Yağ Katkısı yeniden

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağ Katkısı yeniden

İleti hakan48 » 01 Şub 2012, 21:39

scania_seat_skoda yazdı:ewet katılıyorum.acaba termostadın motor yağını eksiltmesine sebep olduğunu türkiyede kaç usta biliyor.

Soğuk Motor Aşınır Üstad Onuda Bilirler Artık, :) Ama Bilmeyende Vardır. Elbet.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti DEEPMURAT » 02 Şub 2012, 12:48

hakan48 yazdı:Bu ürünü Turbolu Araçlarda Kullanmanızı Tavsiye Etmiyorum. Turbosuz ve Motoru Eski Araclarda Kullanılabilir.

Merhaba, turbolu araçlarda kullanılmasını neden tavsiye etmiyorsunuz, açıklamadınız?
Bu ürüne özel mi yoksa hiçbir yağ katkısını mı kullanmamalı?

Kullanıp memnuniyetini belirten kişiler yalan söylüyor olabilirler mi? yada gerçek kişi değiller midir?Ne dersiniz?

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti mcicek79 » 03 Şub 2012, 17:17

ben bugün aldım bu ürünü ve sizlere gözlemlerimi ,değişiklikleri anlatırım.
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti DEEPMURAT » 04 Şub 2012, 11:43

mcicek79 yazdı:ben bugün aldım bu ürünü ve sizlere gözlemlerimi ,değişiklikleri anlatırım.
Merakla bekliyorum, bu arada ürünü nereden aldın, tavsiye üzerine mi? bu başlıkta gördüğün için mi?

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 04 Şub 2012, 14:00

Ben Motorsilk öneririm. İnceleyin kararı siz verin. Ben kullandım ve memnunum hatta forumdan Ozantavşan da kullandı ve o da memnun. bi inceleyin yorumlara bakın. Dizellerde de kullanılıyor ama turbo ifadesi yok bunu araştırmak lazım. http://www.hepsiburada.com/Liste/motor-silk-150000-km-bor-yag-katkisi-yuzyilin-bulusu-250-ml-/productDetails.aspx?productId=otm092020&categoryId=26005
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti pascha34 » 06 Şub 2012, 13:33

selam arkadaşlar nasılsınız , katkı grublarında insanların katkılara bakış açısının yanlış olduğunu düşünüyorum ,neden ; çünkü katkıları aracınızdaki duruma göre kullanırsanız kesinlikle fayda görürsünüz ama her derde deva bu katkı herşeyi yapar türünden katkılara da asla prim vermem ; ben yurt dışında yaşamış arabalara meraklı biriyim ,fakat piyasada gücü elinde bulunduran firmalar ürünümüzde tüm katkılar vardır , der katkı kullanmayın , katkı üreten firmalarda ürünlerini sizin kullanmadığınız veya fiyatı çok yüksek katkıların oranlara bakarak mevcut katkıları üretirler ben bu yüzden alman malı LİQUİ MOLY markasının katkılarını müthiş beğenir ve %80 etkili olduğunu söylerim tecrübelerim ve kullanmışlığım olarak ,bulabilersiniz ne ala bende arıyorum bulursa size de sunarım bilgileri
pascha34
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erolbahsi
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti hakan48 » 06 Şub 2012, 14:59

pascha34 yazdı:selam arkadaşlar nasılsınız , katkı grublarında insanların katkılara bakış açısının yanlış olduğunu düşünüyorum ,neden ; çünkü katkıları aracınızdaki duruma göre kullanırsanız kesinlikle fayda görürsünüz ama her derde deva bu katkı herşeyi yapar türünden katkılara da asla prim vermem ; ben yurt dışında yaşamış arabalara meraklı biriyim ,fakat piyasada gücü elinde bulunduran firmalar ürünümüzde tüm katkılar vardır , der katkı kullanmayın , katkı üreten firmalarda ürünlerini sizin kullanmadığınız veya fiyatı çok yüksek katkıların oranlara bakarak mevcut katkıları üretirler ben bu yüzden alman malı LİQUİ MOLY markasının katkılarını müthiş beğenir ve %80 etkili olduğunu söylerim tecrübelerim ve kullanmışlığım olarak ,bulabilersiniz ne ala bende arıyorum bulursa size de sunarım bilgileri

Erol Bey Siz Bu Katkıları Boşuna Aramayın Bence Cebinize Zarar 17 Yıldır Sektörün İçerisindeyim, Ama Motor Yağ Katkılarının Tam Olarak Motor Sesini Geçici Süre Azaltmaktan Başka Faydasını Görmedim.Motorsilk Bor Katkıyı Tavsiye Ederim, Onun Haricinde Diğer Katkılardan Pek Fayda Göreni Duymadım Bir Kaç Marka Daha Vardır. Belki Ama O Kadar Marka Varki Çogu Sadece Pazarlama Politikasıyla İnsanları Kandırmaktan Başka İşe Yaramıyor.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti ayhani » 07 Şub 2012, 01:21

pascha34 yazdı: LİQUİ MOLY markasının katkılarını müthiş beğenir ve %80 etkili olduğunu söylerim tecrübelerim ve kullanmışlığım olarak ,bulabilersiniz ne ala bende arıyorum bulursa size de sunarım bilgileri

Bu LİQUİ midir nedir, aspirin gibi birşey heralde yağı iyi katkısı iyi her derde deva.

Bence yağ katkıları fasa fiso neden derseniz. Eğer faydası olsa neden otomobil üreticileri yağa hiçbir katkı koymayın derki sonuçta motora yararı varsa kendileride katardı.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mcicek79 » 12 Şub 2012, 12:30

Merhabalar,sonunda söz verdiğim yorumumu yazıyorum. Bu katkı maddesi jel gibi,akışkan olmayan, koyu kıvamlı ve şeffaf bir ilaç. motora katarken biraz korktum ama kattım yinede. açıkçası bir farklılık hissetmedim. benim araca her 10 binde bor koyuyordu ustam, belki ondan dolayı bir fark olmamıştır. Hepsiburada dan aldım ürünü.
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti scania_seat_skoda » 12 Şub 2012, 12:53

bu katkı maddesini kullanmadan önce ustanıza danışsaydınız,tahminimce ustanız bu katkıyı kullanmanızı tavsiye etmeyecekti.kalın viskoziteye sahip katkıları yıllardır kullanmıştık zamanında,ve hiç bir faydasını görmedik desem yeridir.
bor motor yağ katkıları bambaşka bi katkı maddesi,belliki ustanızda bor katkısını kullanmanızı tavsiye ediyor.iyisimi bor katkısından vazgeçmeyin.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti mcicek79 » 14 Şub 2012, 23:24

Evet sonunda tekrar yorum yazıyorum. Katkı etki ediyor,aracımın ilk çalışrken çıkan yoğun sesi baya azaldı. İlk çalışmada sanki motor ısınmış gibi sessiz çalışıyor. Bence etkili birşey. Başka kullanan varsa yorum yazabilir mi acaba.
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti DEEPMURAT » 15 Şub 2012, 11:14

mcicek79 yazdı:Evet sonunda tekrar yorum yazıyorum. Katkı etki ediyor,aracımın ilk çalışrken çıkan yoğun sesi baya azaldı. İlk çalışmada sanki motor ısınmış gibi sessiz çalışıyor. Bence etkili birşey. Başka kullanan varsa yorum yazabilir mi acaba.

benim içinde en önemli faydası ses olacak, yağ değişiminde mi kullandınız ben yağ değişimini bekleyeyim diyorum, ayrıca sitesinde kullanımı ile ilgili şu uyarılar var, siz dikkat ettiniz mi?

1-yağ değişiminde kullanmanız tavsiye edilir
2-motor çalışırken motor yağının içine yavaş yavaş katın
3-motor yağ teknolojisine uygun yağ seçin

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

İleti yabani » 03 Mar 2012, 01:20

Sürtünme azaltıcı olarak karbon nanotop'lar ilk olarak nasa tarafından bulıundu ve kullanıldı, açıkçası yeni bir icat değil, fakat halkın kullanımına sunulacak kadar ucuzlaması uzun yıllar aldı ve buda kalite kalite oldu, hala da en iyi halini kullanmıyoruz fakat sürtünme azaltıcı katkılar mevcut ve gerçek ise'ler (her sürtünme azaltıcı katkı karbon nanotoplar kullanmıyor) ciddi anlamda işe yarıyorlar. Bor katkıları da işe yarayan katkılardandır fakat bor katkısı ile sürtünme azaltıcı katkı farklı kulvarlardadır. Bahsedilen ürün gerçektende işe yaramaktadır fakat her katkıda olduğu igib mucize beklemeyin derim. aracınızı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız her 20-30 Bin km'de bir kullanmanız yararınıza olur. bir şişenin de 2 kullanımlık olması lazım. 60 TL olsa, 30bin'de bir ekleseniz 60bin km'de 60 TL bence verilmeyecek para değil, etkisi ise motor ömrünü en az %30 uzatmak, cüzi miktarda da olsa yakıt tasarrufu ve motor sesinde azalma olacaktır.
Madem böyle birşey var yağ firmaları salakmı da kullanmıyor diyecek arkadaşlar da vardır. yağ firmalarının iq derecesini bilemem ama aynı yağ firmaları yağlarının içinde cüzi miktarda da olsa bor'da kullanmıyorlar ;)Ayrıca; motor yağ katkıları herzaman motor çalışırken konulur diye yazar fakat öyle olmaz çünkü motor çalışırken yağ kapağının açılması aracınızda motor ışığını yakabilir, düzensiz çalışmaya sebep olup stop etmesine de sebep olabilir. bir yağ katkısı konulacaksa öncelikle motor ısıtılır ve yağ'ın ısınıp akışkan hale gelmesi sağlanır. motor durdurulur, katkı eklenir, yağ kapağı kapatılıp motor tekrar çalıştırılır, bor katkıları için 10 dakika rölantide durulup (yani motor zorlanmadan) sonrasında 5-10 km dur-kalk'lı normal seyir yapılması yeterlidir. bor katkısının tüm şişesinin kullanılması gereksizdir, katkının miktarı bitik motorlara göre ayarlanmıştır, bitmemiş motorda fazlalık miktar yağ filtresini tıkamaktan başka işe yaramaz sürtünme azaltıcı katkılarda ise katkı sıcak motora eklendikten sonra 5 dakika rölantide çalışması yeterlidir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir