GARANTİSİ OLAN FABİA YA SERVİS DIŞI LPG TAKTIRSAM MI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GARANTİSİ OLAN FABİA YA SERVİS DIŞI LPG TAKTIRSAM MI?

İleti tcfantom » 26 Şub 2012, 15:33

arkadaşlar skoda fabiam a lpg taktırmk istiyorum..1.2 ambiante modeli..Önerilerinize ve tecrübelerinize göre hareket etcem..sizce 1 yıl daha garntisi olan skodama lpg taktırıp garantiyi bozmam gerçekten sıkıntı olur mu..yani garanti ne kadar önemli..
önerilerinizi en kısa zamanda bekliyorum..Saygılarımla..

tcfantom
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: FATİH
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA

İleti murat11h1 » 26 Şub 2012, 17:24

Yıllık 20binin üzerinde km yapıyorsan hiç durma derim. Benzin 5 liraya dayandı.Kimse parasını sokakta bulmuyor. Ama inan yorum yazacakların yarısından fazlası aman garanti gitmesin diyecek tabi son karar senin
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti Kindred Brujah » 26 Şub 2012, 18:07

1.2 fabia zaten piyadaki neredeyse bütün araçlardan az yakan bir araç, düzgün kullanıldığında lpg ile yakılan değeri benzinde görmek bile mümkün, şehir içi 5,8 şehirlerarası 70-80 km hızla 4.0 litrenin kolayca görülebildiği bir araç buda şehir içinde 5,8*4,5 = 26,1 kuruş, şehirlerarası 18 kuruş yakmak demek, forumda araştırın zaten LPG'de de bu değerler yakılıyor daha azı çok nadir, 2-3 kuruş için lpg taktırmaya değer mi? aracınızın motoru 1.2 o performans kaybına, kaybolan bagaj hacmine değer mi? 1,6 araçlar için lpg mantıklı ama küçük ve yeni teknoloji motorlar için anlamsız. Bana sorarsanız fikrim böyle, zaten lpg kışın benzinle aynı yakıyor, lpgcilerin hepsi bundan şikayetçi yazın 15 kuruş yakıyoruz diyip seviniyorlar kış bir geliyor lpg'de 30 kuruş yakıyorum diyor, ben 12 yaşındaki feliciamla benzinde 31 kuruş yakıyorum zaten.
Ha birde siz bu dediğim 26 ve 18 kuruş değerlerini yakalayamıyorsanız, zaten sakin kullanmıyorsunuz demektir, lpg taktırıncada tasarruf edemeyeceksiniz aynı şekilde sürmek için gaza 2 katı basacaksınız en fazla karınız kilometrede 3 kuruş olacak bence bunlarıda hesaba katın. LPG'yi kaç yılda amorti ediyorsunuz kilometrede 3 kuruş kar ederek, tabi buna her yıl lpg için yapılan bakımlarıda hesaba katın, yeniden girilen muayene vs.. hepsini toplayın bakın lpg size önümüzdeki 2 yıl süper sorunsuz kullandığınız takdirde muayene ve rutin bakımlarda ne kadara patlayacak, siz o süre zarfında kilometrede 3 kuruştan ne kadar kar edeceksiniz. Sonra değip değmeyeceğine karar verin derim. LPG ucuz, tabiki litresi 4.5 liradan benzin almakla 2,3 liradan lpg almanın psikolojisi farklı, 160 liraya depoyu doldurmakla, 80-90 liraya fullemek farklı. Ama bunlar psikolojik etkiler, önemli olan parasal ve diğer fiziksel etmenler burada. Bir kağıt alın artılarını eksilerini, kaç yılda ne kadar tasarruf edildiğini vs.. yazın karar verin. Mesela bagaj hacmini, çekişini eksi hanesine yazın lpgde, benzindede litresi 4,5 lira yazın :)

tcfantom yazdı:arkadaşlar skoda fabiam a lpg taktırmk istiyorum..1.2 ambiante modeli..Önerilerinize ve tecrübelerinize göre hareket etcem..sizce 1 yıl daha garntisi olan skodama lpg taktırıp garantiyi bozmam gerçekten sıkıntı olur mu..yani garanti ne kadar önemli..
önerilerinizi en kısa zamanda bekliyorum..Saygılarımla..
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti tcfantom » 26 Şub 2012, 21:46

yorumları değerlendiriyorum..başka fikri olan var mı.. Kindred Brujah güzel değerlendirmiş ama Ben Ankaradayım..yani trafik derdi malum..dur kalklar çok fazla şehir içinde 100km de 8 LT yakar gibi.. 1.2 fabia kullnan arkadaşlar yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi değerlendirmek için bekliyorum..
Ayrıca garanti konusunda düşenceleriniz nedir..motor garantisinde sorun yaşanırmı..yani garanti gerçekten çok önemli mi
tcfantom
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 26 Şub 2012, 23:20

Eğer aracınızla daha 40-50 bin km birlikte olmaya niyetiniz var ise taktırın taktırmadığınız her gün paranız israf oluyor.

Montaj sonrası garanti dışı kalacak olan motor ve elektrik aksamını kendisi sigortalayan LPG kit üreticileri var tercihiniz bu firmalardan yana olursa aklınıza takılan birşey pek kalmaz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti 0911kazanova » 26 Şub 2012, 23:24

benim aracım 2011 model ve 1.5 yıldır kullanıyorum aracı sıfır aldığımda bayi garantili olarak lpg li aldım şimdiye kadar hiç sorum yaşamadım lpg veya benzin ikisi arasında çekişte hiçbi fark yok bunu test ettim %80 şehir dışı %20 şehir içi 1 litre lpg ile 14 km yol yaptığını gördüm %100 şeğir içi 11-12 km gidiyor yani diğer araçlardaki gibi 1 ltre lpg = 10 km derlerya benim araçta onu hiç görmedim lpg kitinin markasını tam olarak bilmiyorum ama italyan olduğunu biliyorum 3 silindir olduğu için kit dışarıdan geliyor ben ruhsata işletmedim ilk 3 yıl muanesi ölmesin diye tavsiyem sende taktır istersen bayiye sor anlaşmalı yerleri varmı diye
22/10/2010 tarihinde 900 tl 10 taksit sanırsam lovato markası
0911kazanova
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin
Nereden: Adana
Arabanız: 2013 skoda fabia 1.6 tdi elegance

İleti eminx99 » 27 Şub 2012, 13:36

bence taktır ben 5 sene sonra taktırdım.taktırmadığım günlere acıyorum.garantiyi kafana takma
fabia 101 elegance
Kullanıcı avatarı
eminx99
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: emin meriç
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 101 elegance

İleti tcfantom » 27 Şub 2012, 16:34

arabam 1,2 ambiante 2011 model 2500 kmde..taktırmayı düsündüğüm sistem lavoto..1100tl fiyat söylüyorlar..lavato veya brc arasnda kaldım ama çok farketmez heralde..

O zaman genel olarak tavsiyelerinize baktığımda LPG yi öneriyorsunuz..
tcfantom
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tcfantom » 28 Şub 2012, 16:43

arkadaslar öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum....gncl..
tcfantom
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir