fabia 60.000 bakımında ekstra önerileriniz nedir?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 60.000 bakımında ekstra önerileriniz nedir?

İleti cetrefilli » 09 Şub 2012, 13:38

Selam Arkadaşlar.
2004 model 1.4 special 101 bg'lik benzinli fabiam var araç 60.000 km yi doldurmak üzere... 2-3 hafta içinde inşallah yıllık bakımını yaptıracağım klasik yıllık bakım (polen-hava-yağ ve motor yağı değişimi) dışında benim düşündüğüm ekstralar; bujileri değiştirmek, yakıt filtresini değiştirmek ve arka fren balatalarını değiştirmek (önler halen iyi)... triger kayışını 2 sene kadar önce değiştirmiştim 2 yıl sonra makarlarla birlikte set halinde dğiştirmeyi düşünüyorum... bunların dışında sizlerin tecrübelerinizden dolayı önereceğiniz herhangi bir değişiklik yada kontrol var mıdır mesela şanzuman yağını, direksiyon hidroliğini, antifriz sıvısını yenilemek gerekir mi, yağlanması yada değişmesi gereken başka parçalar (kilometreden yada aracın yaşından dolayı veya bugüne kadarki edinilmiş tecrübeler nedeniyle) var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 09 Şub 2012, 15:14

direksiyon ve fren fren hidrolik yağını değiştirmenizi öneririm...bazıları gerek yok desede bahsettiğim yağların kullanım ömrü en fazla 5-6 yıldır...şanzuman yağını ise bence baskı balata değiştirirken yenileyin...antifrizi değiştirmekte kanımca çok gerekli değil... :)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti cetrefilli » 10 Şub 2012, 11:23

teşekkür ederim hocam... bazıları dediğiniz gibi özelliklede direksiyon hidroliği için ısrarla gerek yok değiştirmeye diyorlar... neticede basınca maruz kalmadığı bu nedenle değişiminin gereksiz olduğundan bahsediyorlar... ama bizim araçlarda direksiyonların zamanla problem çıkarabildiğide düşünülürse sanki değiştirmek faydalı olabilir diye düşünüyorum... saygılarımla
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 10 Şub 2012, 13:17

gerekmıyo denılen herseyı değiştirmek gerekıyo :)sonucta can tasıyo bu makına.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

Fabia

Kimler çevrimiçi