Yakıt Tasarruf Ürünleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yakıt Tasarruf Ürünleri

İleti prehistorian » 04 Mar 2012, 12:58

Üstadlar,

Dün televizyonda bir ürün gördüm. Çok birşey anlamadım ama benzinli araçlar için %25 yakıt tasarrufunu garanti ediyoruz eğer memnun kalmaz iseniz ürünün koşulsuz iade alıyoruz diyor. 95TL'ye bir ürün. 5 dakika lık fırsat zamanı var anca ozaman ararsanız bu fiyat filan gibi bişiyler diyordu ama o 5 dakiklar bitmez.

Mutlak bu ürünleri test edenler vardır. Her ürün de olduğu gibi markaların bu ürünlerde farklılıkları vardır diye düşünüyorum. Yani iyi ürün kötü ürün olarak söylüyorum. Tecrübe eden arkadaşlar ne diyor bu konuda? tavisye eden varsa da hangisini alalım.?

Kullanıcı avatarı
prehistorian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2008 1.2 YeniKasa

İleti yabani » 04 Mar 2012, 13:18

%25 tasarruf ancak lpg taktırdığınızda olur.

Bir aracın yakıttan tasarruf edebilmesi için;
- Motor çokta yeni değilse Motor-Silk uygulanması, (motor yeni ise kesinlikle kullanmayın)
- Dynamic kote veya muadil kalitede sürtünme azaltıcı yağ katkısı,
- K&N veya benzeri pamuk bazlı hava filtresi (şart değil, bunun yerine hava filtresini 5000'de bir değiştirebilirsiniz)
- Yeni nesil, yuvarlanma direnci düşük eko tip lastik kullanımı gereklidir.

Yada aracınızı hibrit'e çevirtirsiniz (kalkışları elektrik motoru ile yapar ki bu sistem bile ancak %30 tasarruf vaad edebiliyor, yani 95 liralık bir ürünle ancak 95 lira zarar edebilirsiniz, yukarıda yazdıklarımın tamamını yapmak bile külfetlidir)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti prehistorian » 04 Mar 2012, 15:08

hocam peki bu adamlar 95tl lik cihaza bu kadar güveniyorlar geri ödeme garantisi veriyorlar. alıp denemenin ne tür bir dez avantajı olur. motora giden bir yere mıknatıslı bir cihaz gibi bişiy onu takıyorsun. son istemez isen çıkartıyorsun. herhangi bir modifikasyon yada işcilik gerekmiyor. kendin alıp kendin takıp kendin söküyorsun? bu dengeleyici gibi bisiy herhalde..
Kullanıcı avatarı
prehistorian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan
Arabanız: fabia 2008 1.2 YeniKasa

İleti bozdagbulent » 04 Mar 2012, 15:17

hocam ben bunlara gram inanmıyorum.. otomobil üreticileri %1 tasarruf yapmak için bi tarafını yırtarken bunlar ufacık alet üretip 90-100 liraya satıyorlar ve %25 tasarruf diyorlar sizce ne kadar inandırıcı?
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti yabani » 04 Mar 2012, 15:26

İade edebiliyorsanız alıp denemekte bir sakınca yok, tam tersi deneyeceksiniz ki içinizde ukde kalmasın.

bir mıknatısın zerre manyetik olmayan benzin, lpg yada motorin üzerinde herhangi bir etkisi olamaz. Daha pahalı bir varyasyon olan ekoyak diye bir üründe mevcut, 200 TL'ye satıyorlar, onlarda %25 tasarruf vaad ediyorlar öte yandan ODTÜ'den işe yararlılığına dair belge almışlar ki benim aklım bu noktada karışmaya başlıyor. demekki odtü'nünde deterjan testi yapan diğer üniversitelerden farkı kalmamış (parayı verenin istediği sonuç çıkması olayı) tabi odtü testi yanılmıyorsam %10 diyor. %25'i geçtim, %10 tasarruf yaptırabileceğine inansam 500 TL fiyatı olsa veririm.

Zamanında bizde neomidyum mıknatıslarla denedik, tasarruf filan olmadı. dedikki bu mıknatısların gücü yetmedi (ki absürt güçlülerdir ve sadece kullandığımız mıknatsıların bedeli satılan cihazdan daha fazla tutuyordu, yani onların bu fiyata daha yüksek güçlüsünü vermeleri imkansız) herneyse, bu sefer elektro mıknatıs ile daha yüksek tesla'da denedik yine birşey değişmedi (daha çok yaktı, elektro mıknatısın elektrik harcaması doğrultusunda)

Benim inanasım gelmiyor, ama derlerki biz doğrusal manyetik alan uygulamıyoruz, hede-hödö prensibinden hareketle şöyle yapıyoruz, bunun etkisi şöyle oluyor vs. o zaman alırım, fakat sitelerinde yazanlar benim için kabul edilebilir şeyler değil.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti erginbkr » 04 Mar 2012, 20:40

yalannnn söylüyorlarrrr..... :x
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti bora-feat » 09 Mar 2012, 01:31

Arkadaşlar yeni bi iş üzerinde yoğunlaşıyorum bu tasaruf olayına noktayı koyucam bu mıknatıs tarzı şeyler aslında mantıklı ama tasaruf yönünden değil yakıtı iyi ayrıştırıyo eski araçlara takılabilir çünki arac ilk marşa çok rahat çalışıyo bu aleti tip aletleri takınca mıtnatıs yakıtı tuz gibi ayırıyo rahat çalışma olanağı veriyo ama tasaruf olmaz yalandır çok farklı bi sistem üzerinde çalışıyorum eğerki olursa araclar %40 lara varan tasarufu yakalıcak benzinli araçlar
bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: oktavia

İleti hetepe » 09 Mar 2012, 08:31

Arkadaşımdan denemek için aldığım bu aleti 3-4 ay kadar fabiamda kullandım.
Taktıktan sonraki ilk 500 km de kalkışta rahatlık, ataklık hissettim, yakıtta düşüş hisstmedim, yaklaşık 4 ay sonra söktüğümde ise hiç bir değişiklik farketmedim.
Bedavaya bulursanız takın, yoksa 95 tlye yazık olur, 2 parça mıknatısa 95 tl verilmez.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir