FABİA KORNA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA KORNA

İleti ISMAIL » 23 May 2006, 12:49

ARKADAŞLAR MERHABA,

BENİM FABİA ARACIN KORNASI ZOR ÇALIYOR.(RESMEN GÜÇ DENEMESİ YAPIYORUZ)BAKIMA GÖTÜRDİK.AMA KORNAYA BAKTIRMAYI UNUTTUM.KORNA NIN OLDUĞU TERDE AIRBAG OLDUĞU İÇİN DIŞARIYA GÖSTERMEK İSTEMEDİM.

KOLAY YOLU VAR MI? YOKSA YİNE SERVİS YOLU MU GÖZÜKTÜ

ISMAIL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 May 2006, 13:58

Arızanın kornanın kendisindede olma ihtimali olduğu için direksiyonu söktürüp kurcalattırmadan önce dışarıda bir serviste veya oto elektrikçide kornanın çalan kısmını denettirme şansınız olabilir. Benim fabiamın kornasıda biraz boğuk bir şekilde çalıyor sanırım dış etkilere çok maruz kalıyor sizinkininde bağlantı noktaları oksitlenme yapmış olabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ISMAIL » 23 May 2006, 14:04

İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

AYRICA BİR SORUM DAHA OLACAK.ENJEKSİYON TEMİZLEME KONUSU.ÇOĞU ARKADAŞLAR.ENJEKSİYONLARI ELLETME AYARI ZOR DİYORLAR.BEN DE BENZİNE KATILAN KATKI MADDESİ ALDIM HENÜZ DENEMEDİM.NE DERSİNİZ ÇÜNKÜ ARABA ÇEKİŞTEN DÜŞTÜ.BUJİLERİ DEĞİŞTİRDİM LASTİKLER DEĞİŞTİ.BAYAĞI TOPARLADI.KATKI MADDESİ İÇİN NE DERSİNİZ

ISMAIL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 23 May 2006, 14:59

[quote="admin"]Arızanın kornanın kendisindede olma ihtimali olduğu için direksiyonu söktürüp kurcalattırmadan önce dışarıda bir serviste veya oto elektrikçide kornanın çalan kısmını denettirme şansınız olabilir. Benim fabiamın kornasıda biraz boğuk bir şekilde çalıyor sanırım dış etkilere çok maruz kalıyor sizinkininde bağlantı noktaları oksitlenme yapmış olabilir.[/QUOTE]

Fabia kornaları sol sis farının arkasında, Admin haklı, önce kornaya baktırın. Yola yakın olduğu için çamur, yağmur suyu vs. kolayca olumsuz etkileyebiliyor. Ben de kornanın güçsüz sesinden şikayetçiydim. Otoyol gibi gürültülü yollarda sinek vızıltısı gibi kalıyordu. İyi bir havalı korna ile değiştirdim.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti yonetici » 23 May 2006, 15:42

[quote="ISMAIL"]ÇOĞU ARKADAŞLAR.ENJEKSİYONLARI ELLETME AYARI ZOR DİYORLAR.BEN DE BENZİNE KATILAN KATKI MADDESİ ALDIM HENÜZ DENEMEDİM.NE DERSİNİZ ÇÜNKÜ ARABA ÇEKİŞTEN DÜŞTÜ.BUJİLERİ DEĞİŞTİRDİM LASTİKLER DEĞİŞTİ.BAYAĞI TOPARLADI.KATKI MADDESİ İÇİN NE DERSİNİZ[/QUOTE]

Enjeksiyonda bir ayar mekanizması bulunmuyor arabanın ECU su gerekli ayarı zaten anlık olarak otomatik yapıyor. Fabiada komple manifold temizliği işlemi yapılıyor. Eğer manfoldlarda kurum birikmişse bu temizlik aracın bir miktar daha kendisini toparlamasını sağlar özel serviste yaklaşık 50YTL ye bu işlemi yapıyorlar. Ama siz direkt gidip manifold ve EGR valfini temizlemelerini istemeyin şikayetlerinizi anlatın size bu temizliği onlar teklif etsin. Yoksa sırf siz istediniz diye gereksiz yere bu temizliği yapabilirler. Enjektör temizleyici katkıları ben kullanıyorum fakat benim tecrübelerime göre bunların hiçbiri uzun vadeli bir fayda sağlamıyor. Katkının atıldığı depodaki yakıt bitince herşey geçip gidiyor. Katkıyı attığınızda farkedeceğiniz ilk şey aracın yüksek devirlere çok daha sessizce çıkması olacaktır.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti irfant » 23 May 2006, 16:06

CMS Shop'lar Carbon Clean denen bir hizmeti veriyor. Özellikle 30.000 km'yi devirmiş arabalara öneriyorlar. Özel bir sistemle motoru dağıtmadan yanma odası, enjektörler, supaplar, manifold vs. kurumlardan temizleniyormuş. 40-50 Euro gibi maaliyetle yapıyorlar diye biliyorum. CMS'yi telefonla arayıp sorabilirsiniz! http://www.cms.com.tr/welcome.asp

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bartez79 » 06 Haz 2006, 01:58

evet fabialarda korna sesi cok az ve kas yaptırıyor insana en iyisi bir havalı korna fakat ben kaç lira olduğunu bilmiyorum bilen varsa buraya yazarsa iyi olacağını düşünüyorum

bartez79
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 06 Haz 2006, 12:30

Ben 50 YTL'ye havalı Stebel korna taktırdım. Acaip memnunum, duyan kaçıyor. Ferrari kornası diye tanınıyor (ses itibariyle).

Daha hesaplı ararsan Mako'nun da iyi kornaları var! Bir çok Sanayi Sitesinde bulabilirsin!

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SDP57 » 06 Haz 2006, 13:29

bende kuzenimin aracına taktırdım stebel korna yane fa korna ferrari usulü korna :))  fiyatı fazla deil 35-50 ytl gibi makul fiyatlara we ayrıcalık kazandırıyo size . Bu kornaların bulunduğu arabalar belli bir çoğu modifiyeli we seside çok güsel .şiddetle tavsiye ederim:))
SDP57
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir