fabia 60 km hızı geçtikten sonra fren problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 60 km hızı geçtikten sonra fren problemi

İleti serkatar » 10 Oca 2012, 13:24

Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım ben artık bir skoda fabia kullanıcısıyım.Sizlerle kafama takılan konuları paylaşmak istedim bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
1-)Aracım fabia specıal modeli araç 60 km hızın üstünde fren pedalına bastığımda direksiyonda hafif bir titreme oluşuyor sizce neden yapabilir.60 km hızın altında problem oluşmamaktadır?
2-)Aracın bagaj kapısı bagaj açma kilidine 3 yada 4 kere bastığımda açıyor 1 kerede açmamaktadır?
3-)Dış ısı sıcaklık göstergesi bazen -44 gösteriyor bazende göstermemektedir.Sensörü değiştirmeden çözebilir miyim?

Teşekkürler.

serkatar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serkan katar
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda fabia specıal

İleti bbygt » 10 Oca 2012, 15:50

1. büyük ihtimalle fren disklerinde eğilme var tornalatma yada disk değişimi ile çözülebilir diye düşünüyorum.
2. benim arabamda da aynısı oluyordu biraz mazotu camsil kutusuna koy bagaj kilidini temizle sonra balata spreyi ile temizle sorun hallolur.
3. büyük ihtimalle ısı sensörü arızalı.

mazot ve balata spreyini kapı kilitleri ses yapmaya başladığı zamanda uyguladım sonuç gayet iyi ses kesildi.
bbygt
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti bbygt » 10 Oca 2012, 17:15

fren diskinin tornalanması

bbygt
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti AhmetH » 10 Oca 2012, 17:33

tiribünlere oynama makinası

jantı fren kaliperini söktükten sonra ne kalıyor diski sökmeye tek bir vida... 10 saniye daha uğraşsa daha stabil bir makinada daha düzgün tornalanabilir diye düşünüyorum.

ayrıca tornayada karşıyım. Denedim verim alamadım ne varsa orijinalde var..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti serkatar » 10 Oca 2012, 21:03

arkadaşlar söylediklerinizi uygulayarak en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım Teşekkürler
serkatar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serkan katar
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda fabia specıal

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir