2006 anbiente 101 BG fabia yı almayı düşünüyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2006 anbiente 101 BG fabia yı almayı düşünüyorum

İleti smuhabbets » 27 Oca 2012, 00:27

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-kazasiz-degisensiz-fabia-70421846/detay

yukarda verdigim linkteki araba emsallerine gore ucuz geldigi icin almayı dusunuyorum
fakat 101 bg arabanın neden ibresi 240 degilde 200
tamam hız yapmayacam ama merak ediyorum
bu aracın special modellerinden farkı ne
3 silindirmi 4 silindirmi
fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum cok tesekküler

fabia merakkı yeni basladı bende yakıtından vergisine kadar bildiklerinizi paylasırsanız bende bir fabia lı olacam
teşekkürler

smuhabbets
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: salih kılıncarslan
Nereden: Ankara
Arabanız: henuz bir fabiam yok

İleti SARACOGLU » 27 Oca 2012, 00:59

Merhaba hocam
benim aracım fabia elegance 101 beygir.
ilandakı araca baktım sana yardımcı olmak ıcın yazıyorum.ilandakı arac 101 beygır degıl 75 beygırdır.
101 liklerin kadran 240 dır.arac alırken dıkkatlı ol bu tarz seyler hep olur.
allah gonlune gore versın.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti SARACOGLU » 27 Oca 2012, 01:04

temız bir 101 lik bulursan tadından yenmez. bu aracların yakıtı emsallerınden bıraz daha azdır.
en dolusu elegancedir.mesela ılanlarda bos araclarada elegance yazarlar.
benım aracım elegance ve elegancelerde 4 cam otomatıktır. sadece elegancede var bu ozellik.
bırde elegancelerde secmelı donanım var.ısıtmalı ön koltuklar-hız sabitleyici falan bunlar seçmelidir.
bende ön koltuklar ısıtmalı mesela baskasındada artı olara hız sabıtleyıcı var.
yanı senın anlayacagın eleganceyı anlamak ıcın arka camlara bakman yeterli.
101 lik temiz bulursan 1.4 olmasına karsı corsa polo punto vs 1.4 lerle yolda oynarsın hatta 1.6 çogu aracları bıle gecersın.bakımlı ve temız bulursan kaçırma bence suan 1.4 bos cliolara bıle 15 lira ıstıyorlar.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti smuhabbets » 27 Oca 2012, 01:19

peki aracın 75 bg oldugunu duşunelim sizce fiyatına gore uygun bir aracmıdır .
yoksa aynı paraya alt model elegance mi dersiniz
smuhabbets
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: salih kılıncarslan
Nereden: Ankara
Arabanız: henuz bir fabiam yok

İleti hkn » 27 Oca 2012, 09:30

Merhaba Salih bey;

Bende de 2006 ambiente sedan var. Aracım 75 beygir ve sanırım bu araçta 75 beygir. 4 hava yastığı, abs, cd çalar, alaşımlı jantlar var üzerinde. Motor olarak beni hiç üzmedi. 2 yılı geçkindir bende araç. Özellikle max. torku 3500 lü devirlerde verdiği için özellikle uzun yolda dere tepe rampa demedi gitti. ben hız sabitleyici ve arkalara 2 tane kolon hoparlör taktırdım. kullanım olarak çok hoş bir araç. koltukları, uzun yol kullanımı kesinlikle yormaz. yakıt olarak ta çevremdeki pek çok kişi gıpta ile bakar. oranlarım epey düşüktür. en son uzun yolda simit tank lpg ile 495 km yol yaptım. bu aracı iyi kontrol ettirmek lazım. özellikle ön kabut ve ön tamponu. sonrasında biraz daha pazarlıkla alınabilir. 1500 liraya lpg taktırsanız yaklaşık 20000 tl ye gelir.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti SARACOGLU » 27 Oca 2012, 12:34

şahsen benım kararım temız kullanılmıs ve kmsi oynanmamıs ve çok aşırı yüksek değilse elegance olur.
elegance bı kaç yaş daha yaşlı oldugu için bu fiyatın altına alınıyor
bence sizin paylaştığınız aracın fıyatı yuksek.
101 lik alırsanız kullanmaya basladıktan sonra cok iyi bir tercih ettiğinizi anlayacaksınız.
bugun işe gelirken yollar karlıydı asr nin yılda bi kaç kez faydası olurdu ama bugun beni iki tane rampadan cıkardı.
rampada kalanlar ne oldu bılmıyorum :) buda elegancenın extra hizmeti asr fonksiyonu.
fabialar motoru kalıtelı arabalar temız ve asırı km yapmayanı bulursan al
bır hos durum daha var skoda deyince burun kıvıran skodanın ne oldugunu bilmeyen 1.4 polo corsa kullanıcıları varya işte onları otoyolda arkasından sellektör yapıp yol isteyince senınle kapısmaya kalkıyorlar güçleri 160 e kadar yetiyor sonra arkada duman oluyorlar ya o anki surat ifadeleride çok komık ha bunuda aracın 101 likse yaparsın:) ben boyle yazdım ama hızı sevmem yanlıs anlama ama bı kaç kez boyle durumlar basıma gelmişti.
oda bı arac sollarken arka tampona kadar giren hırcın polocular corsacılar cliocuların arkamdan sellektör yapması ve yanımdan gecerken yüzüme alaycı bakması yuzunden:))
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir