Hatta göstermişti. Şimdi tam olarak hatırlamıyorum fakat bu malzemenin kullanılmaması durumunda arıza lambasının yanacağını duymuştum. Allah'a şükür 2,5-3 yıldır 1 kez bile lamba falan yanmadı.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti umutgiray » 18 Oca 2012, 16:40

Bluedays yazdı:
diseqc yazdı:iyi montaj yapılmış e kalibrasyonu tam uyum sağlamış lpg arıza lambasını yakmaz ben eski 3 arabama lpg taktırdım (passat,cordaba,xsara) hiç birinde arıza lambası yanmadı eğer yanıyorsa kuvvetle muhtemel kalibrasyon yada montaj hatası vardır ama arızayı bulabilecek bir ustaya denk gelene kadar cok paranız gidebilir, pc ye bağlatın kesin karışım hatası verecektir. montajı yapan arkadaşlar sorunu bulamadığından hemen arabaya camur atıp kurtuluyorlar...

Montaj esnasında kullandıkları bir parçadan kaynaklanıyor. Ben BRC kitini taktırırken, usta bana uzun uzadıya konuyu anlatmıştı. Hatta göstermişti. Şimdi tam olarak hatırlamıyorum fakat bu malzemenin kullanılmaması durumunda arıza lambasının yanacağını duymuştum. Allah'a şükür 2,5-3 yıldır 1 kez bile lamba falan yanmadı.
,

şimdi sen ortaya öyle bir laf attınki. artık o parçayı ya hatırlayacaksın yada o ustayı bulup öğreneceksin. bunun başka alternatifi yok :D .
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti Bluedays » 18 Oca 2012, 16:45

umutgiray yazdı:
Bluedays yazdı:

,

şimdi sen ortaya öyle bir laf attınki. artık o parçayı ya hatırlayacaksın yada o ustayı bulup öğreneceksin. bunun başka alternatifi yok :D .

Benim bir arkadaşım, tomasetto marka lpg taktırmıştı. Bahsi geçen lamba yandığı için, taktırdığı yere gittik. Ustası dedi ki, o lambayı zaten her araç yakar. Her kit de yakar. Bunu önlemek için bir parça var o da, (atıyorum) 125 USD istersen takalım demişti. Ben BRC'yi taktırırken, usta ile görüştüğümde bana herhangi bir ilave ücretten bahsetmedi. Sadece, montajın gerekliliğini ve yapılışını anlattı. O sebeple size isim veremiyorum fakat taktırdığım yeri önerebilirim. :D İyi montaj, sorunsuz kullanım.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti azmi06 » 18 Oca 2012, 17:17

o parça cok rısklı,
gercek bır arıza halınde bıle uyarı ısıgının yanmayacagını soyledı usta,
usta soyledı aman dıkkat sakın taktırmayın..
azmi06
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 19 Oca 2012, 16:06

şu anki LPG yakıtının %10 arttırılması bahsettiğiniz motor arıza lambasının sönmesini sağlayacaktır
bilginize
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir