Fabia 1,2 htp 70 hp ufak çaplı oynama dış görünüm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1,2 htp 70 hp ufak çaplı oynama dış görünüm

İleti bora-feat » 09 Mar 2012, 01:15

Arkadaşlar bu gün aracım için biraz zaman ayırıp bişeyler yaptırdım

yapılanlar

blow of
açık hava filtresi
ön fara siyah film
sislere sarı film

1,5 ay içinde tesisatımı bağlıcam
tavana siyah folyo
cam filmi
xenon
coilover ile aracı yere basıcam 1,5 ay sonra

VE 1,2 HTP 70 HP MOTORU ÖYLESİNE DENEDİM 180 e kadar çıktım arac daha 0 km olduğu için fazla zorlamadım şuna eminim bu araçta 5 viteste devir kesebiliceme yani 210 -220 leri görüp buraya eklicem çünki fazla kasmadan görebildiğim bu şimdilik buda videonun linki

http://www.facebook.com/photo.php?v=101 ... =2&theater

bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: oktavia

İleti hetepe » 09 Mar 2012, 08:36

1.2 70 HTP 210-220 lere çıkmaz, boşa zorlama, ama 200 ü görürsün.
(en az 185 taban lastiğin yoksa ve arabayı alçaltmadan ve de 2000-3000 km dolmadan deneme ama...)
Güzel araba, güle güle kullan, farlara film olayından 6 ay-1 yıl içinde sıkılacaksın.
Keşke sislere sarı film değil de, sis kenarındaki gündüz farı ampullerini sarı olanlarla değiştirseydin.
Zevk senin, iyi çalışma...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti T.T. » 09 Mar 2012, 09:49

İyi hoş ama gerçekten sisler çok sırıtmış görünüyor onun haricindeki herşey süper ellerine sağlık.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti yabani » 09 Mar 2012, 09:59

Fotoğrafları göremediğim için görsele yorum yapamam (fotoğrafların yüklendiği site işyerimce engellenmiş)
Fakat blow off'u neden taktığınızı anlamadım. 1.2 htp araba bildiğim kadarıyla turbolu değil, blow off ise boğaz kelebeği kapandığında geri dönen havanın turbo pallerine ters basınç yaparak durdurmasını engelleyen bir sistem. Araçta Turbo olmayınca Blow off'un manasını anlayamadım (belki ses için? )
Bende aracıma K&N filtre takmıştım, fakat beygir artışı yada ses istediğim için değil, hava şartı ne olursa olsun erken temizleme ihtiyacım olmasın, performansı değişmesin diye, bu yüzden de açık olarak değil, kutu içi tipini alıp uyguladım. Ses istemediğim halde biraz artış yaptı. Kutu içi tipin performansa pek etkisi yok. Açıkm hava filtreniz pamuk ise herhalikarda işe yarar, sünger türevlerini tavsiye etmem.

Coilover ise bence çok pahalı bir sistem fakat zevk meselesidir. Şahsi görüşüm Fabianın tüm kasalarının görsel modifikasyonu pek kaldırmadığı yönünde.
Benimde aracım 240 yapabiliyormuş fakat ben hiçbir zaman yapmam, benim devir göstergem kırmızıya değil geldiğinde, yaklaştığında içim acır, sanki motor canlı da, eziyet ediyormuşum gibime gelir.

Cam filmi kış aylarında ciddi görüş eksikliği oluşturuyor, bunun yerine perde düşünün derim, hem cam filmi gibi içeriyi göstermez, film gibi orasından burasından kabarcık yapmaz/bel vermez, hemde istediğin zaman çıkarıp takabilirsin. (araca özel perdelerden bahsediyorum)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti bora-feat » 09 Mar 2012, 14:00

hetepe yazdı:1.2 70 HTP 210-220 lere çıkmaz, boşa zorlama, ama 200 ü görürsün.
(en az 185 taban lastiğin yoksa ve arabayı alçaltmadan ve de 2000-3000 km dolmadan deneme ama...)
Güzel araba, güle güle kullan, farlara film olayından 6 ay-1 yıl içinde sıkılacaksın.
Keşke sislere sarı film değil de, sis kenarındaki gündüz farı ampullerini sarı olanlarla değiştirseydin.

Zevk senin, iyi çalışma...

yorumun için teşekkür ederim far olayında kendi arkadaşım yaptığı için sıkılınca söksemde sorun yok sisleride kendim yaptım kolay işler olduğu için boş zamanım olduğu için böle değerlendirdim 210-220 olayında eğerki aracın deviri yeterse 220 yi görebilirim benim ikinci işim performans 1,2 htp 3 silindir motorun 220 görme şansı çok yüksek devir yetmediği yerde vites aralarını uzatabilrim öyle bi imkanım var bundan önceki aracımda spor yay vardı bu sefer coilover denemek istiyorum yapan arkadaşlarım var aracı sıfırdan yapabilirim bundan önceki sattığım araçta kangoo stock bilde olsada 9cm basık 140 hp chıplı kangoo kayadibi skodada arac satılık orada pırıl pırıl bi makine yolunuz o tarafa düşerse görmenizi isterim modifiye konusunda sıkıntım yok avantajlıyım :D
bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

İleti bora-feat » 09 Mar 2012, 14:10

yabani yazdı:Fotoğrafları göremediğim için görsele yorum yapamam (fotoğrafların yüklendiği site işyerimce engellenmiş)
Fakat blow off'u neden taktığınızı anlamadım. 1.2 htp araba bildiğim kadarıyla turbolu değil, blow off ise boğaz kelebeği kapandığında geri dönen havanın turbo pallerine ters basınç yaparak durdurmasını engelleyen bir sistem. Araçta Turbo olmayınca Blow off'un manasını anlayamadım (belki ses için? )
Bende aracıma K&N filtre takmıştım, fakat beygir artışı yada ses istediğim için değil, hava şartı ne olursa olsun erken temizleme ihtiyacım olmasın, performansı değişmesin diye, bu yüzden de açık olarak değil, kutu içi tipini alıp uyguladım. Ses istemediğim halde biraz artış yaptı. Kutu içi tipin performansa pek etkisi yok. Açıkm hava filtreniz pamuk ise herhalikarda işe yarar, sünger türevlerini tavsiye etmem.

Coilover ise bence çok pahalı bir sistem fakat zevk meselesidir. Şahsi görüşüm Fabianın tüm kasalarının görsel modifikasyonu pek kaldırmadığı yönünde.
Benimde aracım 240 yapabiliyormuş fakat ben hiçbir zaman yapmam, benim devir göstergem kırmızıya değil geldiğinde, yaklaştığında içim acır, sanki motor canlı da, eziyet ediyormuşum gibime gelir.

Cam filmi kış aylarında ciddi görüş eksikliği oluşturuyor, bunun yerine perde düşünün derim, hem cam filmi gibi içeriyi göstermez, film gibi orasından burasından kabarcık yapmaz/bel vermez, hemde istediğin zaman çıkarıp takabilirsin. (araca özel perdelerden bahsediyorum)

bundan önceki aracım turbo dizeldi ondada blow off vardı sizel araçta boğaz kelebeği yoktu turbo devamlı döndüğü için anlamsız yere caff cuff ses veriyodu blow of :) fabiada zaten turbo yok onun için elektronik blow of taktım fotolarda gözüktüğü gibi:) sadece ses amaçlı sol ön farın arkasında hemen nasıl desem hız konusundada araç bağırıyosa bağırır o konuda umrumda olmaz çünki araba bi eşyadır bi değeri var para ile alınabilen bir malzeme dir araba maneviyat gözüyle eskiden bakardım kangoma ama fabiama o gözle bakmıyorum çünki kangodan sonra anladımki alınabiliyo satılabiliyo bu bir eşya diye düşündüm perde olayındada aracı sportif bi görünüme sokmaya çalıştığım için cam filmi düşünüyorum yoksa kesinlikle sana katılıyorum perde daha mantıklı vede görüş eksikliğini babamın oktavia elegancesinden biliyorum camlar filmli kısın gece sorun yaşatıyo ama alıştık artık :)

bu arada biz ailece skodacı olduk
babamda 2012 skoda oktavia 1,6 tdı elegance
bende 2012 fabia 1,2 htp optimal
pazateside abimde 2012 fabia 1,2 htp optimal olucak abim 16 jant lı olucak beğenirsem jantlarını çalarım artık:D
bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir