Fabia 1.2 HTP ile aranıza katıldım :D

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.2 HTP ile aranıza katıldım :D

İleti fabya » 06 Oca 2012, 12:22

Skoda Fabia 1.2 HTP 2008 model aracı dün itibariyle teslim aldım. aranıza fabialı olarak katılmamın sevinciyle aracımın özelliklerini ve izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. aracım 49bin km de. servis bakımlı, kazasız ve titiz kullanılmış bir araç. abs, alaşım jant, sis farı ve yolcu hava yastığı yok bunun yanında ısıtmalı aynalar ve aux girişi mevcut. beğendiğim iki renkten biri olan metalik capuçino renginde. aracın dış tasarımı oldukça hoş, kaslı ve yerden yüksekmiş gibi bir duruşa sahip. bu duruşunun nişanlımda, az da olsa arazi araçlarına özgü bir güvenlik hissi uyandırmış olması da hoşuma gitti. iç hacmi aydınlık ve geniş, malzeme kalitesi ise tatmin edici. 18300tl.

2 torpido gözünün olması hoş fakat kapaksız ve içi boş gibi durmasına pek alışamadım.

koltuk kumaş döşemeleri temiz olsa da mavi renkteki bölümlerini dış rengine yakıştıramadım.

yakıt tüketimini hesaplamak istiyorum ama yol bilgisayarını kullanarak nasıl bir hesaplama yapacağımı bilmiyorum.

her ne kadar temiz olsa da boya, motor ve iç mekan temizliği yaptırmak istiyorum. becerebilir miyim bilmiyorum ama kendim keyif alarak bu işe el atabilirim.

bu konularda düşünce ve önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

fabya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mesut
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti Bluedays » 06 Oca 2012, 12:31

Hayırlı olsun. Kazasız, belasız sürüşler diliyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti MyVipTeacher » 06 Oca 2012, 15:00

hoşgeldin en garanti yakıt tüketimi tespit yöntemi bence depoyu fulleyip 100 km kullanıp sonra yine fullemektir.
ikinci dolumda kaç paralık yakıt aldıysan 100km'de o kadar yakmışsın demektir. yeni araba almışsın depoyu bi doldur di mi :D

ama yol bilgisayarını resetleyip belli bi süre kullandıktan sonra çıkan 5.4-6.2 gibi değer yine ortalama 100km tüketimini verir. tabii bunlardan bi tanesi anlık tüketim bi tanesi genel tüketimdir. genel tüketimin altında küçük "2" yazar yanılmıyosam. bilen birisi yoksa kullanma kılavuzu ayrıntılı anlatıyor zaten.
Kullanıcı avatarı
MyVipTeacher
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan Hoca
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti turnalarkenan » 06 Oca 2012, 17:03

GÜLE GÜLE KULLAN RABBİM KAZA BELA VERMEZ İNŞALLAH.
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti eğitim01 » 06 Oca 2012, 18:39

hayırlı uğurlu olsun.Kazasız ,belasız,keyifli sürüşler dilerim.
eğitim01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ersin
Nereden: Şanlıurfa

İleti erginbkr » 06 Oca 2012, 20:59

hayırlı olsun...hoşgeldiniz...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin