LPG den Kaynaklanan Problem

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG den Kaynaklanan Problem

İleti skaya » 03 Şub 2012, 13:53

Arkadaşlar benim Skoda Fabia 2004 101 aracım var. Arabama LPG takdırdım 3 yıl kadar oldu. Bugüne kadar hiç bir problem ile karşılaşmadım. Ama son bir aydır aracı çalıştırıyorum benzinde çalışıyor ama lpg geçince belli bir süre sonra arıza lambasını yakıyor bir süre sonra arıza lambası yanıp sönmeye başlıyor ve araç lepg iptal ediyor. Araba yürümüyor. İstop ediyorum bir süre sonra çalıştırıyorum benzine alıp tabi. arabada hiç bir problem olmuyor. 100 km kadar yaptıktan sonra araç otomatik olarak arıza lambasını siliyor. Bir aydır yaklaşık olarak 6 adet bobin değiştirdik. Lpg probleminden dolayı lpg enjektörleri değişti, bujiler değişti, söylediğim gibi bobinler değişti ama yine aynı sorun ile karşılaşıyorum. Cumartesi günü sabah tekrar gideceğim ve aracın tüm lep tesisatı ve lpg beyni kontrol edilecek.

Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var ise lütfen paylaşalım.
Teşekkür ederim şimdiden

skaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetx » 16 May 2013, 10:56

aynı sorun bende de var nasıl bir çözüm buldunuz paylaşırsanız çok mutlu olurum kafayı yemek üzereyim.
mehmetx
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir