FABİA TDİ YAKIT TÜKETİMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA TDİ YAKIT TÜKETİMİ

İleti lazianke » 25 Ağu 2007, 12:29

yakın zamanda bir akrabanın 206 hdi sini süren kuzenim benimkiyle onun sürüşü arasında "atla eşek kadar fark var" diye latife yaptı. aynı yargıyı 2007 polo goali olan abim de defalarca dile getirmişti.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti onderbh » 28 Ağu 2007, 23:30

yani hangisi en iyisi şimdi? veya sıralarsak...
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 29 Ağu 2007, 00:47

[quote="onderbh"]yani hangisi en iyisi şimdi? veya sıralarsak...[/QUOTE]

valla hocam da sölemiş (AV-2006) rampa keyfi diye. bas devirlensin vallaha aynen teyit ediyorum. 206 HDI da bunu pek bulacağınızı sanmam.

Ama HDI biraz daha az yakar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 29 Ağu 2007, 02:28

valla bende bilmiyorum,şimdi ben 2. araba olarak düşünüyorum,octiyi hanım kullanır dizeli ben çok yol yapıyorum...
mümkün olan en ucuz , en az yakan  ve en az sorunlu bir araç bulmalıyım.

15-16 bin ytl yi geçmeyi düşünmüyorum,bu fiyatada zaten TDİ yok dolayısıyla ya 206 HDİ yada palio multijet alıcam bilemiyorum kafam çok karışık....

fikirlerinizi bekliyorum....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engin_pasha » 29 Ağu 2007, 12:20

16-17BİN YTL'YE 2.el temiz bir TDI fabia bulabilirsin...
Hatta senin için birtane baktım araba.com'dan
Temiz bir fabia'ya benziyor rengide güzel fiyatıda....
http://www.araba.com/647799.html
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 29 Ağu 2007, 13:00

206 HDI 69 HP, 150NM, boş ağırlık 990 kg
Fabia TDI 80HP, 195NM, boş ağırlık 1276 kg.

Tüketim farkının cevabı yukarıda. 70 HP Fabia 80 HP Fabia'dan daha az tüketir.

TDI'lerin dezavantajı, nispeten daha gürültülü ve titreşimli, avantajı dayanıklı ve performanslı.

Fiat'ın multijetleri de tüketim yönünden çok başarılı. Üstelik çok daha sessiz ve titreşimsiz.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 29 Ağu 2007, 16:00

bir TDI kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim. ama güzel kullanılmış olanını bulun.

zira dizel hassastır. iyi bakılmamışsa dert açabilir, TDI motoru pahalıdır.

hem 80 bg daha az yakıyo diye bişeyler de duymuştum forumda.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 29 Ağu 2007, 21:09

bence multijetten performans hiç beklemeyin. amacınız ekonomi ise başka ama fabia tdi ile de ciddi bir fark olacağını sanmam çünkü çok yol yapmayacaksınız.

ayrıca 70 bg lik 307 si olan bir arkadaşım var. benim arabaya binince kendininkinden illet oluyor. geçen gene sordu yahu hocam kaç bg bu? seninkinden 5 bg fazla diyorum. onun için sesi fazla çıkıyor motorunun.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti guvenxoca » 30 Ağu 2007, 01:07

[quote="lazianke"]bence multijetten performans hiç beklemeyin. amacınız ekonomi ise başka ama fabia tdi ile de ciddi bir fark olacağını sanmam çünkü çok yol yapmayacaksınız.
 .
[/QUOTE]

valla hocam bana az yaksın bide problem çıkarmasın yeter,açıkçası multijet daha iyi gibi geliyor,octavia ve passat ta yaşadığımız sıkıntılardan sonra gerçekten wv grubu araçlarla ilgili soru işaretleri arttı,sonuçta kronik sorun diye diye arabanın herbir tarafı değişti yani canımı çok sıktı,sonuçta lüks bir araba istemiyorum her anlamda ekonomik bir araba istiyorum,şimdi palio nun parçasıyla fabia nın parçası birdeğil,servisi yok ustası yok yok allah yok o yüzden fabiayı veya benzer problemlerden dolayı 206 yı pek tercih etmiyeceğim gibi...

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 30 Ağu 2007, 01:48

[quote="guvenxoca"][quote="lazianke"]bence multijetten performans hiç beklemeyin. amacınız ekonomi ise başka ama fabia tdi ile de ciddi bir fark olacağını sanmam çünkü çok yol yapmayacaksınız.
 .
[/QUOTE]

valla hocam bana az yaksın bide problem çıkarmasın yeter,açıkçası multijet daha iyi gibi geliyor,octavia ve passat ta yaşadığımız sıkıntılardan sonra gerçekten wv grubu araçlarla ilgili soru işaretleri arttı,sonuçta kronik sorun diye diye arabanın herbir tarafı değişti yani canımı çok sıktı,sonuçta lüks bir araba istemiyorum her anlamda ekonomik bir araba istiyorum,şimdi palio nun parçasıyla fabia nın parçası birdeğil,servisi yok ustası yok yok allah yok o yüzden fabiayı veya benzer problemlerden dolayı 206 yı pek tercih etmiyeceğim gibi...

[/QUOTE]
bu nasıl bir şey anlamıyorum.şikayetçi olan bezmiş, memnun olan laf ettirmiyor. yani aynı fabrikadan çıkan bir arabada kronik problemler olabiliyorken diğerinde hiç bir sorun olmuyor. bu da bir nasip meselesi olsa gerek.

hakkınızda hayırlısı olsun.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir