SKODA FABİA MI ACCENT ERA MI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA FABİA MI ACCENT ERA MI?

İleti bahane » 28 Şub 2012, 08:37

Merhabalar kayın biraderim kendine araba bakıyor bütçesi 15.000-20.000-tl arasında onun düşüncesi accent era dan yane dün birlikte arabaya bakmaya gittik sanayiye götürdük arabada 1-2 parça boyadan başka sorun çıkmadı. usta abi senin 1,2 nin çekişi ile bunun çekişi arasında pek fark yok seninde biraz daha seri dedi hatta. ben ilk defa accent era ya bindim ama hiç memnun kalmadım kendi araban skoda fabia 1,2 classic sedan onun içinde güvende hissettiğim kadar kendimi güvende hissedemedim era'da. içeri ses alması falan fabia ya göre daha fazla. kayınbiradere dedim vermişken içine binince kendini güvende hissedeceğin bir araba alalım avrupa araba her daim iyidir diyorum skoda fabia alması konusunda ısrarcıyım. dün akşamda bir tanede

skoda fabia 1,2 classic sedan bulduk temiz 2007 model 67.000 km benzinli lpg YOK 18.500-tl diyor pazarlık payı var. (benim tercihim bu)

kayın biraderin baktığı 2007 model 1,4 accent era 76.000 km benzizli lpg YOK 20.500-tl diyor son fiyat.

siz saygı değer ve yorumlarınıza güvendiğim skodacı dostların düşünceleri nedir yorumlarınızı tecrübelerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

herkese bu zorlu kış aylarında kazasız hayırlı sürüşler dilerim. allaha emanet olun.

bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti erginbkr » 28 Şub 2012, 09:13

bahsettiğiniz eranın fiyatı yüksek geldi bana...fabia almanızı bende öneririm...ama 1.2 yerine 1.4 101 lik bulursanız daha iyi olur...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti bahane » 28 Şub 2012, 10:23

ben 2007 de sıfır olarak aldım 1,2 classic sedan aracımı daha sonra lpg taktırdım şuan 105.000 km de nazar değmesin ilk göz ağrıma allaha şükür hiç sorunsuz biniyorum 4 kişi binip çok yolculuk ettim şehir içi - şehir dışı hiç sıkıntı problem yok maaşallahhhh.hatta 6 kişi bagaj tam dolu bindik 50 km git 50 km gel yaptık allaha şükür arabam gitmiyor dedirtmedi bana.
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti mustklc » 28 Şub 2012, 10:48

era kullandım bir süre
- fabianın sürüşü daha keyifli ancak era fabiadan daha geniş.
- yol tutuş konusunda fabia daha iyi gibi geldi. era altına çok rüzgar alıyor.
- fabia benzinlisini bilemem ama era benzinli az yakıyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti abdullah » 28 Şub 2012, 12:01

ben 5 yıldır fabia kullanıyorum çok memnunum geçen yıl kardeşimde 2009 era vardı kullanıp fabia ile kıyasladım ,,,,, fabia alman arabası karasör yapısı çok saglam döşeme kalitesi hele iç plastik aksamın kalitesi eraya göre çok mükemmel motor performansı aynı biri 101 digeri 97 beygir zaten ... eranın vites geçişleri fabiaya göre biraz sert debriyajıda fabiaya göre sert geldi bana fabianın içinde kendinizi daha güvende hissediyorsunuz ayrıca fabia daha konforlu ama şöyle düşünürsek siz sedan bir araç almak istiyorsunuz era yada fabia her ikiside sedan aynı mudel aynı donanım varsayalım satmak istediginizde arayı daha çabuk satarsınız çünkü erayı sedan fabiadan daha fazla tutuyorlar
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir