Acil Katalitik Konvertör aranıyor!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Acil Katalitik Konvertör aranıyor!!!

İleti don q » 13 Ağu 2007, 04:01

Arkadaşlar bu parçayı bulmama yardımcı olucak yokmu?

don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 13 Ağu 2007, 21:58

Konvektörü söktürmeniz aracın yakıtını artırır aracın saglıklı çalışmamasına neden olur (titreşimli ve gürültülü çalışmak gibi)egzoz çıkışında zararlı gaz oranı fazla çıkacağından sistemde ayar bozuklukları olur...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 14 Ağu 2007, 00:58

peki yerli üretim yada daha ucuza bu parça nasıl nerden bulunur?

don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 14 Ağu 2007, 05:20

Kat iptali yapacaksan cheeter kullanman gerekecek aksi halde motor arıza lambasını yakar.
Yalnız kat yerine mutlaka ufak bi susturucu taktırman gerekecek.Bu da yüksek sıcaklığa dayanmalı.Aracın alt devirlerde biraz cansızlaşır ve sende gitsin diye basarsan fazla yaktırır ama üst devirlerde ise tam tersi canlanma olur ve az yakar.Sonuç olarakbu konuya senin karar vermen gerekecek.Skodacı kızma.Sen bu işin uzmanısın arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorsun sağol ama bazen sert çıkışlarımız olabiliyor her ikimizinde.Tamam belki skoda profösörüsün ama en azından biraz daha çıkışlarımızı indirgememiz gerekmiyor mu?Bu forumda hepimiz birer yorum yapıyoruz seninde çok değerli bilgilerin mevcut.Bazen bizimde.yani bence katalitik konvertör iptal edilebilir ama bunu iyi ustası yapmalı.Yoksa yenisi de takılabilir onun maliyetide 1000-1500 ytl civarındadır.Adam yazmış 1.2 lerde fazla yağ koymayın diye klavuza ama servisler inadına fazla yağ koyuyor.1.2 ye yağ filtresi dahil yağ değişiminde konulacak yağ miktarı 3.2 kg ı geçmemeli.Eğer geçerse ne olur işte o zaman don_q nun başına gelen olay hepimizin başına gelir.Katalitik konvertörün değişmesine sebeb olabilir.Kurşun da katalitik konvertörün düşmanıdır.Yakıtın kalitesi çok önemli.Bir de rolantide fazla beklememekte fayda var bu durumda da aşırı sıcaktan dolayı katalitik konvertör zarar görebiliyor.Peki cheeter ne işe yarıyor işte cheteer de sinyal aldigini sanmasini saglayan bir aldatmaca ve böylece motor arıza ışığınız yanmıyor.Dediğim gibi kat in yerine bir susturucu ve kaliteli bir susturucu koymanız gerekecektir.Yani bu işle uğraşma ve skodacıyı dinle 1000 ytl ye taktır kat i.Yani yine de sana kalmış bir şey.Skodacı arkadaşımız değerli tavsiyelerde bulunuyor ama dediğim gibi bazen bizler gibi sinirleniveriyor.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 14 Ağu 2007, 21:05

hans35 arkadaşıma sevgilerimle...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 15 Ağu 2007, 00:08

[quote="skodacı"]hans35 arkadaşıma sevgilerimle...[/QUOTE]
Bizden de sana Skodacı.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 15 Ağu 2007, 17:12

bulamıyorum ki parçayı...
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Ağu 2007, 17:14

[quote="don q"]bulamıyorum ki parçayı...[/QUOTE]

abi o zaman burdurda değil büyük şehirlerde bakacan. yada iptal ettirecen.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti don q » 15 Ağu 2007, 22:26

Ben Burdur' dayım ama büyük şehirlerde arıyorum tabiki.Bugün tüm istanbuldaki skoda parçacılarına sordum vede sordurdum fakat malesef bu parça servislerden başka piyasaya düşmemiş dediler.Ayrıca Bursa ve İzmir ede sordum onlarda da yokmuş.Sadece bir yerde buldum (servis harici) o da şu anda parça siparişi verdik yolda dediler...Ya beklicem bu şekilde yada yurt dışından getirtmeyi denicem başka çare yok.Çünkü bir kaç servis dışında inanılmaz fiyat istediler bu parça için.Hemde çok tutarsız rakamlar,her servis farklı fiyat verdi (arada iki kat fark olan bile var).Hesap ettim o parayı vericeğime,gider Prag'da 1 hafta tatil yaparım gelirken de hem parçayı almış hemde şöyle Çek Cumh.ni bir gezmiş olurum diye düşündüm...artık ne kadar fiyat verdiler siz düşünün...!!!

don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 18 Ağu 2007, 17:36

Arkadaşlar sitede o kadar yedek parçacı var,yokmu yardım edebilecek?
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 18 Ağu 2007, 21:05

Ispar4ta da Gül Petek te iki tane vw özel servisi var onlarda olabilir.Birisi Asya Otomotiv.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 18 Ağu 2007, 22:36

dostlar arkadaş problemini sallatılı rolanti olarak tanımlamış bu aynı zamanda kalkışlarda zorlanma anlamınada gelir bence arkadaşın başka bir servise baktırması daha iyi olur çünkü bu tip arızaların katalitik konvertörden olma ihtimali zayıf KATALİTİK KONVERTÖR TIKANMALARINDA GENELDE ARACIN YÜKSEK DEVİR PERFORMANSLARINDA KAYIPLAR YAŞANIR. oysaki arkadaşımız sallatılı rolanti sıkıntısından yakınmış bu bence supap kaçakları ve emme manifoldundan alınan hava kaçaklarından oluşan bir arıza gibi görünüyor.ayrıca lambda sensör arızasıda buna neden olabilir bu tip kompresyon kaçakları bu tip arızaların başlıca nedenleridir bence sen başka bir servise bak pahalı parçayı geçirmesinler ...
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 19 Ağu 2007, 14:16

silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 20 Ağu 2007, 02:12

[quote="silverline93"]dostlar arkadaş problemini sallatılı rolanti olarak tanımlamış bu aynı zamanda kalkışlarda zorlanma anlamınada gelir bence arkadaşın başka bir servise baktırması daha iyi olur çünkü bu tip arızaların katalitik konvertörden olma ihtimali zayıf KATALİTİK KONVERTÖR TIKANMALARINDA GENELDE ARACIN YÜKSEK DEVİR PERFORMANSLARINDA KAYIPLAR YAŞANIR. oysaki arkadaşımız sallatılı rolanti sıkıntısından yakınmış bu bence supap kaçakları ve emme manifoldundan alınan hava kaçaklarından oluşan bir arıza gibi görünüyor.ayrıca lambda sensör arızasıda buna neden olabilir bu tip kompresyon kaçakları bu tip arızaların başlıca nedenleridir bence sen başka bir servise bak pahalı parçayı geçirmesinler ...[/QUOTE]

İlk zamanlar araba ara sıra çalışmıyordu,carbon temizliği yapıldı,benzin deposu temizlendi ve egr valfi sökülüp bakıldı (temizlendi),sorun kısmen kalksada ara ara gene çalışmadı,sonra götürdüğüm yetkili servis katalitik sorunu demişti,şimdilik bir sorun olmaz diyerek önemsemedik fakat ne zamanki araba sallantılı çalışmaya başladı,ben başka bir ustaya götürdüm,oda subab sorunu olabilir dedi ve motorun sökülmesi gerektiğini söyledi.Bende güvenmedim ve göze alamadım o kadar masrafa,çünkü söküldükten sonra öyle bir sorun olmama durumunda ne yapılacagını söylemedi! bende daha başka bir ustaya götürdüm,bir çok kez bilgisayara girdi araba fakat sadece iki yerde (ilk götürdüğüm yetkili servis ve son götrüdüm usta) cihaz katalizör (k.konvertör) arızası verdi.Ayrıca usta subab sorunu gibi gözükmediğinden bahsetti ama tabiki artık kimseye güvenim yok ve ne yapıcam bilmiyorum...Herkes ayrı telden çalıyor,ne sorunmuş be....
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 20 Ağu 2007, 02:22

bilgisayarda aracın teşhis ettiği sorun kesin sorunmudur. çünkü araç kat sorunu gösteriyosa direk değiştirmelimi yoksa başka problemler de aranmalımı? mesela ustanın biri subap sorunu demiş, ozaman vag com ne işe yarıyor? kat bozuk değilse araç kendine sorun edebilirmi? bu çok önemli bence. iki kere egr, lambda falan değiştiripte sorunu çözülmeyenlerde var burda???

fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 20 Ağu 2007, 20:12

artık deneyime güvenicez bakalım napalım
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Ağu 2007, 20:34

0224 441 36 78 Doğan tic. orjianl yedek parca.
birde yine bursada otoaslanlar.com diye internet sayfası olan bir parçacı var buralara bır sorsana olur ya belkı işine yarar ..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti don q » 20 Ağu 2007, 23:52

sağol baterist,otoaslanları aramıştım yoktu.yarın birde verdiğin no yu arayayım.Ayrıca gene burdan öğrendiğim bir servisi aradım,parça yolda geliyor dediler (gümrükteymiş sanırım) fakat verdiği rakam yüzünden güvenemiyroum benimi bağlamak istiyor diye. çünkü nerdeyse piyasanın 1/4 biri fiyat verdi.Yani bu kadar ucuz olmaz diye hem beklememek hemde beklemek istiyorum.Acaba o kadar ucuz olma ihtimali varmıdır?
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir