önerilerinize ihtiyacım varr

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

önerilerinize ihtiyacım varr

İleti şimşek2334 » 13 Ağu 2007, 15:48

arkadaşlar seatla - skoda arasında kalite yönünden  ne gibi farklılıklar var? seatın altea referance veya stylance araçları çok ilgimi çekiyor aracımı değiştirmek istiyorumda( fabia 2004 1.2) yine  skoda gurubundanmı alsam yoksa seatın yukardabelirttiğim modelleri nasıl hiç bir bilgim yok anlayan arkadaşlar yrdımıcı olurlarsa( satışı piyasada tutulup tutulmadığı özellikleri filan) sevinirim teşekkürler.  

şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Ağu 2007, 16:03

ya şimdi size tutupda şunu alın diyemem. kendi fikirlerimi, zevklerimi empoze etme durumda kalmak istemem.

bende cordoba TDI ile fabia TDI arasında kalmıştım. ben hep cordoba istemiştim ama babam bunu aldı. ve şimdi anlıyorum skodanın doğru tercih olduğunu. çünkü daha sağlam. seatlar biraz daha kibar araba. kaba ve sert araba bence daha avantajlıdır. arkasını 3-4 kere sert bir şekilde kayalara vurduk ama hiçbişey yokmuş gibi. tank gibi skodalar. bir komşumuzda altea var ama bence basit bir araba. bir scenicten farkı yok. onun yerine gidip canavar gibi A5 kasa octavia 1.9 TDI alırdım. hem çok karizma araba.

yinede sizin için doğru tercih sizin ihtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda olandır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 13 Ağu 2007, 17:03

Eski Seat modellerine göre Skoda kasası daha sağlamdı fakat yeni modellerde böyle bir fark kalmamış olabilir. Tasarım açısından baktığınızda zaten Altea'nın ezici bir üstünlüğü var. Octavianın yeni kasasının bile yüzü eskidi artık.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti suppiluliuma » 13 Ağu 2007, 18:02

2 ay öncesine kadar 2004 model Seat Ibiza Sport 1.4 16v kullanıyordum. Ondan önce de 2001 model Toledo 1.8 20v aracım vardı. Şimdi 2007 model Fabia tdi sedan Ambiente sahibiyim. Hepimiz biliyoruz ki Seat ve Skoda VW grubunun markaları, her ikisi de aynı teknoloji ile üretiliyor, yani kalite yönünden birbirlerine karşı belirgin bir üstünlükleri yok. Ama tasarım bakımından dağlar kadar fark var. Seatlar daha sportif ve aykırı ama Skodalar sade. Aralarında bir seçim yapacaksan tamamen kişisel zevkine göre hareket etmelisin. Seatların donanım bakımından da bir üstünlüğü var, örneğin Cordoba'nın üst modeli Stilance'ta ön sis farları, elektronik klima, direksiyondan kontrollü müzik sistemi, 6 hoperlör, bir tane bardaklık, koltuk altında çekmece, elektrikli arka cam, deri direksiyon ve vites körüğü vs varken, Fabia tdi'lerin en üst modeli nedense Ambiente'de kalmış. Aralarında da o kadar çok bir fiyat farkı yok. Ama diğer taraftan Fabia'nın kaput izolasyonu, şasi koruma, 2 adet ön yan hava yastıkları, torpido soğutma gibi çok daha işlevsel artıları var. Bir de benim Fabia'da en hoşuma giden şey kaportanın rijitliği; bozuk zeminde hiç takır tukur sesler oluşmuyor. Kapıyı kapattığında çıkan tok ses bile çok farklı. Yeni Ibizaları bilmiyorum ama benim Ibiza'nın torpido ve bagajında aydınlatma yoktu. Bu yönüne çok uyuz olmuştum. Artık gerisi senin tercihine kalmış.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Ağu 2007, 18:10

sayın suppiluliuma  sizin aracınızda 2 hava yastığı mı var?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti suppiluliuma » 13 Ağu 2007, 18:27

[quote="hakanerdogan"]

[/QUOTE]

Hayır, 4 adet var. Ben Fabia'da Ibiza'dan 2 fazla hava yastığı var demek istemiştim.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Ağu 2007, 18:32

[quote="suppiluliuma"][quote="hakanerdogan"]

[/QUOTE]

Hayır, 4 adet var. Ben Fabia'da Ibiza'dan 2 fazla hava yastığı var demek istemiştim.
[/QUOTE]

ok. bende dedim arabalar aynı nası olur böyle şey dedim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti şimşek2334 » 22 Ağu 2007, 19:55

teşekkürler arkadaşlar
şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ysahin8 » 30 Ağu 2007, 13:17

Bende iki ay önce 2002 fabi aldım. Çok o kadar gösterişli değil fakat sağlam araba. Takur tukur sesler yok. Görüntüsüde sporla klasik arası birşey. Çok şükür şimdilik memnunum.
ysahin8
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir