Pistonda problem var. Lütfen yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Pistonda problem var. Lütfen yardım

İleti ahmetarisoy » 14 Ağu 2007, 13:15

Arabam daha 9700 km de fabia 1.4 ambiente. Garanti kapsamında servise götürdüm. Servisteki ustalar büyük aramalar sonucu problemin sekman ve pistonun birbirine kaynaması olduğunu söylediler ve fotoğraflarını çekip almanyaya gönderdiler. 10 gün oldu hala bi cevap alamadık garantiye girip girmediği konusunda. Ustalar sorunun büyük ihtimalle yakıttan olduğunu ve bu yüzden büyük ihtimalle garanti kapsamına giremeyeceğini söylediler. Bende burdan tanıdığım birkaç ustaya sordum. Sorduğum ustalar bu problemin asla yakıttan olamayacağını söylediler. Gerçi hala cevap gelmedi ama olumsuz cevap gelirse ne yapmalıyım. Bu konuda fikri olanlar veya site yöneticileri ilgilenirse çok müteşekkir kalırım .
Şimdiden teşekkürler

ahmetarisoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 14 Ağu 2007, 13:25

Kesinlikle yakıttan böyle birşey olmaz. %99 silindirin yağlanmasında bir problem çıkmıştır. Hakkınızı sonuna kadar arayın bu servisler artık insanı iyice salak yerine koymaya başladı. Kilitlenen silindire bile benzinden olmuştur diyorlarsa bıraksınlar bu işleri bisiklet tamir etsinler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti guvenxoca » 14 Ağu 2007, 14:01

kardeş sıkıntı çıkarsa direk tüketici masasına git şikayet et gerekirse tüketici mahkemesine kadar git,elinde kapı gibi garantin var,hiçbir şekilde artizlik yapamazlar sana....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Ağu 2007, 16:19

O halde bütün Fabia sahiplerinin aynı dertten muzdarip olmaları gerekir ki, kanımca servis gene bir mizansen çalışmış. Kötü benzinin bir tek sizin aracınıza denk gelmesi pek de akilâne gelmiyor. Hakkınızı sonuna kadar arayın derim.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 14 Ağu 2007, 18:49

bu arada en son aldığınız yakıtın yerini tespit etdin elinizde fişiniz bulunsun olurda yakıttan derlerse o yakıt istasyonuyla davalaşırsınız zaten artık bütün alınan yakıtlar kayıtlı kolaylıkla en son aldığınız yeri bulabilirsiniz. kolay gelsin umarım garanti kapsamındadırda başınız fazla ağrımaz
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti skodacı » 14 Ağu 2007, 22:30

ben kesinlikle yakıttan böyle bir şey olmaz,diyemiyecem...sekman kaynatma olayınıda sadece kötü yakıta kimse bağlayamaz.etkenlerden biri sadece...çıkacak olan teknik raporu incelemek gerek.büyük bir ihtimalle yağlama sistemi arızası olarak belirecek diyor,mesleki tecrübem...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir